Polityka robiona na trumnach jest odrażająca!

Budzę się rano i wmawiam sobie, że jestem spokojna, jestem spokojna, jestem spokojna!

Wmawiam sobie, że  Polska jest taką samą Polską jaką była jeszcze dwa lata temu – czyli w miarę bezpieczną i normalną, choć wciąż pełną zastrzeżeń i oczekiwań.

Nie wszystko było idealne, ale w miarę zgodne z prawem, a na słowo prawo reaguję natychmiast, bo słowo prawo jest bardzo ważne dla każdego kraju i jego społeczeństwa.

Jeśli ktoś nie rozumie, że prawo jest bardzo ważne i jego przestrzeganie, to niech posłucha tego wstrząsającego nagrania!

https://www.youtube.com/watch?v=4Ql2UfSXtqY&t=58s

Tak, Korea i tam żyją ludzie skąd najchętniej by uciekli, aby tylko czuć się wolnymi ludźmi.

Obserwując politykę w Polsce jestem zszokowana, bo sądzę, że za chwilę wszyscy będziemy zniewoleni i piszę to z pełną odpowiedzialnością.

Oglądałam wczoraj program Moniki Olejnik „Kropka nad „i” i wystąpiła w tym programie wdowa – Krystyna Łuczak – Surówka, która spokojnie, choć z łamanym głosem opowiedziała, co ten rząd z Nią robi.

Pani Krystyna, to kobieta nie dość, że piękna, to jeszcze wykształcona i z wysoką klasą i kulturą. Los jest bardzo niesprawiedliwy, kiedy takiej kobiecie ginie mąż i nie dane im było zestarzeć się razem.

To, co powiedziała w „Kropce nad „i” wkleiłam na końcu wpisu! Za Onet pl.

Wezwano Ją po katastrofie i wmawiano, że Jej Mąż po katastrofie do Niej zadzwonił!

Widzicie analogię do polityki w Korei?

Słuchając tego wywiadu spłakałam się pierwszy raz po 10.04.2010 roku, bo apeluję – dajcie  przeżyć ludziom żałobę! Do cholery!

Nie wtryniajcie do trumien łopat i kilofów nekrofile jedne! Wołanie daremne!

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Siedem lat temu to był duży szok dla nas wszystkich. Jestem pełna pokory i wdzięczności dla wszystkich osób, które o nas zadbały – mówiła w „Kropce nad i” Krystyna Łuczak-Surówka. Wdowa po funkcjonariuszu BOR-u, który zginął w katastrofie smoleńskiej, wspominała proces identyfikacji zwłok w Moskwie. – Nawet jeżeli nie wszystko poszło tak, jak trzeba, musieliśmy się z tym pogodzić. To jest katastrofa lotnicza, wiadomo, jak to wygląda – dodała. Podkreśliła, że jest wdzięczna Ewie Kopacz za wsparcie „w trudnej dla niej momencie”.

Monika Olejnik pytała Łuczak-Surówkę o jej stosunek do prowadzonych obecnie ekshumacji ofiar katastrofy. – Jestem im przeciwna, należy się nam wszystkim spokój – komentowała. – Są pewne granice, których się nie przekracza: godność, empatia, człowieczeństwo. Jestem cały czas szturchana, momentami tracę oddech. Nie jestem w stanie tego wybaczyć – mówiła.

Krystyna Łuczak-Surówka jest przekonana, że w grobie jej męża spoczywa właśnie on sam. Wspomina, że jego ciało – jako jedno z niewielu – było po katastrofie w całości. Pyta, czy osoby, które teraz ją atakują, przeproszą, jeżeli po ewentualnej ekshumacji Jacka Surówki okaże się, że w jego grobie nie było szczątków innych osób.

– Ja w gruncie rzeczy myślałam o tym, że ja nie jestem w stanie go obronić i ta wizja czekającego mnie pogrzebu, to już nawet nie chodzi o moje przeżycia, ja jestem dorosła, żyję i jakoś różne rzeczy muszę znosić (…). To był taki ogromny ból i myślę, że w dalszym ciągu jest, bo ta ekshumacja Jacka jeszcze się nie odbyła. W tej chwili jest tak, że czekam na Zgromadzenie TK, który orzeknie w tej sprawie – powiedziała Łuczak-Surówka.

Gość „Kropki nad i” żaliła się, że ma problemy z własną tożsamością, bo jej osoba nieustannie wiązana jest z katastrofą smoleńską. – Dochodzę zawsze do momentu, w którym mojej tożsamości dotyka ta historia (…). Nie jestem osobą, która codziennie to przeżywa. Mam swój świat. Nie jestem tylko wdową smoleńską – żaliła się. – Chciałabym żyć, chciałabym spokoju dla męża – podkreślała.

– W tej chwili wróciłam do punktu startowego. To wszystko związane jest z ekshumacjami. Nie sądziłam, że minie tyle lat i nastąpi taki zwrot, taka siła rażenia – mówiła Łuczak-Surówka. – To jest normalne, okres żałoby się zamyka. Nie mogę codziennie rozdrapywać ran, a jestem na to narażana – powiedziała w programie „Kropka nad i” w TVN24.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s