Polacy umierają, bo tak rządzi „dobra zmiana”

Prawda jest taka, że jeśli zachoruje jakiś polityk, to natychmiast jedzie po niego wypasiona karetka i wiezie do najlepszego szpitala. a co dzieje się ze zwykłym Obywatelem tego kraju?
Okazuje się, że populistyczne hasełka rzucane w kampanii nie przekładają się na rzeczywistość.
Czego ten rząd się nie dotknie, to zepsuje i tak najpierw wykańczali rasowe konie, potem zaczęli wyrzynać Puszczę Białowieską i chcą wystrzelać całą zwierzynę w lasach.
Jednak to nie koniec, bo my Obywatele umieramy na potęgę, bo czytamy, że na leczenie zwykłego Polaka jednak kasy brakuje!
Roman Giertych – strona oficjalna

W poniedziałek

Prawdziwa hekatomba.

W pierwszym półroczu 2017 według danych GUS śmiertelność wzrosła o ponad 7% w stosunku rocznym. W obecnym roku w ciągu sześciu miesięcy zmarło o 14 000 więcej ludzi, niż rok temu. Powtórzę dla naszej kochanej opozycji. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy zmarło o 14 tysięcy więcej ludzi, niż rok temu. Czyli miesięcznie umiera o ponad 2000 ludzi więcej, niż rok temu. Czyli dziennie umiera ponad 75 osób więcej, niż rok temu. To najgorszy wynik w historii III RP. Cały zysk demograficzny z 500+ został zaprzepaszczony, gdyż więcej ludzi umarło, niż się urodziło. Co jest tego przyczyną?
Od 1 stycznia 2017 NFZ znacząco obniżył nakłady na kardiologię. Na serce w Polsce (mocno zanieczyszczonej jeżeli chodzi o powietrze) umiera ponad połowa osób. Zamiast na kardiologię NFZ przeznaczył pieniądze na leki eksperymentalne, które są bardzo drogie, ale dla firm je produkujących pracował kiedyś b. zastępca min. Radziwiłła. Nadto NFZ od początku rządów PiS likwiduje szpitale prowadzone przez przedsiębiorców prywatnych na rzecz jednostek budżetowych, które zawsze są bardziej nieefektywne. Sieć szpitali, która została wprowadzona w dniu wczorajszym jeszcze ten problem pogłębi.

Opozycjo! Powtórzę jeszcze raz: w pierwszych 6 miesiącach 2017 roku zmarło o 14 000 osób więcej niż rok temu, miesięcznie ponad 2000, dziennie ponad 75. Co godzinę o trzech ludzi więcej umiera, niż rok temu! Dlaczego o tym nie bębnicie dzień i noc! Trzeba powstrzymać szaleństwo nawrotu socjalizmu w wydaniu PiS i Radziwiłła, gdyż cena jaką płacą ludzie za te bolszewickie pomysły jest ogromna!

Roman Giertych

 

Roman Giertych alarmuje, że w ciągu pierwszych miesięcy 2017 roku umarło więcej Polaków niż rok temu. Jedną z przyczyn – zmniejszenie nakładów na kardiologię.
Roman Giertych alarmuje, że w ciągu pierwszych miesięcy 2017 roku umarło więcej Polaków niż rok temu. Jedną z przyczyn – zmniejszenie nakładów na kardiologię. • Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta

Taką mamy „dobrą zmianę”. Przez pierwsze sześć miesięcy tego roku w Polsce zmarło o 14 tys. więcej ludzi niż przed rokiem. To wzrost o ponad 7 procent. Roman Giertych powołuje się na dane GUS i uderza w to, co dzieje się właśnie wokół polskich szpitali. To przez reformy Radziwiłła. Przez NFZ, który obcina nakłady na kardiologię i likwiduje prywatne kliniki. Śmiały wniosek? Być może. Ale patrząc na to, jak „dobra zmiana” szaleje teraz w szpitalach, optymizmem to raczej wielu nie nastraja.

Zmiany, które minister Konstanty Radziwiłł wprowadził od 1 października, niejednemu zjeżyły włos na głowie. Kardiolodzy biją na alarm. Matki krzyczą, że w nocy będą musiały jeździć z chorym dzieckiem do odległych szpitali. Seniorzy – że minister zdrowia chce im zamknąć oddziały geriatryczne. Prywatne, specjalistyczne, kliniki ze świetnymi wynikami – że NFZ pozbawił ich finansowania. A co za tym idzie – fachowej, niemal bez kolejki, opieki medycznej dla wielu pacjentów.

4 myśli na temat “Polacy umierają, bo tak rządzi „dobra zmiana”

  1. To jednak dobra zmiana. Więcej ludzi umiera niż się rodzi? Kto umiera? Starzy i schorowani, a więc to im pasuje – bo oszczędności na emeryturach i mniejsze kolejki do lekarzy. Wiwat Radziwiłł. Będziesz się w piekle smażył.
    Po prostu nie wierzę, że to wszystko dzieje się naprawdę!
    Pozdrawiam ~kalinaxo.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s