Wraca do Polski faszyzm!

Znalezione obrazy dla zapytania duma i nowoczesność

Znam wirtualnie kobietę, której udało się przeżyć Oświęcim.

Kiedy przychodzi kolejna rocznica wyzwolenia obozu, to ona przypomina swoją historię i pisze – nigdy więcej!

Kobieta ta opuściła Polskę jakieś 30 lat temu i osiadła w ciepłym kraju.

Stamtąd komunikuje się z użytkownikami pewnego forum i gorąco dyskutuje na temat polskiej polityki.

Krytykuje ostro poprzednie rządy jak to był socjalizm, a potem rządy Platformy Obywatelskiej.

Uważa, że nic lepszego Polsce nie mogło się przydarzyć, jak dojście do władzy Prawa i Sprawiedliwości.

Upaja się tym wszystkim, co ta partia robi dla Polski i wierzy, że za rządów PiS czeka Polskę tylko sama dobroć i dostatek, oraz prawdziwa demokracja.

Tymczasem od dwóch lat śmiało w Polsce powstają ruchy faszystowskie, które za przyzwoleniem PiS-u wychodzą ze sfasykami na ulicę z okrzykiem – „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”.

PiS te hasła akceptuje i taki np. poseł Tarczyński uważa, że: „”Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę” skandowane podczas marszu ONR w rocznicę Powstania Warszawskiego to piękne hasło, które zostało zapisane w historii Polski przez organizacje walczące z sowiecką zarazą.

Dzisiaj w telewizji – w programie „Superwizjer” pokazano jak i gdzie swobodnie czują się ruchy pod hasłem „Duma i niepodległość” w skład, której należą neofaszyści popierający retorykę Hitlera i w 128 rocznicę urodzin tego zbrodniarza założyli hitlerowskie mundury i hajlowali jak niegdyś Niemcy faszystowskie.

Tak, tak te grupy mają się dobrze w Polsce i od dwóch lat nikt im nie stawia zarzutów, a prokuratura oddala wszelkie zaskarżenia i oni czują się w Polsce nietykalni.

W parlamencie toczy się dyskusja nad powszechnym dostępem do broni i istnieje duże prawdopodobieństwo, że te grupy dostaną broń i będą mogli strzelać do Polaków jak do kaczek – za przyzwoleniem Kaczyńskiego, Błaszczaka, Brudzińskiego.

Kto mi powie jak się czują ci ludzie, którym udało się przeżyć Oświęcim, a jest ich już niewiele.

Może tej pani z ciepłego kraju trzeba przesłać link do programu „Superwizjera”, aby otworzyły się jej oczy na to – kogo popiera, bo popiera faszyzm w Polsce za przyzwoleniem jej ukochanej partii!

Mnie to przeraża, bo nie takiej Polski pragnę dla moich Dzieci i Wnuków!

 

 

7 myśli na temat “Wraca do Polski faszyzm!

 1. Zauważyłam już pewną obojętność na politykę ludzi, jeszcze tylko starsi emocjonują się partyjnymi kłótniami, młodzi pragną zmian, a ten trzeci korzysta, kiedy walczy się o głosy.
  Pozdrawiam

  Polubienie

 2. Polityka to nie moja bajka. Zawsze, gdy są jakieś wpisy na blogach, mam problem z komentarzem. Wiem, że jako obywatelka naszego kraju powinnam się zaangażować w to co dzieje się w naszym państwie, ale jakoś tak mam tyle różnych ważnych spraw i poważnych problemów, że nie starcza mi czasu i siły na obserwacje naszego rządu, którego tak naprawdę nie interesują nasze losy, tylko to pod kim tu wykopać dołek i jak robić by się obłowić na przyszłość. Ot taka smutna prawda.

  Pozdrawiam

  Polubienie

   1. Tak, to oczywiste, w zasadzie każdy kogo znam interesuje się tym co się dzieje w naszym kraju, ja też o takich istotniejszych i ważniejszych sprawach posłucham, bo to są jakby nie było ważne sprawy, wszakże toczą się przecież losy naszej Ojczyzny 😉

    Polubienie

 3. Mnie też przeraża to co się dzieje, ale nie tylko w Polsce, bo na całym świecie jest źle, jak to mówią, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Mój syn czasem przybąkuje, że najchętniej by wyjechał za granicę.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s