Nowa kosmiczna epoka!

To był rok 1969 – lipiec i pamiętam jak dziś kiedy, to Amerykanie wylądowali po raz pierwszy na Księżycu i zatknęli tam swoją flagę.

Pamiętam, że oglądaliśmy, to w telewizorze czarno – białym – rzecz jasna i ja jako 13 letnia dziewczynka walnęłam mocno pięścią w stół i powiedziałam tak:

 • cholera jasna – wylądowali i byłam tak przejęta tym wyczynem, że chciałam dać wyraz swojej dziecięcej euforii. Kątem oka zauważyłam, że mój Ojciec uśmiechnął się pod wąsem, ku aprobacie mojej dziecięcej postawie.

Tak było wtedy, a potem przyglądałam się innym operacjom w celu zdobycia kosmosu, bo lubiłam być na bieżąco, choć kompletnie nie znam się na kosmosie jak miliony ludzi na świecie, którzy śledzą wszystkie działania w celu jego zdobycia.

Na Marsie jest już łazki, który skrupulatnie zbiera dane o tej rudej planecie i tak ogólnie, to wiem, że kosmos jest niesamowicie zaśmiecony za przyczyną człowieka.

Jednak wczoraj byliśmy świadkami, że oto nastąpiła nowa epoka w zdobywaniu kosmosu.

Proszę Państwa! Oto czerwony samochód został wyniesiony na orbitę z manekinem kierowcy, a radio tam gra jak w naszych, samochodowych pojazdach.

Oto miliarder bawi się w kosmos i dał prztyczka NASA i światowym koncernom kosmicznym.

Kochani! Jest to już nowa epoka w zdobywaniu kosmosu i teraz biznesmeni się w to bawią i nie liczą na państwową kasę.

Może w najbliższych latach stać się tak, że podróż z jednego państwa do drugiego będzie trwała zaledwie parę minut.

Technologia wciąż zmienia nasze życie i być może w 2025 roku pierwsi, odważni zamieszkaną na Marsie, a rakiety będą sprowadzały z kosmosu złoża naturalne, kiedy na Ziemi się one kończą.

Może ten czerwony samochód z manekinem zostanie zauważony przez obcych i tą drogą zawrzemy sojusz, albo sprowadzimy na siebie nieszczęście – któż to wie?

Żyjemy w ciekawych czasach i kiedy mnie tu już nie będzie – może się zdarzyć wiele historii i nikt nie wie, czy dobrych, czy też niebezpiecznych dla naszego Globu!

 

 

21 myśli na temat “Nowa kosmiczna epoka!

 1. Technologia postępuje bardzo szybko, ludzie bawią się w wynalazców i prześcigają jeden przed drugim by tylko zaistnieć, by zostać zauważonym. Nie znam się na kosmosie i nie bardzo mnie ten temat interesuje, ale z tych nowinek co czasem słyszę wcale się nie zdziwię, gdy ludzie zaczną zamieszkiwać niektóre planety 🙂

  Polubienie

   1. Z pewnością my tego nie doczekamy, ale przyszłe pokolenia, kto wie? 😉 a o zaśmiecenie kosmosu nie mamy się co martwić, bo jeśli ludzie zaczną mieszkać w kosmosie, to na pewno wymyślą jakieś sprytne rozwiązanie.

    Polubienie

   2. To jest wielka niewiadoma, która już dzieje się na naszych oczach. Ciekawa jestem jak będą żyć na Marsie i jak będą korzystać z wody, której tam nie ma!

    Polubione przez 1 osoba

   1. Inwestują, bo chcą zarobić kolejne miliardy…
    A propos czerwonego samochodu, to on też będzie śmieciem i to pokaźnych rozmiarów

    Polubienie

   2. To nie jest żadna wiedza tajemna. Powszechnie o tym wiadomo.
    Są różne formy korzystania z nadmiaru własnych dóbr: jedni, bez rozgłosu, wspierają najuboższych, inni penetrują kosmos. I jedni i drudzy robią to, na co państw nie stać.
    Jestem ciekawa, oczywiście, co jest za horyzontem niebiańskim, ale pewnie nigdy się o tym nie dowiem. Może dobrze?

    Polubienie

 2. Heh, gdy byłem dzieckiem nikt nie słyszał o smartfonach, tabletach itp a dziś? Dziś jest chyba już niemal wszystko… Strach pomyśleć jak będzie wyglądał ten świat za 50 lat… Oby tylko te wszystkie wynalazki nie zabiły w nas człowieczeństwa, bo już teraz w pościgu po dobrobyt ludzie się depczą…,

  Polubienie

   1. Sam się o tym parę razy przekonałem, wystarczył drobny żarcik, nawet nie chamski na temat wiadomej partii a od razu posypały się chu*e, kur*y itp w moim kierunku,ale mnie tacy ludzie bawią…

    Polubienie

   2. A żyje ich kilka milionów niestety…Część z nich oczy by wydrapała gdyby coś złego na bandę kaczora powiedzieć..

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s