Łapy precz od Wojciecha Jaruzelskiego!

Znalezione obrazy dla zapytania stan wojenny

Nie jestem historykiem i niewiele wiem o tych czasach, kiedy w Polsce Wojciech Jaruzelski wprowadził Stan Wojenny.

Jakże mogę wiedzieć jakie dyrektywy płynęły z za wschodniej granicy i czym nam grożono, aby w Polsce uspokoić wrzącą atmosferę, kiedy to „Solidarność” zaczęła fikać i chciała zmiany ustroju w naszym kraju.

Ten temat jest śliski i trudny do dysputy, bo każdy Polak na ten temat ma swoją prawdę, a jego prawda jest najmojsza.

Jak ja to widzę?

W 1981 roku – zaraz po wprowadzeniu Stanu Wojennego zabrali mi z domu Męża.

Płakałam tak – jak płakała każda żona, matka, babcia, bo to my kobiety zostałyśmy z milczącymi telefonami, brakiem energii i godziną policyjną!

Zostałyśmy z małymi dziećmi i brakiem wszystkiego w sklepach i musiałyśmy dwoić się i troić, by ubrać nasze dzieci i je nakarmić.

Pamiętam kartki na wszystko i wstawanie w nocy, aby kupić masło i jakiś ser dostarczony przez Amerykę.

Pamiętam ogromne kolejki za chlebem, butami dla dzieci i za tym, co rzucili do sklepu nie wiadomo, o której godzinie, ale się stało godzinami.

Pamiętam zmarzniętych żołnierzy i patrole krążące po ulicach miasta.

Był to trudny czas dla Polski i Polaków i choć w małych miasteczkach do nikogo nie strzelali, to w większych miastach się działo i strzelano do strajkujących.

Mimo tej traumy jaką przeżyłam, to zakrzyknę – łapy precz od Jaruzelskiego!

Generał Wojciech Jaruzelski był po wojnie największym patriotą i na sercu leżał mu niezmiernie los naszej Ojczyzny,

Urodził się w takich, a nie innych czasach i służył całym sobą Polsce.

Rozważał rozmaite sytuacje, aby obronić naszą Ojczyznę przed Związkiem Radzieckim, bo nie chciał byśmy wpadli w jego łapy.

Gdyby nie Stan Wojenny, to za Leszkiem Millerem ofiar by było nawet 200 tysięcy, bo byliśmy łakomym kąskiem Związku Radzieckiego.

Nie jestem historykiem i tak po chłopsku kumam, że Jaruzelski przysłużył się do tego, że dokonała się w Polsce transformacja i szliśmy tylko do przodu – do lepszego życia.

Jaruzelski wprowadzając Stan Wojenny w Polsce był na skraju wytrzymałości psychicznej i rozważał nawet samobójstwo!

Świadczy, to o tym jak droga dla niego była Polska.

Od dwóch lat rządzi w Polsce PiS, który nas Polaków wrócił do PRL – u i nagle chce degradować Jaruzelskiego, który żył w PRL -u.

Grzebią łapami w trumnach i chcą zrywać pagony, ale najbardziej bulwersujące jest to, że chcą zerwać szarżę naszemu jedynemu kosmonaucie – Hermaszewskiemu!

Ohyda!

Wiecie dlaczego degradują bohatera? Degradują, aby zastraszyć oficerów służących w Polsce, aby byli cicho i posłusznie i bezwolnie zgadzali się na obecne draństwo!

W tamtych czasach stało się wiele zła, ale to doprowadziło, że wiele lat udało się nam przeżyć w dobrej, demokratycznej Polsce.

Mam słowo do Córki – Moniki Jaruzelskiej – jestem z Panią!

Mam słowo do Prezesa Kaczyńskiego – do pięt pan nie dorasta Generałowi.

Chyba sobie nagrabiłam, ale zawsze byłam chyba socjaliską!

35 myśli na temat “Łapy precz od Wojciecha Jaruzelskiego!

 1. Śmieszne jest to, że ludzie, którzy w zarządzaniu naszym krajem przywracają socjalistyczne metody, obruszają się na Jaruzelskiego.

  Polubienie

 2. Dla świty mściwego kaczora nie ma żadnej świętości, nieboszczyków Smoleńskich wygrzebują przed każdymi wyborami, teraz czepili się Jaruzelskiego i Kiszczaka. To tacy polityczni nekrofile, mściwe, podłe świnie plugawe które depczą i oplują każdego kto nie myśli tak jak święty Jarosław-dziewica z Żoliborza. Ale przyjdzie czas że i to podłe bydle zostanie rozliczone.

  Polubienie

 3. Samego Jaruzelskiego nie chcę oceniać, za komuny byłem szczawiem, ale wiem jedno, że nie można pluć na groby! Zmarłym należy się szacunek i spokój, a te PiSowskie kur*y nikogo prócz swoich nie szanują!

  Polubienie

 4. Jaki był skowyt i ujadanie gdy Palikot powiedział że jadł w restauracji kaczkę po Smoleńsku 🙂 ale jak PiS pluje na nieboszczyków to jest ok!

  Polubienie

   1. Inna sprawa,ze jemu miejsce na Wawelu się nie należy, chyba że między nogami smoka Wawelskiego 🙂 ale nie ciągnijmy tego wątku, nie chcemy być tacy jak te gnidy 🙂

    Polubienie

   2. Stanisławie w najczarniejszych snach nie śniłam, że będą karać nieboszczyków! Nie śniłam, że będą wykopywać z grobów ofiary katastrofy smoleńskiej. Czasami mi się wydaje, że to się nie dzieje!

    Polubione przez 1 osoba

   3. Żeby wygrać wybory nie do takich świństw są zdolni. Przecież Jarek gra śmiercią własnego brata, więc czego się spodziewać po takich ludziach?

    Polubienie

   4. Nigdy z takim postępowaniem się nie pogodzę. Dla mnie to świństwo do potęgi entej! Kiedyś ich historia oceni, a nie jeden poda do sądu za naruszanie ich zmarłych w Smoleńsku i niepokojenie i bezczeszczenie zwłok!

    Polubione przez 1 osoba

   5. To gra, tylko i wyłącznie gra, ukierunkowana na wygrywanie kolejnych wyborów. Oni dobrze wiedzą że żadnego zamachu nie było, ale grają tym, wygrzebują nieboszczyków, żeby szczuć na Platformę i Rosję. Oni doskonale wiedzą co robią.

    Polubienie

   6. Mnie też ten pan potwornie brzydzi. Pewnego dnia mu ten uśmieszek z mordy zejdzie, nic nie trwa wiecznie.

    Polubienie

   7. Spoko, ten wredny cap wiecznie żył nie będzie a i ludzie w końcu zobaczą jaka to „dobra zmiana”.

    Polubienie

   8. Niech zniknie a oni się tam sami zagryzą! Niech uważa na Ziobro, bo mu małe zaczyna wybierać. Ina Antoniego niech uważa, bo on tej dysmisji mu nie zapomni!

    Polubione przez 1 osoba

   9. Nie bój, tam na schedę po kaczorze wielu czeka i już mu puls sprawdzają 🙂 A niech tylko kopyta wyciągnie to rzucą się sobie do gardeł. Ja jednak mam nadzieję, że ta partia sama zdechnie a ludzie zechcą żyć w normalnym kraju a nie ciemnogrodzie…

    Polubienie

   10. Oby w wyborach samorządowych ludzie pokazali im środkowy palec!Już wielu spadają klapki z oczu i nawet pińcet nie pomoże!Ludzie starsi przeklinają rewaloryzaje jaką dostali ha ha.

    Polubione przez 1 osoba

   11. Gdyby opozycja była inna to i nadzieja by była… Platformie wyciągają brudy, Nowoczesna ma same wpadki a o reszcie lepiej nie wspominać… PiS w pierwszej kadencji jeszcze się pieści, ale jak wygrają drugi raz to już zrobią z tym krajem co zechcą. Rządzą ponad dwa lata a ile smrodu już zdążyli narobić??? Strach pomyśleć co będzie dalej?!

    Polubienie

   12. Stanisławie, a nie wydaje Ci się, że dziś osiągnęli już wszystko? Mają swoich w sądach i już strach krytykować ten nierząd. Mój kolega za krytykę na FB dostał bana na tydzień. Jeszcze nam odbiorą Internet i pozamiatane!

    Polubienie

   13. Jeszcze sporo mogą zaszkodzić… Co prawda na czym mieli położyć łapy to już położyli, ale teraz np mogą się wziąć za media które im nie sprzyjają… TVN jest na celowniku. Te szkodniki jeszcze sporo nasmrodzą nim odejdą…

    Polubienie

   14. Ja jak zaczynali rządzić też sobie wielu rzeczy nie wyobrażałem, ale tylko patrzeć jak szalety będą nosiły imię Lecha Kaczyńskiego a każdy kto powie złe słowo na owych jegomościów trafi do pierdla. To już zaczyna śmierdzieć Białorusią, Rosją czy Turcją.

    Polubienie

   15. Nie wiem dlaczego, ale przewidziałam wszystkie szwingle tego nierządu. Po prostu wiedziałam, że tak będzie! Człowiek stojący na czele tej bandy zawsze wydawał mi się mściwy i zdolny do każdej podłości. Może przyjdzie czas, że nam blogi pozamykają też! Teraz kiedy przejęli Krajową Radę Sądownictwa będą się działy takie polityczne cyrki, że nie jeden padnie na zawał. Może wreszcie w wiosną ludzie wyjdą na ulicę i powiedzą dość!

    Polubione przez 1 osoba

   16. Już zamykają gęby tym którzy im nie pasują… Ja też się cudów nie spodziewałem, nigdy nie byłem za PiSem ,ale takich skurwysyństw się nie spodziewałem… Benzyna ma podrożeć o 8gr-efekt 500+…

    Polubienie

 5. Mi osobiście też to się nie podoba. Historia go osądzi, ale na chłodno, gdy wymrze już pokolenie tych, którzy żyli za jego czasów. Jednak te degradacje mnie zniesmaczają. Daliby już spokój z grzebaniem się w przeszłości. W przyszłość trzeba patrzeć i oczy mieć szeroko otwarte.
  Pozdrawiam

  Polubienie

 6. Podobnie jak Stanisław nie wypowiem się na temat komuny, bo byłam małym bączklem. Natomiast pan Generał Jaruzelski źle mi się zawsze kojarzył, bo gdy miałam 5 lat pewnej niedzieli rano pojawił się w telewizorze i powiedział, że bajek nie będzie. A ja się popłakałam, no bo jak to nie będzie, jak czekam i czekam na swój ulubiony program. I kto by przypuszczał, że ten historyczny moment może zostać tak właśnie zapamiętany przez małego dzieciaka.

  Polubienie

 7. Całkowicie podzielam Twoje poglądy. Myślę, że gdyby Generał Jaruzelski nie był bohaterem tamtych dni to moglibyśmy już nie żyć. Nie wiem dlaczego nie zwraca się uwagi na to, że wprowadzenie stanu wojennego było od wielu miesięcy uzgodnione z najważniejszymi wówczas mocarstwami, takimi jak USA, Niemcy, W. Brytania, Watykan. Sprzeciwiał się tylko ZSRR! 😉 😀 Za sprawne przeprowadzenie tej akcji militarnej Gen. Jaruzelski był szanowany i chwalony na całym świecie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s