Szydło – matka księdza!

Znalezione obrazy dla zapytania nam się nagrody należały

My matki Polki i polscy ojcowie, którzy weszliśmy w dorosłe życie w latach siedemdziesiątych tak jak ja i teraz jesteśmy lekko po sześćdziesiątce, ze zdumieniem patrzymy na to, co ta partia z nami robi – z nami Seniorami.

Aby być sprawiedliwą, to nigdy w Polsce Seniorów nie szanowano, ale w kampanii PiS miało być inaczej – sprawiedliwie.

Szydło zapewniała Seniorów w kampanii, że Seniorzy otrzymają darmowe leki.

Moja Mama cierpiąca na raka, a biorąca dużo leków nie ma ani jednego refundowanego. Za wszystkie musi zapłacić.

Co tam jeszcze obiecali Seniorem, to jest woda na młyn, ale udało im się Seniorów przekabacić na swoją stronę – mnie nie!

My Seniorzy odbudowaliśmy Polskę z pożogi wojennej i to my pracowaliśmy ciężko – często kosztem rodziny i naszych dzieci.

Nie mieliśmy wolnych sobót, a tylko niedzielę na złapanie oddechu, albo na nadrobienie tygodniowych zaległości.

Biegaliśmy do roboty, potem na wywiadówki do swoich dzieci.

Mieliśmy pełne ręce roboty, a matki Polski były zatyrane i padały na twarz.

Sama pamiętam swoje zagonione życie, kiedy czasami nie wiedziałam jak się nazywam.

Teraz na emeryturze odpoczywam i staram się żyć spokojnie, ale nie mogę znieść tej perfidii Szydło, która dwa dni temu w Sejmie weszła na mównicę i ze skrzywioną twarzą – niczym Kaczyński ogłosiła, że te premie im się należały jak psu buda.

Zatęskniła za władzą i wykrzyczała, że jej ministrowie zasłużyli na tę kasę.

Sama sobie przyznała premię, co jest szczytem huligaństwa i bezczelności i nie zdarzyło się to nigdy w polityce.

Pamiętacie jej słowa o pracy, uczciwości i roztropności w działaniu? – Ja pamiętam!

Zatęskniła za władzą i wybuchła krzywiąc swoją otyłą od dobrobytu twarz i walnęła mnie z pięści, bo oto od ZUS-u otrzymałam powiastkę, że moja emerytura wzrosła o niecałe 16 złotych.

Tak, im się te premie należą, a nam – pracującym w różnych dziedzinach zawodowych całe życie, daje się na sznurek konopny, aby było na czym się powiesić i wielu ze sobą skończyło w związku z ustawą dekomunizacyjną!

Czy wszystkie matki księży są tak zakłamane?

 

Zdjęcie użytkownika Zofia Klemberg.

18 myśli na temat “Szydło – matka księdza!

 1. Przepraszam Cię, ale dzieci w szczęśliwych rodzinach mają tendencję do wchodzenia w role życiowe w podobny sposób jak ich rodzice. W związku z tym „matka księdza” to nie komplement. Coś tu poszło nie tak.

  Polubienie

 2. Mam nadzieję,że aż tak się w rzeczywistości nie denerwujesz, jakby wynikało z „wkurzonego” wpisu.Szkoda zdrowia – jakby rzekła moja babcia, która reagowała na różne wyczyny polityków tak, jak Ty. Apotem sama siebie uspakajała mówiąc: Szkoda zdrowia.

  Polubienie

 3. Pewnie z niego taki ksiądz jak z niej polityk… Te PiSowskie obrzydliwe ryje wszystkie są takie same, łżą prosto w oczy i żrą z państwowego koryta aż im się uszy trzęsą.

  Polubienie

   1. W tym kraju premierem i prezydentem jest KACZYŃSKI, reszta to tylko marionetki na jego łapach. On rządzi a oni tylko świecą gębami i podpisują co prezes nakaże…

    Polubienie

   2. Stanisławie mam nadzieję, że to kobiety wezmą sprawy w swoje ręce. Oni się kobiet boją, a wczorajszy Marsz udowodnił, że wyszło na ulicę wiele mądrych kobiet i aktywistek.

    Polubione przez 1 osoba

   3. Jakby Kaczyński nie bał się kobiet to by się ożenił 🙂 Jeżeli zaostrzą tą ustawę to przy następnych wyborach ludzie im o tym przypomną 🙂

    Polubienie

 4. Chociaż staram się nie oglądać transmisji sejmowych to tę akurat obejrzałem, bo lubię jak tą kobitkę – mającą nad głową Trybunał Stanu za łamanie konstytucji – zżerały nerwy.
  Nie zgodzę się natomiast z jednym Twoim zdaniem, że” „… „nigdy w Polsce Seniorów nie szanowano” …”
  W PRL na kilka lat przed emeryturą wszystkim emerytom śrubowano „na maksa” płace, aby mieli wyższe emerytury. Stosowano wiele dodatków do emerytur, jak np.: „ordery chlebowe”, nieoprocentowane kredyty, tanie zakupy na zimę. Organizowane były coroczne spotkania, wycieczki, i opieka prawna oraz Związków Zawodowych. O lekach nie wspomnę bo były darmowe …

  Polubienie

  1. Bardzo dziękuję za to przypomnienie. Byłam młodą dziewczyną i nie wszystko pamiętam, ale tak było. Przypominam sobie, że za marne pieniądze byłam na koloniach jako dziecko. Dzięki za ten komentarz!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s