Chyba się wielu narażę!

Zdjęcie użytkownika Elżbieta Maria Saga.

Ludzie wierzą w Pana Boga i celebrują każde święta idąc do kościoła i się modlą.

Mam w rodzinie wielu takich, którzy każdą niedzielę celebrują od pójścia na niedzielną mszę.

Znam wielu ludzi wierzących, którzy są w kościele potulni, a kiedy z niego wychodzą, to zachowują się nagannie i plotkują, obgadują, kradną, biją swoje żony i dzieci!

Nawet w polityce są tacy, którzy cudzołożą i nie dbają o swoje rodziny i dzieci, ale w kościele klęczą.

Napiszę więc wprost, że ze mną jest tak, że albo jesteś przyzwoitym człowiekiem i się modlisz, albo się modlisz i jesteś bestią!

Nie ma u mnie nic po środku i kiedy czytam, że kolejny ksiądz molestował dziecko, a nawet je gwałcił – to mnie od tego chrześcijaństwa odrzuca.

Uważam, że kościół i kapłani powinni być nieskazitelni, ale tak nigdy w historii koścoła nigdy nie było i ile wojen krwawych było z powodu wiary!

Jeśli czytam, że Rydzyk, bo żaden ojciec okrada emerytów i rencistów, a od rządu ciągnie coraz więcej milionów, to oczywiście nie przybliża mnie o milimetr do kościoła.

Święta Wielkanocne traktuję jako i tylko – spotkanie z moimi Dziećmi i ich rodzinami i tylko dlatego spotkania poświęcam się, aby miło spędzić z nimi czas – rodzinnie i wiosennie.

Dlatego sprzątam dom – na wiosnę i dlatego stoję i gotuję, aby z nimi pobyć dłużej -dwa razy do roku.

Wiem, że wielu się narażę, ale ja mam tak, że albo wiara jest nieskazitelna, albo ja taką brudną wiarę odrzucam i nigdy nie będę tolerowała, bo mi w niej śmierdzi na odległość.

Aby była jasność, to bardzo szanuję ludzi wierzących, którzy są prawymi chrześcijanami i zachowują się zgodnie z dekalogiem, ale ilu jest takich, którzy na miano chrześcijanina nie zasługują.

Weźmy na przykład polityków PiS, którzy tarzają się w kościele Rydzyka, a przyznają sobie sami ogromne premie, kiedy emeryt nie ma na leki i na chleb!

Powtarzam się, że albo jesteś uczciwym katolikiem, albo jesteś szują, a ja to potrafię dostrzec.

Mój znajomy z Facebooka – Adnrzej Rodan – pisarz, zostawił dzisiaj taki komentarz i chyba mnie znienawidzicie, że go powowielam!

 

„CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ…. DZIĘKUJĘ ZA OSTRZEŻENIE!
W tym roku Wielkanoc przypada 1 kwietnia i dlatego forma przywitania jest następująca:
– Chrystus zmartwychwstał!
– Prima aprilis!
Jak powstały święta wielkanocne? Chrześcijanie podpieprzyli wszystkie święta poganom i przejęli jako swoje, ale Wielkanoc ukradli Żydom, których przecież nienawidzą. Pascha – żydowskie święto należy do tzw. świąt ruchomych, czyli świąt, które niekoniecznie wypadały każdego roku w tym samym dniu. Powody tego były takie, że obchodzenie Paschy uzależnione było od czasu żniwa jęczmienia. Było to związane z prawem ofiarowania Panu pierwszego snopa jęczmienia trzeciego dnia po święcie paschy, następnego dnia po pierwszym sabacie ceremonialnym świąt przaśników. Dojrzewanie żniw przebiegało różnie, stąd święto to wypadało każdego roku w innym dniu.
Chrześcijanie bez pardonu ukradli to święto i nazwali je Wielkanocą, jako dni śmierci i zmartwychwstania Jezusa… No cóż w religijnym biznesie nie ma sentymentów”. 

Z wielu dokumentów wiem, że w kościele zawsze byli pedofile i wiedział o tym nasz Papież – Jan Paweł II.

Wiedział o tym Benedykt i nie mogąc się z tym pogodzić – zrezygnował ze swojej funkcji.

Walczy z tym Papież Franciszek, ale to woda na młyn – fakty są faktami:

Wracam na Ziemię i dziś podaję przepis na sernik bez pieczenia i robi się go tak:

Potrzeba nam 5 paczek herbatników.

 • 1 kg sera we waiderku,
 • 3 jajka,
 • 2 budnynie dowolnego smaku,
 • 1 szklanka cukru,
 • zapach waniliowy, albo migdałowy.
 • kostka margaryny, albo masła,
 • rodzynki i bakalie,
 • polewa czekoladowa.

Rozpuścić należy margarynę w garnku, dodać cukier, dodać ser  z wiaderka, 3 jajka i zapach, oraz rodzynki  zamoczone w gorącej wodzie, dwa budnymie i gotować, aż powstają pęchrze w garnku gotującego się sera.

Na blaszcze rozłożyć równiótko herbatniaki, a potem zalać je ciepłą masa serową.

Na wierzch położyć resztę herbatkiów i zalać je polewą czekoladową – ja kupuję.

Moje Dzieci to lubą do kawy!

 

12 myśli na temat “Chyba się wielu narażę!

 1. Dokładnie taki sam sernik robię, ale bez polewy czekoladowej. Nie lubię, choć ładnie wygląda. W kwestii wiary i kościoła – nie mam dziś w sobie ani krztyny chęci, by o tym pisać. Poza tym za dużo mam wątpliwości, by miarodajnie zabrać głos. Pozdrawiam.

  Polubienie

 2. Rozumiem Twoje spojrzenie, ja znam wielu wierzących i wiem, że wiara nie ma nic do moralności. Ludzie są porządni jak są porządni. Znam porządnych katolików, niewielu ale znam. Ateistów porządnych i nieporządnych też znam.

  Mam podobnie, święta jako czas odpoczynku i spotkań z rodziną. I git. Pozdrawiam.

  Polubienie

 3. Wiesz Sagulo, tak się zastanawiałam, czy komentować ten wpis, bo jest mi bardzo smutno po tym co tu u Ciebie przeczytałam 😦

  Być może się powtórzę, ale w ostatnim czasie moja wiara bardzo się pogłębiła, ostatnie wydarzenia z mojego życia to wiele świadectw na istnienie Boga, sam fakt iż żyję jest cudem.

  Pan Bóg wcale nie powiedział, że prawdziwa wiara zobowiązuje do tego by być idealnym. Nikt nie jest. My jesteśmy zwykłymi śmiertelnikami i grzesznikami i czy to jest osoba z jakiejkolwiek partii, czy choćby ksiądz lub celebryta, to oni również mogą zbłądzić, tak jak morderca, gwałciciel lub złodziej. Ja wiem, że ktoś kto piastuje ważne stanowisko, bądź pozycję powinien swoim zachowaniem dawać przykład, ale takie osoby również są kuszone przez złego, on może atakować każdego bez wyjątku. Pytanie tylko, na ile jest się silnym by nie pozwolić złemu na zawładnięcie sobą.
  Prawdziwy Chrześcijanin natomiast umie przebaczać, każdego traktuje na równi i nie ma w sobie nienawiści do bliźniego, a przede wszystkim nie wytyka cudzych błędów.
  „Źdźbło w oku bliźniego widzicie, a belki w swoim nie dostrzegacie”.
  Dla osoby wierzącej jak i dla Pana Boga nie ma brudnej wiary, jest osoba, która idzie za Bogiem i taka, która zbłądzi, zejdzie z właściwej drogi i takiej właśnie osobie trzeba pomóc się odnaleźć i trafić z powrotem.

  Wielu narzeka na rządzących, a bardzo jestem ciekawa jakby tacy narzekający zasiedli na stołku jednego z premierów, ministrów, czy też samego prezydenta, jakby wyglądały ich rządy. Obserwując ogólnie społeczeństwo można zauważyć, że większa grupa to egoiści, materialiści, kombinatorzy, więc marne szanse by zajęli się potrzebami zwykłych i szarych obywateli. Każdy może przecież ubiegać się o swój stołek w parlamencie, czy w sejmie.

  Dla mnie Święta bez Pana Boga nie mają sensu i szczerze współczuję temu kto nie potrafi ich godnie i głęboko przeżyć, bo Wielkanoc to nie tylko wykwintne potrawy i goście, ale Jezus Zmartwychwstały, który daje nam nowe życie pełne miłości, nadziei i szacunku do bliźniego. Taki przykład naszym pokoleniom powinniśmy dawać, prawdziwą wiarę.

  P.S. Teraz zapewne ja się Tobie naraziłam, ale nie mogłam się powstrzymać od napisania tego co czuję.

  Polubienie

 4. Nie wiem czemu miała byś się narazić, napisałaś jak to wygląda naprawdę… Jeszcze raz WESOŁYCH ŚWIĄT Ci życzę i zwiewam 🙂

  Polubienie

   1. W śród wierzących samych świętych też nie ma. Zresztą wiara ma już niewiele wspólnego z tym kto jakim jest człowiekiem…

    Polubienie

 5. A ja jestem przedstawicielką trzeciego wariantu. Jestem przyzwoitym człowiekiem (owszem, mam swoje wady, jak każdy), ale się nie modlę. Uważam, że przyzwoitość nijak nie ma się do wyznawanej wiary, czy religii. Albo jest się przyzwoitym i wrażliwym, albo nie. I tyle w temacie. Wesołych Świat, radosnych spotkań z rodziną i odpoczynku po przedświątecznej krzątaninie Ci życzę.

  Polubione przez 1 osoba

  1. I o to czarowniczko w tym wszytkim chodzi, o bycie przyzwoitym człowiekem. Ile jest takich ludzi, którzy po wyjściu z kościoła zasaiadają przed komputerem i hejtują ile się da. Ja też staram się żyć uczciwie i nikogo nie ranić. Nie wiem na ile mi się udaje, ale zawsze się staram, Wesołych świąt.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s