Czy czeka nas III Wojna Światowa?

Zdjęcie użytkownika Elżbieta Maria Saga.

Powyższa mapka Morza Śródziemnego pokzuje jak i gdzie rozmieszczone są siły zbrojne Rosji, USA i Francji.

Nie znam się na broni, ale widzę statki, okręty podwodne i bomby!

Mapka ta znaleziona na Twitterze pokazuje obraz stacjonujących  na Morzu Śródziemnym na teraz, a więc jest aktualna.

W Syrii doszło do ataku bronią chemiczną i twardogłowi w Białym Domu w Waszyngtonie i na Kremlu w Moskwie myślą jak zareagować, aby przerwać takie działania, w których giną niewinni ludzie, a przede wszystkim dzieci.

Nie znam się dobrze na zagranicznej polityce, bo mało się o niej mówi w Polsce, a więc moje pojęcie jest wyrywkowe.

W polskich mediach tłucze się temat premii i nagród dla beznadziejnych polityków, a prawie się nie mówi o tym, co dzieje się w świecie.

Czasami włączę sobie TVN Biznes i tam mogę się trochę dowiedzieć i szkoda, że nie znam angielskiego, bo mogłabym pogłębić swoją wiedzę z CNN.

My tu w Polsce gadu gadu, a tam gdzieś w świecie dzieją się dramaty.

Prezydenci największych państw nawzajem sobie grożą, a cierpią niewinni.

Napiszę szczerze, że nie rozumiem tego dlaczego na tych terenach dochodzi do tak drastycznych działań, bo czy tu chodzi o religię, czy może o ropę.

Kto kogo chce zastraszyć, wymordować i po co?

Wiem jedno, że gdyby doszło do wybuchu III Wojny Śiatowej, to ona by nie trwała 6 lat.

W jednej chwili z takim potencjałem jaki mają kraje na świecie, byłoby to kilka dni i będzie po nas.

Prezydenci mają swoje czerwone guziki i pod wpływem rosyjskiego szampana i amerykańskiej whiski są w stanie na nie nacisąć i tak zakoczy się cywilizacja na naszym, wciąż pięknym globie.

 

Reklamy

23 myśli w temacie “Czy czeka nas III Wojna Światowa?

 1. Żeby zdobyć taką np. Polskę, Rosja nie potrzebuje żadnej dywizji. Wystarczy nas dobrze skonfliktować, to najpierw nas wywalą na mordę z Unii, a potem to już nie będzie innego wyjścia, tylko razem z braćmi Madziarami wrócić w objęcia braci Rosjan. Tak się teraz wygrywa wojny, czyli zbiera łupy.
  Jeśli w takiej wyspiarsko – hermetycznej UK czy USA kiedyś tam zainstalowano tzw. śpiochów, to niby czemu nie miałoby to nie mieć miejsca w Polsce? Oczywiście, że nic o tym nie wiem, to tylko takie wieczorne dywagacje.

  Polubienie

 2. Jeżeli USA ostrzela Syrię, a wszystko na to wskazuje, wtedy odpowie Rosja i może zacząć się piekło… Powiem szczerze, że wcale bym się nie zdziwił gdyby wybuchła 3 wojna światowa…

  Polubienie

 3. Jak patrzę na spokój na swoim osiedlu, to „słyszę” jak buzuje. To mikro przekłada się na świat, bo inaczej w dobie globalizacji być nie może. Myślę, że paranoicy mogą wywołać wojnę, ale szybciej my się wzajemnie powyrzynamy. Bo jeden ma chleb, a drugi nie ma, a właśnie elementarne kwestie mają największą siłę rażenia.

  Polubienie

 4. Nie wiem na ile ta opcja jest jeszcze aktualna, ale już w latach 80′ ub.w. mówiło się, że gdy ludzkość rozpocznie III W.Ś, to zakończą ją … automaty. Teraz pojawiły się roboty wyposażone w sztuczną inteligencję …
  A w Syrii za dużo jest biznesów gospodarczych i politycznych, więc byłoby marnotrawstwem tak od razu to zniszczyć.
  Na „twiterrowej” mapce nie widać lokalizacji sił zbrojnych Iranu, Izraela, i Turcji, a to przecież też potęgi atomowe i konwencjonalne.

  Polubienie

  1. Bliski Wschód jest dla nas wielką zagadką! Ja dużo z tego nie rozumiem i może siły zbrojen Izraela i Turcji są przyczajone w innym miejscu. Nasze media też błądzą i nie wiele wiedzą. Wielcy tego świata pewnie wiedzą i do tego finasują mocno. To jest wielki biznes podejrzewam.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s