Piękna miłość między nimi!

Znalezione obrazy dla zapytania Klepetan i MalenaZnalezione obrazy dla zapytania Klepetan i Malena

Napiszę tak po cichu, że zdarza mi się oglądać telewizję Kurskiego, czyli propagandę PiS.

Mają całkiem ciekawe programy przyrodnicze i oglądam też „Koło Fortuny”, które powoduje, że ćwiczę swój starszawy już mózg i odgaduję hasła.

„Koło Fortuny” prowadzi Rafał Brzozowski całkiem miło i jego Magda, która podoba mi się w tym teleturnieju.

Wczoraj obejrzałam dokument przyrodniczy o cudnej miłości pary bocianów, która jest niesamowita.

Ona zwie się Malena, a on Klepatan.

Malena jest inwalidką, gdyż została postrzelona i straciła zdolność latania, a on co roku w marcu – od dwudziestu lat do niej przylatuje pokonując 130 tysięcy kilometrów z Afryki.

Mają swoje gniazdo na dachu starszego pana, który po stracie żony całkowicie oddał się tym ptakom.

Codziennie jedzie nad jezioro pokonując 50 kilometrów w jedną stronę, aby wędkować w celu zdobycia pokarmu dla swoich ukochanych przyjaciół.

Codziennie ten cudowny człowiek wdrapuje się po drabinie, aby nakarmić Malenę, kiedy ona wysiaduje pisklęta.

W tej chorwackiej wiosce na dachach chat bociany zbudowały sobie gniazda, do kórych powracają, gdyż wioska i jej położenie oferuje wszystkie przesłanki do życia dla tych pięknych ptaków.

Poczytajcie o tej parze, bo to jest najłynniejsza miłość bociania na cały świat.

Malena i jej ukochany mają nawet swoją stronę na Fecebooku i cały świat kibicuje tej jakże wiernej sobie parze.

Kiedy bociany odlatują, to cała wioska jest smutna i ludzie skreślają dni w kalendarzach, do następnej wiosny – do następnego ich przylotu!

Podobny obraz

„Co roku, około połowy marca, Chorwaci zaczynają wypatrywać Klepetana. Przyleci czy nie? Eee, na pewno przyleci, zawsze przecież przylatuje do swojej Maleny

Klepetan j i Malena są bocianami, być może najsłynniejszymi na świecie. Poznali się i zakochali kilkanaście lat temu. Ona miała źle zrośnięte skrzydło i nie mogła latać. Kilka lat wcześniej strzelali do niej włoscy myśliwi, została kaleką na całe życie. Klepetanowi to jednak nie przeszkadzało.

Para uwiła gniazdo, wychowała młode, a kiedy nadszedł czas odlotu do Afryki, on musiał polecieć bez Maleny. Bocianica została sama w Chorwacji, w małej miejscowości Brodska Varoš, u StjepanaVokića, który co roku zimą użyczał jej gościny w budynku gospodarczym.

Wiosną Klepetan wrócił do Maleny. Przebył 130 tysięcy kilometrów, żeby ją zobaczyć. Doczekali się kolejnych bocianich dzieci. Od tamtej pory ta historia powtarza się co roku. W ciągu tych lat urodziło im się kilkadziesiąt bocianiątek, które zimą leciały z ojcem do Afryki. Każdej wiosny, w drugiej połowie marca Klepetan przylatuje do Chorwacji.

Wypatruje go już nie tylko Malena, czekają na niego także ludzie z całej Chorwacji. W chorwackiej prasie pojawiają się artykuły z nagłówkami – Przyleci czy nie? Malena czeka. A potem – Malena i Klepetan znów mają młode. Prawdziwa miłość zwycięża. O bocianach mówi nie tylko prasa i telewizja krajowa, wspominała o nich także BBC. Od 2012 roku mają też swoją stronę na Facebooku.

W 2013 roku, pod koniec marca Klepetan nie pojawił się. Malena przestała jeść, piła tylko wodę. Wiła gniazdo, była osowiała, osłabła. Czekała. Spóźniał się prawie tydzień. Także Stjepan Vokić i chorwacka prasa zaczynali się niepokoić tym, co mogło się wydarzyć w trakcie długiej podróży z Afryki. Tamtego roku wiosna zaczęła się wyjątkowymi chłodami i śniegiem. Wszyscy zastanawiali się czy nie stało się coś złego? W końcu rano 29 marca, w Wielki Piątek, brudny, zmęczony Klepetan dotarł do Maleny. Był to już jedenasty raz.

Po jego powrocie gazety opisywały tkliwe powitanie pary, zamieszczały fotografie bocianów w czułych pozach. Artykuły o Malenie i Klepetanie zawsze zbierają od internautów tysiące „lajków”. W komentarzach pojawiają się sformułowania: wieczna miłość, krzepiąca wiadomość, wspaniałe wieści, wreszcie coś dobrego.

Stjepan Vokić, opiekun Maleny, emerytowany konserwator szkolny, tak opisywał ich powitanie: :

Zaskoczył nas, bo zwykle przybywał po południu. Gdy tylko przyleciał, od razu skierował się do gniazda i Maleny. Ona zaczęła się kręcić w kółko jakby nie wiedziała, co ma ze sobą zrobić ze szczęścia. On tylko potarł o nią głowę jakby mówił: Jestem, jak się masz? Potem przyleciał na plac zabaw, gdzie przygotowałem dla niego poczęstunek: wiadro z rybami. Wziął ode mnie dwie ryby – mamy taki rytuał powitalny. W tym czasie Malena zaczęła klekotać, zupełnie jakby była zazdrosna. Klepetan wrócił do gniazda i znów się tulili i ocierali o siebie. Są bardzo szczęśliwi.”

Agnieszka Suchowierska

http://www.wirtualnachorwacja.pl/newsy-z-chorwacji/172-klepetan-i-malena.html

16 myśli na temat “Piękna miłość między nimi!

   1. Jeśli czasem czytasz moje notki to wiesz, że właśnie z powodu braku choćby zwyczajnej lojalności i uczciwości cierpię najbardziej. Taka historia: ostatni drugi dzień świąt mój ex spędził u…mojej matki. Ma nową rodzinę, która potraktowała go, jak na to zasłużył, i przed którą ucieka. Miałam do mamy i syna (mieszka teraz z nią) pojechać, ale źle się poczułam, więc odetchnął z ulgą, bo tylko czekał na telefon, kiedy przyjeżdżam, żeby uciec. Oczywiście wywaliłabym go na zbity pysk. I w sumie mogłam to zrobić, ale…nie kopie się leżącego.

    Polubienie

 1. Tego że zdarza ci się oglądać TVPiS powinnaś się jednak wstydzić 🙂 🙂 Co do bocianów, to wspaniałe ptaki,a i u nas zdarzają się podobne historie jak ta opisana, niektórzy szczęściarze nawet z boćkami mieszkają 🙂 Gorzej jak taki bociek nad plebanią krąży, bo wtedy zaczynają się plotki… 🙂 🙂

  Polubienie

   1. 🙂 Bo porządny człowiek nie powinien oglądać TVPiS bo od tego można zgłupieć 🙂 A tak swoją drogą, co myślisz o Biedroniu na prezydenta????

    Polubienie

   2. Stasiu oglądam tylko koło fortuny i ubolewam, że TVN ma tak durne programy rozrywkowe. I tylko to!
    Biedroń nie powinien startować na Przydenta. a powinien być na miejscu Szchetyny.
    Sam widzisz, że Prezydent nic nie może prawie. Ten co teraz jest zwany Adrianem jest w czarnej de, bo chcą mu ograniczyć wszystko, a ma się stać jeno reprezentantem ha ha.
    Uważam, że szkoda Biedornia na tę fuchę!

    Polubione przez 1 osoba

   3. Zgadzam się i z tym że TVN ma durne programy rozrywkowe i z tym że prezydent niewiele może…Inna sprawa że z Adriana miękka faja która się telepie przed prezesem…

    Polubienie

   4. Taaaaaaaak,taka galareta bojąca się wrednego krasnala… Marzy mi się by następne wybory prezydenckie PiS przegrał, oj marzy…Wtedy nowy prezydent już by nie podpisywał wszystkiego co PiS uchwali…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s