Nikt nie powinien umierać na wiosnę!

29 kwietnia 2018 roku, w godzinach porannych dotarła do mnie wiadomość z dobrego żródła, że odszedł od nas – nasz Starosta!

Od razu na swoim fan – page poinformowałam naszych mieszkańców i z okolic, że oto bardzo niespodziewanie w mieście będziemy mieli żałobę.

Informacja ta dotarła do mieszkańców bardzo szybko i na dzień dzisiejszy mam ponad 9 tysięcy odsłon mojej informacji.

Nasz Starosta, to był człowiek bardzo prawy i pojawiło się sporo komentarzy pisanych z wielkim smutkiem i z kondolencjami dla rodziny.

Nie powinno się tak wcześnie umierać, gdyż nasz Starosta był stosunkowo młodym człowiekiem, ale jak to się mówi – choroba nie wybiera i zbiera swoje żniwo!

Pogrzeb odbył się wczoraj z uroczystym wyprowadzeniem trumny z kościoła i z przejściem kondutu ulicą główną, a ludzi była cała masa i wszyscy smutni i w żałobie.

Nie byłam na pogrzebie, gdyż miałam dyżur u mojej chorej Mamy.

Na pogrzeb wybrał się mój Mąż i oboje ubolewamy, że coraz częściej zakłada garnitur na pogrzeby, aniżeli na wesela. 😦

Kiedy pracowałam w Urzędzie Miasta, to Pan Adam, jako zastępca Burmistrza podpisywał dość często moje dostarczone dokumenty i odbierałam go jako bardzo miłego i uśmiechniętego człowieka.

Potem  został Starostą i był lubiany przez naszą społeczność, bo to czytałam w komentarzach, gdzie ludzie wyrażali swój żal.

W związku z tak przykrym zdarzeniem w mieście odwołano wszelkie imprezy rozrywkowe i w ciągu tych majówkowych dni byliśmy wycieszeni.

Właśnie kończy się majówka i moje dzieci się rozjechały, a ja z Mężem wybraliśmy się w teren, aby nasycić się kolorami pięknej wiosny.

Dopiero dziś zobaczyłam jak cudnie jest na świecie i nie mogłam się nadziwić, że w końcu wiosna na zachodzie wystrzeliła wprost i wszystko na nowo odżywa.

Drzewa owocowe kwitną na różne kolory, a także w końcu zakwitły bzy i kasztany, a na polach na żółto kusi rzepak – jest cudnie i w takim czasie nie powinno się umierać.

Troszę pobawiłam się opcjami mojego aparatu, bo wciąż się uczę.

Mąż zerwał mi do wazonu kiście bzu jako w „Nocach i dniach”   Józef Toliboski rwał nenufary. 😀

„Wiosna w połowie więc plany na maj:

 1. Kupić wazon.
 2. Zerwać bez.
 3. Wstawić bez w wazon.
 4. Patrzeć.

Niczego więcej od siebie nie wymagać.” 

Opiszcie ja spędziliście te ważna dla Polski dni!

Zdjęcie użytkownika Elżbieta Maria Saga.

Zdjęcie użytkownika Choszczno i okolice w obiektywie.

Zdjęcie użytkownika Choszczno i okolice w obiektywie.

Zdjęcie użytkownika Choszczno i okolice w obiektywie.

Zdjęcie użytkownika Choszczno i okolice w obiektywie.

Zdjęcie użytkownika Choszczno i okolice w obiektywie.

Zdjęcie użytkownika Choszczno i okolice w obiektywie.

 

Zdjęcie użytkownika Elżbieta Maria Saga.

Zdjęcie użytkownika Elżbieta Maria Saga.

 

 

 

21 myśli na temat “Nikt nie powinien umierać na wiosnę!

   1. Jeśli ten stan dłużej się będzie otrzymywał to będę musiał pójść. Miałem kumpla, chłop 40 lat, wydawało by się zdrowisko, troje dzieci, w tym jedno malutkie. Dokuczało mu ciśnienie,ale to olewał, aż pewnego dnia jego żona znalazła go siedzącego na fotelu…MARTWEGO…

    Polubienie

   2. Ech,tego zdrowia rodzinka mi najwięcej zjada… Już nawet się zastanawiałem czy sobie pistoletu nie kupić 🙂 🙂 Ale przed 50tką raczej bym nie wyszedł… 🙂

    Polubienie

 1. Ogromnie mi przykro, składam serdeczne kondolencje mieszkańcom Twojego miasta. Starosta w Hajnówce też jest świetnym człowiekiem, właśnie mądrym i prawym. Ale polityka na szczeblu podstawowym jest paskudniejsza niż centralnym i zżera go stres. Robię co mogę, aby przez moje pisanie i działanie odczuwał jaki jest ważny, potrzebny i kochany przez ludzi. Ciągle uśmiechnięty i miły, ale z tym podskórnym, zawsze obecnym smutkiem. Nigdy nic nie jest mniej ważne, pomaga, wspiera i cieszy się sukcesami innych. Aż strach pomyśleć, że miałby dość.

  Polubienie

  1. Teresko jesteś blisko z władzami Twpjego miasta to widzisz wszystko z bliska. Bardzo ładnie z Twojej strony, że starasz się być potrzebna.
   Dziękuję z kondolencje, bo w takich małych społecznościach wszyscy jesteśmy sobie bliscy.
   Pozdrawiam 🙂

   Polubienie

 2. Śmierć podobno nie wybiera, ale gdy umierają bliscy to zaczynamy podejrzewać, że odchodzą najlepsi …

  Jeżeli można coś poradzić to proponuję aby przed każdym zdjęciem kwiatów pokropić je wodą. Takie duże krople bardzo fajnie się komponują.

  Polubienie

 3. Niestety na wiosnę umiera najwięcej ludzi. Po zimie, to nagłe wiosenne przesilenie zbiera żniwo. Dzisiaj był pogrzeb taty mojej koleżanki z pracy, a także dzisiaj zmarła mama mojego mężczyzny, który musiał przerwać naszą wspólną majówkę… Niestety wiosna jest ciężka dla ludzi starych i schorowanych. Ech…

  Polubienie

   1. Czarowniczko ja jestem już prawie w żałobie. Moja Mama zbliża się do tamtej strony. Wszyscy jesteśmu zmęczeni opieką i kiedys o tym napiszę!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s