To już jest koniec demokracji!

Zdjęcie użytkownika Elżbieta Maria Saga.

14 maja 2018 roku ten niepełnosprawny wojownik na wózku i bez nóg, został zastrzelony przez żołnierzy izraelskich!

Jest to wymowne zdjęcie i przejdzie do historii hańby na świecie.

Ta wojna dzieje się od Polski daleko. Mało się o niej mówi w polskich mediach i może i dobrze, bo my tu w Polsce mamy swoją wojnę.

Prowadzą ją z Osobami Niepełnosprawnymi dzisiejsi rządzący – dranie bez uczuć i bez serca.

W Sejmie mamy swoich żołnierzy w osobie Kuby i Adriana – niepełnosprawnych na wózkach.

Obaj chłopcy, a właściwie mężczyźni, dzielnie walczą z nierządem o godność wszystkkich niepełnoprawnych w tym kraju.

Niesamowicie inteligenti, grzeczni, wyważeni w słowach, walczą o te marne 500 złotych, które w zasadzie nie wiele im pomogą.

Może tylko starczyłoby im na to, że mogliby sobie pozwolić na wyjście do kina, czy też na lody – byleby tylko mogli wyjść do ludzi i się zintegrować ze zdrowymi.

Oni – ci nasi niepełnosprawni żołnierze i ich opiekunowie od miesiąca są upodleni do tego stopnia, że boję się o to, że  na znak desperacji sami odbiorą sobie życie, tak jak to zrobił „Zwykły Człowiek”, który się podpalił.

Była pani premier, która przyznała sobie sama premię – matka księdza, ma w dupie tych ludzi.

Kaczyński, który bez trybu leży sam w szpitalu, nawet kolanem zdrowym nie kiwnie, aby tym ludziom dać tę jałomużnę.

Była taka niebieska teczka, którą Szydło wymachiwała, że kasa jest na wszystko, a na tych najbardziej poszkodowanych tej kasy brak, bo to żaden elektorat i nie zacząłga się do urny!

Na ten temat piszę już chyba czwartą notkę, a oni już miesiąc leżą na sejmowej posadzce i tylko czekam na to, kto ich z Sejmu wykurzy pod hasłem „alarm bombowy”.

To jest koniec demokracji pod znakiem – nie wpuścili!

 

 • Nie wpuścili Pani Wandy – żołnierki do Sejmu.
 •  Nie wpuścili Borusewicza na cmentarz, gdzie spoczywa Jego
  żona.
 •  Nie wpuścili ludzi do szpitala na Saszerów, gdzie leży Kaczyński.
  Nie wpuszczają rehabilitantów do Sejmu.
 • Nie wpuścili dzisiaj Janiny Ochojskiej do Sejmu w sprawie Osób Niepełnosprawnych.
 • Ogrodzili Sejm od ludzi płotami.
 • Pomnik smoleński 24 h chroniony przez Policję.
 • Sędziowie orzekający nie po linii partii tracą pracę!

I na to wszystko im pozwalamy!

Już wszystko im się miesza, bo dziś aresztowali swojaka – Komentata Głównego Maja – komedia!

I dziś powstało zdjęcie, które przejdzie do historii hańby w Polsce, na którym Ochojska otoczona jest mundurowymi. Kobieta o kulach, której dranie się boją!

 

Który skrzywdziłeś

Który skrzywdziłeś człowieka prostego
Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
Gromadę błaznów koło siebie mając
Na pomieszanie dobrego i złego,

Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
Cnotę i mądrość tobie przypisując,
Złote medale na twoją cześć kując,
Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli,

Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
Możesz go zabić – narodzi się nowy.
Spisane będą czyny i rozmowy.

Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.

Czesław Miłosz!

26 myśli na temat “To już jest koniec demokracji!

 1. W kraju ludzi myślących PiS po tym co wyrabia nie miał by szans na drugą kadencję, ale Polska nie jest krajem ludzi myślących tylko głupków którzy za 500złotych miesięcznie srają w majtki ze szczęścia. Ci niepełnosprawni w sejmie są symbolem tego co obecnie dzieje się z Polską…

  Polubienie

 2. Ten mściwy fajfus leży otoczony lekarzami i pielęgniarkami bo go kur*a kolanko boli, a w sejmie od 4 tygodni ludzie niepełnosprawni błagają o godne życie, to ma być kur*a normalny kraj?!! W normalnym kraju ludzie niepełnosprawni są szanowani i otoczeni opieką a nie poniżani. Ale historia ten PiSowski śmieć właściwie oceni i rozliczy. Wiecznie rządzić nie będą.

  Polubienie

 3. Oby tak jeszcze poezja miała moc sprawczą. Ileż to lat minęło, a nas ciągle nie jest w stanie w aniołów przerobić. Świat, jaki jest, każdy widzi :(((

  Polubienie

  1. Świat z roku na rok robi się coraz bardziej niepokojący, a w Polsce cuda się dzieją nie do strawienia. Właśnie Kuchciński odgrodził się w Sejmie od niepełnosprawnych!Zaraz będą na ulicach wozy opancerzone! Polsko dokąd zmierzasz!

   Polubienie

  1. Bardzo Was wspieram! Was nie docenionych i schowanych! Walka w Sejmie może się zakończy tym, że ci nieczuli ludzie w końcu Was wesprą i przywrócą godność. W takiej samej sytuacji finansowej są Seniorzy w Polsce. Mają głodowe emerytury, ale Seniorzy także nie mają szans na lepsze życie! Pozdrawiam 🙂

   Polubienie

 4. Sytuacja z niepełnosprawnymi osobami sięga w dalsze głębsze lata. Kiedy to nie było można ich zobaczyć, na ulicach, kinach, szkołach, sklepach, komunikacji miejskiej itd. Społeczeństwo jakie można było zauważyć w przestrzeni publiczniej było zdrowe, silne i ładne. Nie było nigdzie podjazdów i wjazdów dla niepełnosprawnych. Poprzednie rządy nie chciały ich widzieć, bo to był ogromny problem. Niepełnosprawni byli chowani w domach i szpitalach, ośrodkach pomocy (umieralniach). Społeczeństwo nie chciało ich również widzieć, burzyło to im ładne widoki, horyzonty. Problem już był od dawien dawna. Kiedy jako nastolatka wracałam wieczorem z dziewczynami z ulicy, z kina, zauważyłyśmy jak na stareńkim wózku, ktoś wiózł coś powykręcane. Dziwne…nasze osiedle, a tutaj raptem, takie coś, ktoś?? To był niepełnosprawny chłopczyk, którego rodzice wywozili tylko wieczorami. Wtedy właśnie rozejrzałam się wokół, że to społeczeństwo jest okłamywane, że jest zdrowe. Po jakimś czasie (to był bardzo długo okres transformacji), zaczęły powstawać podjazdy, wjazdy, wszelkie ułatwienia dla niepełnosprawnych. Daleka jestem od politykowania, nie po drodze mi z nią. Wystarczy że mój ex, się w nią „bawił”.
  Teraz raptem chcemy aby rządy dostrzegły niepełnosprawnych, kiedy politycy wychowywali się i dorastali w innym, „ładnym” otoczeniu, społeczeństwie. Człowiek jest człowiekiem, zanim nie zacznie zabawy w politykę.

  Polubienie

  1. Obiecywali, że pomogą każdemu w tym kraju, to nie ma się co dziwić, że nagle niepełnosprawni walczą o swój byt. Hitler eliminował takich ludzi i niby dlaczego teraz nie mają prawa do walki o siebie. To nie jest polityka, a wołanie o pomoc. Nikt nie przeżyje za 900 złotych. Nie wolno nie tolerować tych ludzi. PiS machał teczkami i krzyczał, że ma pieniądze na wszystko. Krzyczeli, że to PO wszystko zaniedbało, a dziś kiedy są u władzy odgrodzili się od tych ludzi! Hańba!

   Polubienie

   1. Nie bronię rządzących. Tak jak wyżej napisałam, nie po drodze mi z polityką.
    Ze strony niepełnosprawnych wołanie o pomoc, ze strony pisu to jest polityka. Obiecywali, zagalopowali się w swoich obiecankach i to nie pierwszy i nie ostatni rząd obiecał, a naród zawsze ma nadzieję na lepsze nie tylko jutro ale i dziś. Ileż to razy ktoś w życiu prywatnym nam obiecuje, a obiecane pozostaje nieosiągalne.
    To są ludzie, mówię o politykach, z innego wymiaru. Im jest obojętne co i kto chce, żąda, pragnie. Uwierz, są głusi na apele, na to co w internecie się pisze ( zanim się nie naruszy ich prywatności, wyleje prawdziwe pomyje). Polityka, to jest inny WYMIAR. Patrzę na to trochę z innej strony, żony której mąż „bawił” się w politykę (od wielu lat ex).
    Polityka robi im takie pranie mózgu, że normalny człowiek nie jest w stanie tego zrozumieć.
    Oczywiście, niepełnosprawni, nie powinni się na powrót chować w domach. Trzeba pokazywać, apelować, nawet strajkować, tylko na ile to pomoże, nikt nie wie. Nie ma takiej siły aby ślepego uczynić widzącym. Cud? Jeżeli to ma pomóc, wierzmy w cuda.
    Albo – to jest prawdziwa ruska ruletka.

    Polubienie

   2. I tu masz sporo racji! Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. W sieci są filmiki z kampanii jak Duda obiecał, że nie zostawi tej grupy samotnie i co zrobił? Pojechał na wycieczkę do USA, gdzie nikt go nie powitał, a w Sejmie leżą najsłabsi. Pokaż mi taki drugi kraj, w którym Sejm jest noclegownią? To banda, która nie widzi potancjału z tych ludziach, bo do urny dużo nie pójdzie. To jest tylko 500 złotych i te pieniądze powinny się znaleźć skoro mają miliony na obstawę i brzydkie pomniki. Za komuny było lepiej, a teraz żyję w państwie totalitarnym i uwierz mi, że bardzo ciężko się tu teraz żyje, kiedy widzi się tyle kłamstw i niesprawiedliwości.Każą rodzić kobietom dzieci bez mózgu, a na te dzieciaki kasy brak! To jest obrzydliwe!

    Polubienie

   3. Jakikolwiek rząd się wybierze, wszystkim nie dogodzi. Będą zwycięscy i pokonani. Tak jest w każdym państwie. Każda partia czy zgrupowanie i jak zwał tak zawał, chce być na świeczniku. A na świeczniku jest tylko jedna świeczka, walka trwał i będzie trwać jeszcze przez wieki o ten jedyny płommień.

    Polubienie

   4. Obiecywali, że pomogą…..
    Jak mogą pomóc? Rozdając unijne datki? Rozdali, bez żadnego sensownego programu pomocowego.
    Podobno poprzedni rząd, pozostawił pustą kasę. Wiec, najbardziej pokrzywdzeni ludzie przez los, zostają również pokrzywdzeni przez państwo. Leżącego się nie kopie, ale jakże łatwo go kopnąć.

    Polubienie

   5. Poprzedni rząd zostawił w budżecie pieniądze dla tych ludzi. Tylko pytanie, co ten rząd je wydał. Niedługo z Unii nic nie wpłynie do budżeu Polski. Oni robią wszystko, by nas z tej Unii wywalić i tyle!

    Polubienie

   6. Gdy Polska weszła do Unii. Pytałam siebie…co teraz będzie, na czym skorzysta zwykły obywatel, po za zagranicznymi wyjazdami. Teraz widzimy. Nikt, a w zasadzie żadne państwo, organizacja nic nie da za darmochę. Wszystko totalnie rozgrabione.
    Odnośnie budżetu… to tylko słowa, że zostawił lub nie zostawił. Nikt nie wie i nie pozna prawdy. Jeśli w rodzinie daje się jednemu dziecku, drugiemu daje się również. Nie mówię o patologii. W rządzie jak widać królują inne zasady. Dam jednemu, drugiemu albo zabrakło albo jeszcze zabiorę. Jak widać, wszędzie można spotkać patologię.

    Polubienie

   7. I jeśli Twój laptop był już przewalony przez służby, nie byłabym taka otwarta. Świata nie zmienisz, a jeśli nawet, pomnika Ci za to nie postawią.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s