Nasze małe Ojczyzny!

Nie nawidzę kłamstwa i krętactwa i mniemam, że PiS ma już pusto w budżecie i kręcą i przesuwają fundusze przeznaczone na poszkodowanych i słabszych do sektorów gdzie im się to opłaca i czytamy:

Centralne Biuro Antykorupcyjne dostało aż 25 milionów ze specjalnego funduszu, który powstał, by wspomagać ofiary przestępstw. Nie wiadomo, jak służba wykorzystuje te dodatkowe środki, które mogły trafić do niej dzięki zmianie prawa wprowadzonej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. (http://www.tvn24.pl)”

Centralne Biuro Antykorupcyjne zawsze było finansowane z Budżetu Państwa, a tu ni z tego i owego dostało 25 milionów nie wiadomo dlaczego i na co, ale pewnie na premiie dla 1 tysiąca pracowników zatrudnionych.

Tę machloję ujawnili dziennikarze z programu „Czarno na białym” i to daje do myślenia jak Ministerstwo Sprawiedliwości doi nasze Państwo!

Media dziś o tym milczą, bo są zajęte spotkaniem Trump – Kim, a do tego zaczyna się Mundial!

Dlatego jest cicho o tym transferze kasy – na niewiadomy dotąd cel!

W kampanii krzyczęli, że pozamykają korupcjantów z poprzedniej ekipy rządzącej, a tym samym kombinują i kręcą i upokarzają najsłabszych w tym kraju.

Na szczęście mamy swoje małe Ojczyzny i o nie powinniśmy najbardziej dbać, bo PiS poluje tylko w nich na głosy przy urnach, obficie obsypując naiwnych 500+ i teraz 300+, aby pozamykać ludziom dzioby!

Wszyscy chcemy mieszkać na czystych i zadbanych osiedlach, wioskach, małych miasteczkach i dużych także.

Jeśli sami o to nie zadbamy, to nikt tego za nas nie zrobi i utoniemy w śmieciach i nieporządu, oraz nieładzie.

Ja z Mężem mieszkamy w bloku należącym do „Wspólnoty Mieszkaniowej” i tu napiszę, że jestem z Męża bardzo dumna.

Mąż należy do zarządu naszej wspólnoty i razem z młodszym od siebie Sąsiadem dbają o to, abyśmy mieszali ładnie i przyjemnie.

Obaj zamówili przez Internet kosz na śmieci i stojak na rowery i to zamontowali własnym sumtem.

Obaj przyjmują wszelkie reklamacje, jak na przykład zmianę żarówki, czy też awarię domofonu.

Jakże często do mojego mieszkania dzwonią mieszkańcy w poszukiwaniu mojego Męża, aby pomógł im rozwiązać jakiś problem.

W moim bloku mieszka dużo osób starszych i takim oboje Panowie często pomagają i tak sobie razem tu mieszkamy wiedząc, że są ludzie, którym nic nie jest obojętne.

Jestem bardzo dumna z Męża – powtórzę, że jest człowiekiem empatycznym i go wspieram jako żona.

Nasz blok jest okamerowany i mamy w związku z tym porządek, ale od kiedy władze miasta zdemontowały plac zabaw w obrębie osiedla, to przychodzą i siadają na ławkach różne osobniki i zostawiają po sobie straszny bałagan mimo, że są nadal kosze.

Nie rozumiem takich ludzi moi drodzy, którym zwisa i powiewa, że cynicznie pozostawiają po sobie tzw. syf.

Ludzi niektórych nigdy się nie nauczy, że to wszystko jest nasze i powinniśmy o to dbać, ale gadam chyba po próżnicy!

Mąż jest wciąż czynny zawodowo i nie raz proszę Go, aby się położył i odpoczął,a On do mnie, że odpocznie, kiedy wyniosą Go nogami do przodu i gadaj tu z takim!

Zdjęcie użytkownika Elżbieta Maria Saga.

Zdjęcie użytkownika Elżbieta Maria Saga.

Zdjęcie użytkownika Elżbieta Maria Saga.

 

Reklamy

23 uwagi do wpisu “Nasze małe Ojczyzny!

  1. Świechno trudno podczas dzisiejszch rządów mieć szacunek dla państwa, bo to my maluczcy musimy zadbać o siebie i swoje otoczenie. Szacunku dla państwa we mnie nie ma od ponad dwóch lat, bo zepsuli wszystko godne szacunku.

   Polubione przez 1 osoba

 1. Też tak mam, że się interesuję. Ale brak obojętności i empatia częściej wychodzą mi bokiem niż przynoszą efekty. Świechna, to że się interesuję i mam szacunek do najbliższego otoczenia nie rozpoczyna szacunku dla państwa, trzeba chyba więcej do tego dobrej woli. Sama wiesz patrząc z odległości.

  Polubienie

 2. Oczywiście, że lepiej wyglądają czyste i schludne parki, skwerki, czy zwykłe trawniki, nawet jak są ogrodzone żelaznymi parkanami … ale jeszcze lepiej wyglądają, gdy na nich przebywa sporo ludzi, dzieci bawiących się, rozmawiających ze sobą, i niestety … śmiecących. Coś za coś, trzeba wybrać.

  Polubienie

 3. Odnośnie rządów PiSu to podejrzewam, że przez te programy dzięki którym rosną im sondaże już nie tylko kasa jest pusta, ale i sporo na minusie są, ale trudno żeby się przyznali. Ten smród wyjdzie dopiero gdy zmieni się partia rządząca. Co się tyczy chlewu, to wszędzie są z tym problemy, w blokach naprzeciwko mnie stoi śmietnik przy śmietniku a i tak fruwają papierki po trawniku, cóż zrobisz, ludzi oduczyć złych nawyków można tylko karabinem!

  Polubienie

  1. Brak edukacji w szkołach i domach, że papierek można schować do kieszeni, a nie wywalać na ziemię. Ludzie nie mają wyobraźni, że ktoś to musi posprzątać.
   PiS kasy już nie ma i ciekawe co jeszcze obieca, aby wygrać wybory!

   Polubienie

   1. Tylko szkoda że nie mają na tyle rozumu, by zrozumieć że śmiecą sami sobie… Jak na razie jest 300zł dla uczniów, zobaczymy co będzie dalej… Taktykę obrali dobrą, bo głupie ludzie znowu ich wybiorą a ci dalej będą szkodzić Polsce…

    Polubienie

   2. Życzę i Tobie i sobie i tej naszej nieszczęsnej Polsce byś miała rację… Bo trzeba być naprawdę głupim by nie widzieć co PiS robi z tym krajem… 😦

    Polubienie

   3. Ja też nad tym ubolewam, ale i mam nadzieję, że pójdzie więcej do wyborów i pogonią kota. Mam tylko obawy, bo nadal nie ma nikogo sensownego do dania mu władzy. Tyle czasu minęło, a nikt się nie wykluł sensowny. PO słaba jak diabli. Nikt nie objawił się mocny i zdolny do rządzenia. Może Nawałka ha ha

    Polubienie

   4. Właśnie,NIE MAJĄ POMYSŁU NA SIEBIE! Bo żarcie sie z PiSem głosów im nie przestworzy… Żeby chociaż prezydent był teraz z opozycji, to blokował by PiSiorom ustawy, bo w wyborach parlamentarnych JEŻELI NIC SIĘ NIE ZMIENI opozycja niestety nie ma szans…

    Polubienie

 4. Miło, kiedy otocznie wokół domu jest zadbane, ale należy być ostrożnym. Też jestem członkiem Wspólnoty, do niedawna byłam w jej zarządzie. Masz rację, przy zaangażowaniu i dobrej woli wiele można zdziałać.
  Z tyłu mojego bloku jest śliczny, zielony obszar, ale zaniedbany. Kiedyś był tam plac zabaw dla dzieci, ławeczki…Te, jednakowoż, przyciągały nocną porą pijaczków i nastoletnią społeczność. Ławki zostały zdewastowane, pojawiły się walające butelki, śmieci. Nie upilnuje się tego. Chyba lepiej, żeby zostało tak, jak jest. Dziś to wybieg dla piesków.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s