Polacy boją się innych kultur!

Napiszę tak, że gdybym miała w moim mieście kilka rodzin przybyłych z Syrii, czy Afryki, którzy różnią się kolorem skóry i kulturą, to absolutnie by mi to nie przeszkadzało.
Gdybym widziała, że ci ludzie, te rodziny chcą żyć godniej i lepiej niż w swoim kraju, gdzie szaleje wojna, to bym popierała pomoc dla nich i solidarozowała się z tymi  ludźi, a może i pomogła, oferując odzież, czy też skromne środki finansowe.
Absolutnie nie przeszłoby mi przez gardło, że ciapate niech wracają tam, skąd przybyli i nie bałabym się tych ludzi, którzy by w moim mieście chcieli się asymilować i godnie żyć.
Mamy takie rządy teraz, że szczują Polaków na multi-kulti i w Narodzie rodzi się agresja, co do inności.
Kiedy się wdzi w telewizji te łodzie płynące do Europy, to przykro na to patrzeć i każdy kraj broni się przed imigrantami, ale nie sposób ich nigdzie nie przyjąć.
Każdy człowiek na tej Ziemi zasługuje na godne życie i przyjęcie, ale nie wszystkie kraje się na to godzą i takim krajem jest Polska.
Obywatele Polski widzą w każdym terrorystę i mordercę, bo mają wybujałą wyobraźnię.
Nie jestem za przyjmowaniem każdego jak leci, ale jestem za tym, aby selekcjonować i pomagać dzieciom, matkom i rodzinom w jakimś tam procencie.
Kościół milczy na ten temat, a politycy mówią wprost, że Polska imigrantów przyjmować nie będzie.
Politycy chyba nie są świadomi, że to nas Polaków nie chcą w Londynie i każą im wyp…dlać do Polski, bo tak nas teraz nienawidzą!
Polacy są od lat w innych krajach i tworzą Polonię, ale o tym rządzący zapominają, że Polaków przyjęto i tam w innych krajach  żyją, pracują od pokoleń.
Boimy się inności i przeczytajcie jak bardzo się boimy i na jakie draństwo Polaków stać!
Nóż w kieszeni sie otwiera!

Dworzec Główny, Toruń. Stoję w kolejce po bilet. Przede mną czterech chłopaków (jak się później okazało, studentów z Turcji na wymianie międzynarodowej) i jedna dziewczyna mówiąca po polsku. Chłopaki nie znają języka, więc ona kupuje bilety. I w tym momencie ktoś ma problem.
Stojąca za mną kobieta krzyczy do jednego z chłopaków:

– Co się gapisz, kolorowa szmato jebana! Wypierdalaj!

Odwracam się, zszokowana. Kobieta zaczyna się awanturować i rzucać coraz śmielszymi obelgami, więc w tym momencie postanawiam zaingerować.
– A ty co, bronisz ich? Zamknij mordę, suko! Niech spierdalają do siebie! Pakistańczycy jebani…

Telefon do ochrony. Nawiązuję kontakt z chłopakami, mówię, że mi przykro. Rozmawiamy. Dziewczyna stojąca z nimi jest mocno zawstydzona. Padają obelgi również pod jej adresem… Widać, że nie wie, co powiedzieć, jak się zachować…

W tym momencie dzieje się coś, czego się nie spodziewam. Z kolejki odzywają się kolejne osoby.
– Ja tam popieram, ciapatych nam tu nie trzeba!
– Przyjadą tacy, i myślą, że im wszystko wolno! A mi zaraz pociąg ucieknie! Przegonić ich!
– Multi kulti pierdolone… Do siebie wracać, do kraju!
– Ciapate gęby…

Wszystkie, z pozoru wyświechtane, podłe obelgi, które do tej pory znałam tylko z Internetu, usłyszałam wczoraj osobiście. Z ust Polaków. To było jedno z najgorszych doświadczeń.
W kolejce stało pięć osób. Trzy z nich krzyczały rasistowskie hasła. Byłam jedyną osobą, która zareagowała. Jedyną.

Brawo dla pana ochroniarza, który przyszedł, wysłuchał relacji i stanął po stronie chłopaków.

Kiedy się z nimi pożegnałam, jeszcze raz mówiąc, jak bardzo mi przykro, że taka sytuacja miała miejsce i życząc im miłego pobytu w Polsce, podeszła do mnie jedna z pań z kolejki i wypaliła:
– A ty co, dupy im dajesz?
I odwróciła się na pięcie.

W takim kraju żyjemy. Dlaczego?

https://www.facebook.com/angelika.jasiulewicz/posts/1682660691783933?hc_location=ufi

57 myśli na temat “Polacy boją się innych kultur!

 1. Brak tolerancji wynika z niemożności jej ćwiczenia. Jesteśmy krajem homogenicznym, bo krajem wykastrowanym. Po II wojnie pierwszy raz byliśmy tak jednorodni, pierwszy raz w swojej całej historii, dodatkowo zrobiliśmy czystki z Niemcami, potem doczepiliśmy się do Łemków a w 1968 roku do Żydów. W gruncie rzeczy homogeniczność to pokłosie komunizmu i żeby było śmieszniej najbardziej boją się obcych ci, którzy gardłują „precz z komuną” Mówiąc krótko: precz z wami.

  Polubienie

 2. W takim kraju żyliśmy zawsze, tyle, że teraz rządzą prostaki. A już stare polskie powiedzenie mówi, że „gówno chłopu nie zegarek”. Nie każdy umie śpiewać, nie każdy rządzić. Ale każdy może. I tu cały ból.
  Angolami to bym się raczej nie przejmowała. Naszych chłopców z RAFu też wywali po wojnie, gdy już nie byli potrzebni. Taka ich uroda.

  Polubienie

 3. W takim kraju żyliśmy zawsze, tyle, że teraz rządzą prostaki. A już stare polskie powiedzenie mówi, że „gówno chłopu nie zegarek”. Nie każdy umie śpiewać, nie każdy rządzić. Ale każdy może. I tu cały ból.
  Angolami to bym się raczej nie przejmowała. Naszych chłopców z RAFu też wywali po wojnie, Taka ich urodagdy już nie byli potrzebni. Taka ich uroda.

  Polubienie

 4. Jak możemy lubić innych, kiedy nienawidzimy siebie nawzajem. Aż nie do wiary, żeby się to udało. Od lat na Hajnowszczyźnie jestem mniejszością narodową wśród ludności pochodzenia białoruskiego. Już nawet nie Białorusinów, bo nacje się zmieszały. Od początku zetknęłam się ze wszystkim: najpierw że nie rozumiem dialektu, potem że nie prawosławna i cała reszta etapami przez życie okraszona drwinami. Dopóki nie umiałam się bronić, było fatalnie, ale przecież z miłości do Białorusina tu zamieszkałam. Dławiłam się to miłością i jeszcze dławię, bo czasem go widuję. Kiedy słyszę /zwłaszcza na sesjach miejskich w kablówce/ jak my tu wspaniale się dogadujemy, to się śmieję. W ogóle się nie dogadujemy. Spolszczeni Białorusini nienawidzą Polaków.
  Zatem – nie dziwię się ksenofobicznym Polakom, chociaż ich nie popieram. Żeby być człowiekiem, wystarczy zachować neutralność. Ale przecież trzeba słuchać wujka Jarka nienawidzącego obcych i facetów w kieckach dbających o czystość wiary katolickiej.

  Polubione przez 1 osoba

  1. żyję długo na tym świecie, ale nie widziałam, że jesteśmy tak bardzo podzieleni w róznych regionach Polski. Dopiero kiedy działam w Internecie otwieram oczy ze zdziwienia, że my sami tak się nie lubimy i nie szanujemy.
   Teresko Twój komentarz też otworzył mi oczy!

   Polubienie

 5. Przestałem komentować, bo żaden z moich komentarzy (pisałem je w Czytniku) z ostatnich dni nie pojawił się, ale teraz widzę, że podobny problem mają i inni. Piszesz, że sprawdzasz spam, ale który? Nie chodzi o ten pocztowy, ale ten blogowy. Czyli: otwierasz „Moja witryna”, wchodzisz na „Komentarze”, a potem z górnej linijki wybierasz „spam” i „kosz”. To taka porada w odniesieniu do innych komentatorów, bo być może ja już nie jestem mile widziany.

  PS. Do spamu, albo kosza WordPress pakuje komentarze z linkami. Jeżeli ten wejdzie to znaczy, że chodzi tylko o linki, czyli RODO.

  Polubienie

  1. Anzai jesteś i wszyscy mile u mnie widziani. Ja nie wiem co się dzieje!
   Wchodzę w komentarze i u góry sprawdzam spam, ale nie ma tam żadnych komentarzy od Ciebie i Innych.
   Nic nie grzebałam w opcjach i nie wiem skąd te problemy.

   Polubienie

   1. Wydaje się, że wpadają tylko te komentarze z linkami, a od linka zależy, czy do spamu, czy od razu do kosza. To chyba zmiany związane z RODO, więc na razie trzeba wyciągać komy ręcznie i poczekać co zrobi administrator.

    Polubienie

   2. Na razie jest spokój i komentarze się ukazują. W koszu były komentarze bez linków, ale to chyba wina systemu, albo jakaś awaria. Dziękuję Anzai.

    Polubienie

 6. Mam przykłady zupełnie odwrotne na zupełnie inne, pozytywne zachowania ludzi . Mam w okolicy, kolorowych rodziców, kolorowe dzieci i jakoś nikomu nie przychodzi do głowy by na to zwracać uwagę. Nawet zdarzyło się ,że ktoś zdziwiony dostrzegł ,że ktoś ma inny kolor skóry niż większość.Polska to nie jest kraj rasistów. Nie różnimy się od innych krajów a że ktoś stwierdzi czasem,zaskoczony coś nie do końca stosownego….gdy do mnie nawet w dobrej wierze mówią schnell, dostaję szału.Bywają też nagromadzenia głupoty jak Pani opisała ale czy to podstawa by podpalać wszystko ? Podpalić kraj bo mieszka w nim kilku ….może zmanipulowanych ludzi?

  Polubienie

   1. Boją się ?…Wierzy Pani w to co pisze ? . Boją się ? …Może Pani ma potrzebę być zgwałconą przez „matki z dziećmi” ale ja nie jestem zainteresowana.
    Od kilku dni zaskakuje mnie ukraiński język. W sklepie, na ulicy, na myjni. Zaskoczyło mnie jak nagle jest ich tylu ,że aż zwracam uwagę ale ok. Są i nie boję się o siebie bo nie budują gett, nie tworzą miejsc gdzie nie obowiązuje nasze prawo itp. Dopasowują się ale nie jestem zainteresowana gośćmi, których mam utrzymać, dać im dom i jeszcze czasem zaspokoić. Pamiętam wypowiedź człowieka z Aleppo-prosił by nie zabierać ludzi, bo kto odbuduje miasto i kraj….Niemcy przecież nie chcieli uchodźców a siłę roboczą jednak coś się po drodze zepsuło.
    Tak na koniec….nikt Pani nie zabroni wziąć do domu matkę z dziećmi. Proszę wziąć-jeśli zabronią-nagłośnić i będę pierwszą która wstawi się za Panią przeciwko rządowi ale tymczasem proszę nie zmuszać mnie do czegoś na co nie mam ochoty.
    Pozdrawiam serdecznie i …mam nadzieję obie w naszym kraju pozwolimy sobie na inne poglądy w jednej sprawie a nie przymus posiadania poglądów odgórnie narzuconych…jak w Niemczech czy Szwecji odnośnie pewnych tematów o imigrantach .

    Polubienie

   2. Piszę o tym ponieważ zrobił się światowy problem. Tak czy siak oni nie przestaną płynąć do Europy. Nie każdy z nich to terrorysta, a normalni ludzie chcący żyć lepiej i godniej. Jeszcze się tak nie urodził i nie jest w rządzie, aby ten problem jakoś po ludzku rozwiązać. Mamy prawo do róznych poglądów i tu się zgadzam i nie obrażam się. Na świecie żyją obrzydliwie bogaci i obrzydliwie biedni i ci bogaci mają gdzieś tych biednych, a wszyscy biedni, to też ludzie przetąceni przez krwawe wojny.

    Polubienie

 7. W Polsce niestety pełno jest rasistów, homofobów i wszelkiego rodzaju odchyłów, a obecna władza jeszcze te nastroje podkręca. Ludzie ogólnie boją się inności, ale nie brak przypadków gdy są na tą inność szczuci.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Dzień dobry Panie Stanisławie . Pan Rasista, homofob z wszelkiego rodzaju odchyłami i nic mu się nie dzieje i żadna krzywda ni żadne niegodziwości poza może mną…Jeśli z taką nienawiścią jak Pan, mówić o jakiejś grupie ludzi to kim się jest ? Aniołem czy może raczej tym złym. W bardzo brzydki sposób gardzi Pan ludźmi im zarzucając że robią coś złego-to perfidna manipulacja rodem z hitlerowskich Niemiec a nie z wolnego świata.Pozdrawiam serdecznie i życze miłego dnia.

   Polubienie

   1. Ja rasista i homofob? I jak ja mam to skomentować? 🙂 🙂 Ech…. Tu nie ma czego komentować… Zabawne, przez lata prowadzę blogi i pierwszy raz spotkałem się z takimi oskarżeniami… No cóż… 🙂 Miłego weekendu życzę i pozdrawiam 🙂

    Polubione przez 1 osoba

 8. Zaznałam rasizmu za biały kolor mojej skóry. Biały człowiek nie może poskarżyć się nikomu, a w skali światowej jest mniejszością. Mieszkam w stanie gdzie króluje multikulti i wchodząc do sklepu mam wrażenie że mieszkam w Indiach. Inna kultura inne zwyczaje. Splunięcie a właściwie harknięcie na chodnik, ulicę nie jest czymś złym, jedzenie z otwartą buzią w restauracji jest kulturą z którą się nie dyskutuje, klapki a przy tym brudne i długie paznokcie u stóp nagminne. Afryka jest piękna ale społeczność nauczona brania a nie dawania. Mają żal do białego człowieka, lecz o co? O to że kolonie zostawili i wyjechali bo … to historia. Teraz żądają od białego aby ich utrzymywał. Ja to mam na codzień. Jeśli Elu tego chcesz to zmień zamki w drzwiach. Nie wszyscy są tacy, powiesz. Tak nie wszyscy ale większość. Nie uczone dziecko, samo się nie nauczy. Chcesz je uczyć i zmienić jego DNA ? Powodzenia. Spójrz na Niemcy, Francję, Włochy co tam się dzeje. Selekcjonować wpuszczanych? Albo nikt albo wszyscy. To moje zdanie. Nie jestem rasistką ale tak jak napisałam rasizmu zaznałam, i … byłabym ostrożna z pomocą na własnym terytorium.

  Polubienie

  1. Krysiu i masz rację, a temat bardzo trudny, bo serce swoje, a rozsądek i humanitaryzm swoje! Piszę o najsłabszych, którym powinniśmy pomagać, ale widząc, co się wyprawia w krajach, które wpuściły, to często myślę, że to był błąd. Wielcy tego świata też nie potrafią tego rozwiązać. Myslę czasami, że mocarstwa powinny wspierać ich na miejscu, a jest inaczej, bo ich zbroją na potęgę i jak ma być zachowany porządek świata? Nie wiem, skoro miliony idą na zbrojenie dzikich nacji, którzy zabijają w imię religii!

   Polubienie

   1. Najsłabszym jest dziecko, które od urodzenie widzi mamę, która nic nie robi oprócz wykorzystywania innych i tatę którego nie ma lub ma lecz z pidejściem do świata nie odbiegającym od swojej partnerki. To są geny. Tego nie przezwyciężysz. Masz dzieci, podobne do ciebie, względnie naśladujące ciebie.
    Ja wiem szkoda tych idących, płynących kobiet i ich dzieci. Ale po przekroczeniu granic trzeba je utrzymać, nakarmić. O pracy dla nich nie ma mowy. W Polsce nie ma już fabryk jak za komuny. Polacy wyjeżdżają za chlebem. Więc, jak chcesz ich utrzymać? Z własnej emerytury? Masz własne wnuki! Pomyśl o nich.
    Szkoda? Nie żałuj innych nacji bo oni idą zabrać twoje. Jeśli nie twoje i teraz, to twoim wnukom.
    Serce miej dla rodziny, bo oprócz niej nikt tobą się nie zatroszczy ( nie mówię o chorobie). A na pewno nie multikulti.

    Polubienie

 9. Nie pisałam o napadach, grabieżach itd bo przecież można przeczytać w internecie. Gro z nich dokonane przez inny kolor skóry niż biały. Jeśli trafi się biały, rozdmuchane zostaje na cały świat. Zaznaczam – biała populacja jest mniejszością! W 2050 roku w ameryce urodzi się ostatnie dziecko z białymi włoskami. Liczby mówią za siebie.

  Polubienie

  1. Oczywiście masz rację. W Polsce żyją całe rodziny i jest masę studentów, którzy się zaklimatyzowali u nas i nie ma problemu, ale skoro są, to dlaczego Polacy na nich plują i wyzywają? To w sobie biały człowiek powinien posprzątać niechęc wobec tyh, którzy chcą tylko normalnie żyć. Jak zawsze kij ma dwa końce.

   Polubienie

   1. Nie popieram chuligańskich wybryków wobec innej rasy. Mogę tylko podejrzewać że ich inność wywołuje strach przed czymś nieznanym, a strach wyzwala agresję.
    My jesteśmy innością dla nich. Wiele pisze się o siłowych napaściach w anglii na polakach. Tam należałoby skierować swoje sece , bo oni wyjechali za chlebem i nigdy już do rodziny nie wrócą.
    Co nie znaczy że nie należy karać napaście słowne i siłowe w kraju, na inne narodowości.

    Polubienie

   2. Krysiu Polacy w Anglii mają coraz gorzej dlatego, że świat widzi jak nędznymi Polakmi jesteśmy do 3 lat i nas nie szanują. Polacy pewnie też mają za pazurami, a Brexit sprawi, że wielu będzie musiało do Polski wracać, bo może być tam różnie i przestanie się opłacać.

    Polubienie

   1. Kto Pani roni przenieść się do ciekawszych ludzi i ciekawszych miejsc. Zawsze będzie Pani mile widziana .
    Ja czuje się świetnie u siebie i tu zawsze jestem u siebie.Dziękuje za gratulacje. Niepotrzebne bo mamy co potrafimy sobie stworzyć….ja mam .

    Polubienie

 10. Na dobre zmiany nigdy nie jest za późno . Ciekawa jestem gdzie, sadzi Pani, czekają na nią z utęsknieniem , bo na pewno wiele krajów wygląda przyjazdu.Jednak jeśli Pani zostanie, będzie mi miło bo gdyby wszystkim by było tak dobrze jak mi i gdyby l jak ja byli szczęśliwi, można by zwymiotować z nadmiaru słodyczy. Jest Pani świetnym antidotum na nudę i przesłodzenie.

  Polubienie

  1. Jestem rozsądna i wiem kiedy mam dokonywać zmian i kiedy. Ciekawa jestem, co sprawia, że jest Pani tak dobrze w tym kraju, bo może lubi Pani rządy dyktatury i takie jak bez TK i SN? Mnie jest z tym źle, bo od teraz do każdego moga zapukac o 6 rano!

   Polubione przez 1 osoba

   1. Lubie pracowitych ludzi. Czasem potrafią coś zrobić czasem nie ale jeśli się starają , będzie dobrze.Lubię gdy mnie nie okradają w żywe oczy, gdy zamiast pomóc mi zostać , robiono wszystko bym wyjechała. Lubię ludzi ,którzy mi wmawiają jak jest bardzo źle a potem idziemy ulicą i nie biją, nie gwałcą, nie ma policji z karabinami , po jednej stronie ulicy idzie mądry z głupim i ładny z mądrym i nic się nie dzieje.Uwielbiam ludzi, którzy mi mówią że jest dyktatura a potem narzekają i wyzywają dyktatora i chodzą spokojni i chodzą wolni i żadna krzywda im się nie dzieje. Uwielbiam te teksty ,że przyjdą o szóstej rano i zakują w kajdanki ale przykładów wciąż brak w mojej wsi, w moim mieście. Uwielbiam te opowiadania o TK, SN…bo są jak nieznane przyprawy….nie używam ale….
    Uwielbiam przerażonych tak jak Pani i wciąż całych i zdrowych i szczęśliwych, jeśli zechcą bo tego na siłę dać nikomu się nie da.
    Proszę pomyśleć….jak by mogło być piękniej, gdyby nasza cudowna opozycja umiała wytknąć błąd o jego poprawienie walczyć bo błąd można poprawić-wytknięty łatwo naprawić ale co dzieje się gdy mówią ,że wszystko źle i wszystko do kosza…co poprawić ?- łatwiej przestać słuchać i nie słuchają bo nie ma kogo a szkoda.
    Uwielbiam panią i prezydenta Komorowskiego gdy śpi sobie na uroczystości i oby spał spokojnie. Oby rząd dał mu spokojnie pospać i odpocząć po trudach ciężkiej pracy.

    Polubienie

   2. TaaaaaaaaaK jestem przerażona, bo rok temu wpadła do mnie policja i zwinęła mi dwa komputery, że niby wystąpiłam przeciwko państwu, Te komputery przeczesali przez 6 tygodni i to za rządów PiS! Nic nie znaleźli, ale byłam pierwsza w Polsce, której to uczyniono. Policjant mi powiedział wprost -wie pani kto teraz rządu. Wystarczy przykładów, że należy się bać w tym kraju?

    Polubione przez 1 osoba

 11. Kompletnie nie rozumiem . Taka świetna okazja do napiętnowania PISiorów, taki super powód by wezwać telewizję, oczywiście tę właściwą, by wezwać prasę, tę właściwą a pani taka biedna nic. spokojnie czekała na oddanie komputerów. Faktycznie takich przykładów i ja znam wiele . To naturalne w takim państwie jak to w którym Pani żyje. Odnoszę niestety wrażenie ,że pani przypadek podobnym jest do tego w którym policja zamordowała protestującego pod sejmem ale , o zgrozo, stał się cud i facet ożył, wstał i poszedł.Straszne są te PISiory i w Pani przypadku i tamtym aż strach się bać.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s