Jak wyrazić swój gniew, kiedy z Polski zrobili chlew!

Dzisiaj obchodziliśmy, a raczej oni obchodzili 550 rocznicę polskiego parlamentaryzu, a wygląda ona tak – od 3 lat pod rządami PiS.

Zdjęcie użytkownika Radek Sienkiewicz.

Na tę okolicność został wypożyczony ogromny namiot  za 1 milion złotych na 40 minut, aby Adrian mógł wygłosić swoje kłamstwa, bo nie nazwę tego orędziem!

Myślałam, że skoro namiot, to może pobalują w nim, rozpalą grilla, potańczą do piosenki ach te oczy zielone!, a tu nic, tylko nędzna i kłamliwa mowa!.

Warszawa dziś wyglądała znowu jak zamknięta twierdza z Policją i barierkami, a ludzie protesujący za płotami – istna warownia w 550 rocznicę polskiego parlametaryzmu. Zgoza, że tak teraz wygląda parlamentaryzm:

Zdjęcie użytkownika Elżbieta Maria Saga.

Dziennikarze nie wpuszczeni, a o kamerach mowy nie było, a więc jest to obłuda i strach w oczach tego rządu!

Dziś w Sejmie odbywała się komisja w sprawie niepełnosprawnych i ich 40 dniowego stajku.

Niestety, ale ci, co strajkowali nie zostali wpuszczeni na tę komisję i otrzymali zakaz wstępu do Sejmu do 27 maja 2020 roku!

Nie wiem jak wyrazić swój gniew, kiedy PiS z Polski zrobił chlew!

A teraz sobie otwórzcie ten poniższy clip, a gwarantuję, że trochę złości na to, co robią z Polską odrobinę minie, bo znajdzie ujście i będzie to oznaczało, że nie tylko my ubolewamy nad tymi rządami, a też twórcy takich clipów jak ten:

Cośmy zrobili z życia, ach, cośmy zrobili?
Nie szukajcie w tych słowach przyjaciele mili,
żadnej myśli zaklętej – nie są myślą żadną
To po prostu melodia zapomniana dawno,
która powraca do nas
I w nocy wyrasta jak srebrny bukiet kwiatów nad dachami miasta.
(…)
Na niebie późne gwiazdy wychodzą z ukrycia
I wiatr przynosi z lekka lekkie chłodu dreszcze
Cośmy zrobili z życia? Co zrobimy jeszcze?
Zapatrzeni drapieżnie z czarnej głębi lasu
Na nowy świt, co płynie
W starych rękach czasu.

Stanisław Baliński

20 myśli na temat “Jak wyrazić swój gniew, kiedy z Polski zrobili chlew!

   1. I tylko to szarabajko. Jestem na wyborach zawsze i dobrze głosowałam dla Polski! 18% wybrało sobie te rządy, a wielu nie poszło i mamy, to co mamy!

    Polubienie

 1. Chciałem coś mądrego napisać, ale przypomniała mi się ta trawestacja, że „Polak i po szkodzie głupi”.
  A „imprezę pod namiotem” najlepiej skomentowali widzowie dzwoniący do „Szkła Kontaktowego” stwierdzający, że PiS cofnął Polskę o 55o lat wstecz.

  Polubienie

 2. Ja zadowolona i szczęśliwa, przyglądam się przerażonym i uśmiecham się. Podobnie jak Pan Andrzej , bywa ,że włączę :”Szkło kontaktowe” niestety widzę tylko smutnych panów zarabiających na życie.Od lat nie wywołują we mnie uśmiechu ale rozumiem, taka praca.Czuje się dziwnie dość bo wbrew pozorom nie jestem wyjątkiem. Dużo więcej ludzi jest wokół mnie szczęśliwych i wczoraj spotkałam kilku,może nawet kilkunastu.Męczące jest ciągłe narzekanie i ciągłe cierpienie. Od tego skóra się robi brzydka i oczy szparkowe, nieprzyjemne takie. Gdybym ja tak miała wciąż cierpieć pewnie bym coś w swoim życiu zmieniła ale państwo, może lubicie cierpieć bo sami, bez żadnej reprezentacji zostaliście. Ci co wam byli w smak już o was nie myślą i stąd rozgoryczenie.
  PS…Nie głosowałam i nie będę głosowała na PIS

  Polubienie

 3. Wiesz co jest najgorsze? Że te warchlaki już niczym zaskoczyć mnie nie mogą… Tyle kasy zmarnowali, tylu ludzi już skłócili, tyle już napsuli, że kolejne syfy mnie już nie dziwią… 😦 Czemu najnowszy wpis jest za hasłowany?

  Polubienie

  1. Po przemyśleniu nie dałam go jako publiczny, bo zowu wyczytane będzie nie to, co chciałam powiedziać. Odnośnie polityki to wszyscy są zmęczeni tą farsą jaką uprawiają i tylko oni są zadowoleni!

   Polubienie

 4. Jeśli potrafi Pan zestawić Hitlera z o.Rydzykiem , odważny pan nie jest a jedynie, nierozumny jednak nie jest to dla mnie zaskoczeniem a jedynie potwierdzeniem. Mimo wszystko fajnie że i Pan zyje w Polsce-pozdrawiam serdecznie i życze uśmiechu.

  Polubienie

 5. Muszę Pana, Panie Stanisławie, przeprosić za moją niekompetencję. Doczytałam i przyznaję się ,że niesłusznie wobec Pana użyłam słowa :”faszysta”. Z tego co wyczytałam faszyści uważali innych za gorszych z jakichś pobudek, ideologii, przekonania o swojej wyższości. Pan nie odpowiada wyjaśnieniu , które znalazłam i złożyłam w całość z wielu. Dlatego przepraszam bardzo . Mój błąd.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s