Oni są w potrzasku!

Obrazek
Siedmiu wspaniałych – takie miano dostali sędziowie Sądu Najwyższego, którzy skierowali do Trybunału Sprawiedliwości UE (TSUE) pięć pytań prejudycjalnych. Biedna – w sensie bezbronności – i zagubiona Polska na peryferiach Unii Europejskiej jest plądrowana przez hordy PiS, na czele których stoi watażka z chorym kolanem. Gołocone jest wszystko – media, spółki skarbu państwa, budżet i przede wszystkim prawo, a w jego miejsce zaprowadzane jest bezprawie.
Siedmiu wspaniałych Sądu Najwyższego sięgnęło po najgroźniejszą broń – rozum.
Przede wszystkim jest to zawieszenie przepisów o przechodzeniu sędziów w stan spoczynku.Sąd Najwyższy pyta TSUE o skrócenie kadencji I prezes SN. 
Czyli niezależnie od złożenia skargi przez Komisję Europejską Trybunał w Luksemburgu zajmie się sprawą prof. Małgorzaty Gersdorf. .:okok:.

Prawo unijne ma prymat nad prawem krajowym, tak wynika z Traktatu UE, który został podpisany w chwili, gdy Polska została członkiem UE. Jeżeli prawo unijne wchodzi w kolizję z krajowym, zastosowanie mają przepisy unijne.

Jaką zatem mamy sytuację?
Pisowskie władze muszą się zastosować do postanowienia podjętego przez siedmiu wspaniałych Sądu Najwyższego i czekać na orzeczenie TSUE. .:bezradny:.

INACZEJ BYŁBY TO W ICH WYKONANIU JAWNY ZAMACH STANU!!! .;34;.

Autor „D”

11 myśli na temat “Oni są w potrzasku!

 1. Nie mam czasu poczytać dodatkowych materiałów i nie komentuję. Ale zapytam: czy starych ludzi nie obowiązuje emerytura? Czy ich umysły zawsze są jasne i w dobrej kondycji? Skończyłam 63 lata, wydaje mi się, że z umysłem w porządku, ale czy na pewno? W pracy na etacie mogłabym być zawodna. A co mówić sędzia czy lekarz. Ale może czegoś nie rozumiem, to mi wytłumacz, Elu.

  Polubienie

  1. Teresko kochana dałabyś radę jeszcze popracować. Jednak starzejemy się różnie i jeśli Ty czujesz się zmęczona życiem, to inni nie i w dalszym ciągu są sprawni i gotowi do pracy!
   Mój Mąż nie wyobraża sobie życia bez pracy i wciąż jest aktywny zawodowo, kiedy ja, tak jak Ty nie podołałbym już!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s