„Dziwny jest ten świat,  Gdzie jeszcze wciąż,  Mieści się wiele zła” Czesław Niemen

Znalezione obrazy dla zapytania głodne dzieci

Dziwny jest ten świat, 
Gdzie jeszcze wciąż, 
Mieści się wiele zła. 
I dziwne jest to, 
Że od tylu lat, 
Człowiekiem gardzi człowiek. 

Tak śpiewał nas nieodżałowany Czesław Niemen.

Moja dusza krzyczy na niegodziwości, które opanowały nasz świat, bo ludzkość wciąż przymyka oczy na światowy głód i na światową pedofilię.

Wybaczcie, że dość często piszę o pedofilli, ale dla mnie świętością jest nie Pan Bóg, a dziecko!

Dziecko powinno być pod szczególną ochroną ludzkości, bo dziecko niczemu nie jest winne i kiedy rodzi się dziecko, to jest największy cud świata i nie ma innego, ważniejszego.

Dziecko się rodzi i jest jak czysta kartka papieru i tylko od dorosłych zależy jakie czeka go życie, a ma go przed sobą bardzo dużo i każde dziecko zasługuje na szczęśliwe życie w swoim środowisko.

Jednak tak nie jest, bo w czasach cywilizacji, sięgania w kosmosie do najdalszych planet, to z reguły dziecko cierpi najbardziej, jako bezbronne i często wykorzystywane przez dorosłych.

Istnieją na świecie bardzo bogate metropolie, które dbają tylko o swój interes i zapominają o ludziach biednych i niedożywionych, choć świat wytwarza bardzo dużo żywności, która jest niszczona i nie dociera ona przede wszystkim do dzieci.

Dziś w tv zobaczyłam najdroższe buty świata, które na naszą walutę kosztują 60 milionów złotych, które powstały z ciężkiej pracy biednego człowieka, ale świat o tym nie pamięta i się zachwyca.

Znalezione obrazy dla zapytania najdroższe buty świata

 

Wszystkie dobra na tym świecie zrodzone są z ciężkiej pracy zwykłych, często biednych ludzi, którzy wydobywają złoto, szukają diamentów, aby zaspokoić ego tych bogatych. Robią to, aby przeżyć!

Weźmy taki Dubaj, który ocieka złotem i diamentami, w którym, to jest masa bogaczy żyjących ponad stan, ale nie podzielą się oni z biednymi i nie nakarmią biednych dzieci.

Egoizm świata jest porażający i tak trudno się z tym pogodzić, że Bóg nad tym nie czuwa i ma ten stan głęboko gdzieś.

Z oceanów wyławiane są ryby, które trafiają na prestiżowe targi, na których kupcy się licytują, aby tylko zaspokoić najlepiej podniebienia bogaczy, kiedy na świecie dzieci walczą o marną miskę z byle jakim jedzeniem.

Chce się krzyczeć, kiedy na Placu w Watykanie zbierają się tysiące ludzi, którzy nie wiedzą, że Watykan jest największą pralnią brudnych pieniędzy i się tam żarliwie modlą.

Modlą się do mafii, która nie dba o wiernych i dopuszcza do pedofilli w swoim środowisku, kryjąc tych drani w sutannach.

 

FAKTY NA TEMAT ŚWIATOWEGO GŁODU

– Na świecie głoduje prawie 800 milionów ludzi.

– Mieszkają oni głównie w Afryce Południowej, Ameryce Południowej, Azji.

– Współczesna ekonomia jest w stanie rozwiązać problem głodu.

– Światowe zasoby żywnościowe przewyższają o 100% potrzeby planety.

– Połowa światowej produkcji żywności jest wyrzucana.

– Do wyżywienia „głodnego świata” wystarczy 37 mld dolarów. Tylko we Włoszech rocznie wyrzuca się jedzenie warte 34 mld Euro.

– Problem głodu na świecie to problem moralny, a nie ekonomiczny.

http://www.hungergenerat

Tymczasem daleko od Afryki w kościele katolickim tak krzywdzone są dzieci, które ja nazywam największym cudem i jak mam nie krzyczeć i milczeć?

Co zrobił dzieciom irlandzki Kościół katolicki

Katarzyna Surmiak-Domańska
250 placówek, które przez lata funkcjonowały w świadomości Irlandczyków jako azyle dla zaniedbanych dzieci, było w rzeczywistości siedliskami sadyzmu, którego dopuściło się ponad 800 członków męskich i żeńskich kongregacji zakonnych.

11 myśli na temat “„Dziwny jest ten świat,  Gdzie jeszcze wciąż,  Mieści się wiele zła” Czesław Niemen

 1. Niegodziwości były zawsze, bo akurat to jest przypisane człowiekowi na wieki. Niszczy, zabija, dręczy, bo taką ma naturę. My jesteśmy świadkami akurat tych i mały mamy wpływ, żeby je eliminować. Pedofilia wzięła się z głupoty i obojętności dorosłych, głównie rodziców, na traktowanie dzieci. Pewność siebie księży narastała i przejęli władzę nad umysłami ogłupionych narodów. Moi rodzice mieli znajomego, kulawego księdza, którego całowali w rękę i cieszyli się jak ich odwiedzał, bo przyjeżdżał do swojej ulubienicy, czyli do mnie. Oszczędzę szczegółów, bo niedobrze mi się robi.

  Polubienie

 2. Od dawna mówię że ten świat pędzi w złym kierunku… Jeden żre obiad za kilka tysięcy złotych, drugi z głodu umiera… A będzie jeszcze gorzej, bo czasy zabierają człowieczeństwo, niesprawiedliwość społeczna jest coraz bardziej dotkliwa a człowieka w człowieku jest coraz mniej…

  Polubienie

  1. I tylko usiąść i płakać Stasiu. Jeden je mięso, drugi warzywa, bo jest weganem, a mimo to na półkach dla nikogo jedzenia nie brakuje i tylko brakuje tam gdzieś w świecie i to jest światowa klęska.

   Polubienie

 3. O pedofilii nic więcej nie napiszę, niż Ty wyżej, bo co tu dodać?

  Co do pomocy np. głodującym Somalijczykom, to ona jest i to wcale nie mała, co z tego kiedy rozgrabiają ją miejscowi watażkowie plemienni. To wojny plemienne i brak silnego centralnego rządu zazwyczaj są powodem ubóstwa i ludobójstwa w Afryce. Wojna domowa w Somalii trwa już 20 lat i końca nie widać, natomiast wyrastają pokolenia młodych ludzi, wypaczonych wojną i ich okrucieństwem, których już nawet najbardziej poprawnie politycznie państwa Europy obawiają się przyjmować, nauczone złymi doświadczeniami. To bardzo skomplikowany problem. Oczywiście najbardziej poszkodowani są jak zwykle najsłabsi.

  Polubienie

  1. Szarabajko kiedy to świat zatrzyma, aby nikogo na nim nie zabijano i nie głodzono. Świat produkuje tyle żywności, że starczyłoby dla wszystkich, ale wciąż jest tyle zła. Pozdrawiam 🙂

   Polubienie

 4. Bardzo ciężkie tematy poruszyłaś. Świat nie jest sprawiedliwy, a ludzie zatracają najważniejsze wartości, jakimi powinni kierować się w życiu!
  Kilka lat temu przeczytałam książkę „Jak uchronić swoje dziecko przed przemocą” i bardzo mocno utkwił mi w pamięci pewien rozdział. Autorka sugerowała, żeby dziecku od najmłodszych lat wpajać, że NIKT NIE MA PRAWA tknąć ich jednym palcem, jeśli nie wyrażą na to zgody. Ani mama, ani tata, ani nauczycielka, ani nikt obcy. Od najmłodszych już lat powinno się rozmawiać z dziećmi i mówić im, że np. dotykanie poniżej pasa jest bardzo złe, a każdy, kto usiłuje to zrobić, jest zły. Powinny wtedy natychmiast zgłosić to rodzicowi. Ostrzec też, że tacy ludzie uwielbiają wchodzić w tajemnice i mamie ZAWSZE muszą o takich zdarzeniach opowiedzieć. Niestety co jest smutne i jaka myśl teraz we mnie powstała to, że wiele dzieci nie ma takiego oparcia w rodzicach, nie wspomnę o dzieciach w domu dziecka.

  Przykro się czyta. Naprawdę. Tym bardziej że każdy człowiek ma za sobą jakieś tam piekło, a ta świadomość, że inne dzieci musiały przejść przez takie świństwo jak molestowanie, to się w głowie po prostu nie mieści!

  Pozdrawiam Cię. Mimo przykrego tematu: cudownego dnia Ci życzę!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s