Nie bądźmy pruderyjni!

Jasne, seks to podstawa krążenia wokół Słońca naszej zapełnionej ludźmi planety, bo gdyby nie seks, Ziemia byłaby bezludna.

Od trzech lat rządów tego nierządu stało się coś, co mnie ogromnie ucieszyło, ale nie to, że nastąpił właśnie moment, że ten nierząd wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej i dąży do POLEXITU.

Ucieszyła mnie nowiutka książka o erotyce z pod pióra Anji Rubik, naszej medalowej modelce pt. „#sexedpl” traktująca o dojrzewaniu, miłości i seksie.

Ja jako seniorka uważam, że książka – poradnik jest bardzo potrzebny polskiej młodzieży i niech zrobi dobrą robotę w temacie zamiatanym pod dywan i ukrywany za czarną kurtyną.

Mamy wszak XXI wiek i mamy Internet, ale w temacie seksualności z ledwością schodzimy z drzewa i czasami w sieci czytam tak nieprawdopodobne niedoinformowanie wśród dzieci i młodzieży, że włos się jeży ze zdumnienia.

Od trzech lat żyjemy w Polsce konserwatywnej, w którym kościół jest wszędzie, bo nawet w szkołach.

Młodzież i dzieci mają w tygodniu wiele lekcji religii, a lekcji o ludzkiej rozrodczości „O”.

Jakże często rodzice nie potrafią rozmawiać o tym temacie ze swoimi dziećmi, bo sami nie mają dostatecznej wiedzy, albo się wsydzą i mówią, że jakoś to będzie i sądzą, że ich dziecko jakoś z tematem sobie poradzi.

Ja sama pamiętem moje szkoły kończone w czasach PRL-u, w których nie edukowano nas wcale, a pod ławką dziewczynki czytały książkę, jedyną na rynku pt. „O dziewczętach dla dziewcząt”, a te starsze „Sztukę kochania” – Wisłodzkiej.

To była jedyna metoda, aby dowiedzieć się czegoś o własnym ciele, kiedy wchodziło się w dorosłe życie.

Anja Rubik napisała swoją książkę po wielu spotkaniach ze specjalistami w dziedzinie i odbyła wiele spotkań na warsztatach z młodzieżą.

Nie jest to jej moralizowanie, a wiedza oparta na wielu pytaniach i wątpliwościach zebranych podczas spotkań.

Cieszę się, że taka pozycja się ukazała i jeśli ta książka zapobiegnie jednej niechcianej ciąży to brawo!

Jestem babcią i mam trójkę Wnucząt, które za chwilę staną się nastolatkami i ogromnie cieszę się, że będą mogły wejść w dorosłe życie jako osoby świadome i uświadomione!

Nie ma się doprawdy czego wstydzić i dziwię się, że szkoły się boją, a także rodzice, którzy nie rozumieją, że gdyby nie seks, to nie było by nas na tej kuli ziemskiej i zwierząt też!

 

Znalezione obrazy dla zapytania anja rubik

15 myśli na temat “Nie bądźmy pruderyjni!

 1. To dość odważna teza o potędze seksu, w czasach, gdy w świecie flory i fauny coraz częściej pojawia się zjawisko uniseksu. Coraz więcej jest też, gatunków, które awaryjnie wytworzyły możliwość bezpłciowego rozmnażania się.
  Ale jest prawdą, że potrzeba seksu (orgazmu) to najsilniejsze pragnienie, dopiero potem pojawia się potrzeba jedzenia, picia, miłości, itp. Na szczęście orgazm to tylko kilka, najwyżej kilkadziesiąt sekund, potem jest szaro i ponuro … 😉 😀

  Polubienie

   1. Szkoda, że nie napisałaś co Cię zaciekawiło, podejrzewam jednak, że to nie był uniseks?
    A skoro seks, to nie jest to moja opinia, bo potrzeba seksu wg Masłowa została zaliczona do potrzeb fizjologicznych (m.in. powietrze, woda, jedzenie) umożliwiających przetrwanie człowieka:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Hierarchia_potrzeb
    Przeprowadzono wiele testów, które dowiodły, że pod groźbą utraty życia (np. zastrzelenia) śmiertelnie spragniony i głodny człowiek, zrezygnuje z jedzenia i picia, ale nie przerwie czynności, które zainicjowały u niego orgazm. 😀
    Przyznaję, że był to podchwytliwy wątek. 😉

    Polubienie

   2. Ciekawa i odważna, bo wiesz ludziom słowo orgazm nie chce czasami przejść przez gardło, tak samo jak penis i wagina! Ludzie wszydzą się mówić o seksie otwarcie! I dlatego doceniam Ciebie.

    Polubienie

 2. Książek o seksie nigdy za wiele, choć dotyczy każdego człowieka, to traktowany po macoszemu, a ostatnio także politycznie. Cóóż, sami w średniowiecze, niestety.
  Pozdrawiam

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s