Zawsze trzeba dać drugą szansę!

 

Dzisiaj, tj. 26 listopada 2018 roku Małgorzata i Donald Tusk obchodzą swoją 40 Rocznicę Pożycia Małżeńskiego.

Piszę z dużej litery, bo to w dzisiejszych czasach jest już mało  spotykane, że małżeństwa trwają tak długo.

40 lat wspólnego życia, to wymaga od obojga wielkiej miłości, determinacji, pokonywania życiowych trudności, rozłąki i dlatego podziwiam takie pary, które mimo wszelkich życiowych zawirowań potrafiły być wciąż ze sobą.

Autorką zdjęcia jest Kasia Tusk – córka Tusków, która na Instagramie napisała, że wraz ze swoim mężem przebiją tę rocznicę, a Donald Tusk jej odpisał, że to wcale nie jest takie łatwe!

Oczywiście, że nie jest łatwe życie przy boku polityka, który więcej czasu jej poświęca, a rolą żony jest się z tym pogodzić i dźwigać na swoich, kruchych barkach całą rodzinę, w której pojawiły  się dzieci!

Dlatego oboju życzę wszystkiego najlepszego i jeszcze długich lat w szczęściu i zdrowiu.

Gdzieś czytałam, że w Ich małżeństwie pojawiła się rysa, krzywa, zakręt, ale napiszcie mi, w którym małżeństwie się nie pojawiają kryzysy?

Najważniejsze jest to, aby przetrwać, pokonać i być wciąż razem!

Być może, że ta właśnie para niedługo stanie się Parą Prezydencką, która godniej nas będzie reprezentować, aniżeli ta z nazwiskiem Duda.

W takich sytuacjach, kiedy czyta się o szczęściu w małżeństwie, to automatycznie włączają mi się moje wspomnienia.

Obliczyłam ile lat jesteśmy razem i wyszło, że 24 stycznia 2019 roku będziemy obchodzili 43 rocznicę naszego małżeństwa.

Biję się w piersi i pamiętam nasze kryzysy, a było ich sporo i nasze małżeństwo było na krawędzi i obiło się o sprawę rozwodową.

Rodzina radziła rozwód, rozwód, rozwód, ale nie miała pomysłu na moje życie z dziećmi – samej!

Gdzie bym miała po rozwodzie zamieszkać? Z czego bym miała żyć, choć pracowałam – na to już nie mieli pomysłu i musiałam walczyć i musiałam dać kolejną i kolejną szansę, choć mnie to kosztowało prawie utratę zmysłów!

Wiecie ile jest durnych kobiet, z którymi mężczyźni zdradzają swoje żony, które myślą, że ten facet zostawi żonę i rodzinę i zamieszka z nią?

Jest tych naiwnych cała rzesza, które myślą, że są najlepsze, bo on z żoną nie śpi i wcale nie są ze sobą!

Niestety, ale jakże często się zawodzą i święta spędzają same, bo kochanek spędza je z mądrą żoną i udanymi dziećmi!

Poznaliśmy się w 1973 roku i chodziliśmy ze sobą parę lat.

Pobraliśmy się w 1976 roku i tak zostanie już do naszego końca, bo oboje zdajemy sobie sprawę z tego, że los nas połączył na zawsze i dopiero teraz zdajemy sobie sprawę z tego, że popełnione błędy tylko  umocniły nasz związek.

Wszystko, co wypracowałam w moim małżeństwie jest moją zasługą, bo na rodzinę nigdy nie mogłam liczyć i jestem z tego dumna!

 

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją i w budynku

 

Obraz może zawierać: 2 osoby

24 myśli na temat “Zawsze trzeba dać drugą szansę!

 1. Nie uważam, że zawsze trzeba dać drugą szansę – pisze to ogólnie, nie chodzi tylko o związki.

  A jeśli chodzi o związki, gdy żona daje drugą szansę, bo boi się, gdzie będzie mieszkać to … czy naprawde taka jest wygrana nad kochanką, która ma własne mieszkanie i niczego się nie boi? Śmiem w to wątpić. Myślę, że najlepiej ma w życiu ten, który czyni to, co chce, a nie to co musi. Tego życzę sobie i innym. Pozdrawiam.

  Polubienie

   1. Rozumiem szarości, po prostu patrzę na to z punktu widzenia osoby, której takie przebaczenie by ofiarowano. Nie wzięłabym, jeszcze nie teraz. Musiałoby być ze mną już bardzo źle.

    Polubienie

   2. To prawda. Ale mogę sobie wyobrazić uczucie jakie bym w sobie nosiła, gdybym z powodów innych niż miłość dała się przekonać do pozostania w związku, który mi coś załatwia. I te momenty, gdy uciekałabym myślami w świat wyobraźni, do świata z którego zrezygnowałam na rzecz tego, żeby było wygodnie.

    Polubienie

   3. Rozumiem, w związku sa jednak dwie strony i mysli tej drugiej zawsze pozostaną dla nas tajemnicą. Dlatego tak ważne są dla mnie klarowne intencje. Sama znam kogoś, kto pozostał z żoną, bo szkoda mu było opuszczać dom w który włożył dużo pracy, poza tym żona pomagała mu pisać projekty. No i dobrze, ich małżeństwo jest postrzegane jako udane. Tyle, że on ma też myśli. Jestem ciekawa dokąd czasem nimi ucieka.

    Polubienie

   4. Świechno zawsze druga osoba przy nas jest wielką tajemnicą nawet bez kryzysów. Często latami ludzie są ze sobą i do końca nie znają swoich myśli, pragnień, fantazji. Tak to wygląda!

    Polubione przez 1 osoba

 2. Jak Elu wiesz, bo już mnie za to zganiłaś, nie daję drugiej szansy. Nawet gdybym chciała, to nie mogę żyć z rysami, bo dla mnie to rany. Nie jestem dobra i wspaniałomyślna i natychmiast odchodzę z każdej sytuacji, w której cierpię.

  Polubienie

 3. Czy zawsze trzeba dać drugą szansę to nie wiem,wiem natomiast że wybaczanie jest domeną ludzi wielkich… Fajnie że wspomniałaś o Tuskach, bo nawet ich małżeństwo jest takim przeciwległym biegunem do mściwego krasnala.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s