Wchodzić w Nowy Rok – 2019

 

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

Nigdy nie robiłam z wejściem w Nowy Rok żadnych postanowień, bo znając siebie żadnego bym nie dotrzymała, a więc po co się katować!

Dziś pierwszy raz od dwóch lat się spłakałam, kiedy moja Mama leży w łóżku jak warzywo.

Przepraszam, że ja tak ciągle o tym, ale zdałam sobie sprawę z tego, że te dwa lata Jej choroby upłynęły mi na pstryk palcami i wszystkie dni mi się zlały w jeden dzień i stanowią jedną całość, a nie żaden miks przeżytych dni.

Przepraszam, że wypłakuję się Wam w rękaw, ale tak naprawdę mogę tylko na blogu się wykrzyczeć i opisać swoje emocje związane z chorobą Matki.

Ludzie się cieszą z nadejścia Nowego Roku, a ja jestem jednym wielkim smutkiem, bo w każdej chwili Mama może umrzeć, a więc takie czekanie jest bardzo wyczerpujące i wyniszczające.

Kiedy rano ktoś do nas zadzwoni, to umieram, bo może to być decydująca wiadomość i tak jest przez cały dzień, kiedy wsłuchuję się w telefon.

Uspokoję się wówczas, kiedy Mama odejdzie, bo to ciągłe napięcie mnie zabija i nie potrafię się cieszyć ze zwykłych, codziennych zdarzeń.

Sprzątam w napięciu, gotuję w napięciu, odpoczywam w napięciu i wciąż towarzyszy mi potężny stres, powodujący arytmię serca i rozdrażnienie.

Im jestem starsza, tym mniej mnie cieszy Sylwester i wchodzenie w Nowy Rok, bo zdaję sobie sprawę z tego, że ten Nowy Rok jest wielką niewiadomą i może stać się wszystko!

Mogę ja się rozchorować, albo mój Mąż, bo nie jesteśmy już młodzieniaszkami.

Moja Teściowa też już wiekowa i może być różnie, albo nie daj Boże może stać się coś złego moim bliskim!

Wiem, sama się nakręcam, ale każdy nowy dzień niesie niespodzianki nie zawsze przyjemne i nie zawsze optymistyczne.

Piszę właśnie o dziwnym dniu jaki przeżyłam tuż przed Wigilią!

Zadzwoniła do mnie koleżanka, której nie widziałam 25 lat, bo była w Ameryce.

Wróciła do Polski i przypomniała sobie o mnie.

Spotkałyśmy się i wydawało się, że jest mi życzliwa, tak jak kiedyś.

Zadzwoniła z życzeniami wesołych świąt i nagle spytała, co u mnie!

Odpowiedziałam, że mam chorą Mamę i te święta absolutnie mnie nie cieszą i nagle ona się rozłączyła nie z powodu braku zasięgu, bo oddzwoniła i skończyła swoje życzenia!

Nie chciała słuchać przykrych wiadomości – przygnębiających i dlatego jest tak, że swoje bolączki zatrzymuję dla siebie, bo ludzie chcą żyć w świecie tylko dobrych wiadomości i nie lubią cudzych opowieści o tym, że coś ich trapi i spędza sen z oczu.

A teraz coś innego w temacie balów Sylwestrowych, bo pasuje świetnie do mnie!

Sylwestrowe porady Michela Houellebecqa:

„Wystarczy zaplanować zabawę, aby mieć pewność, że się człowiek śmiertelnie wynudzi. Kilka poniższych rad powinno pozwolić na uniknięcie najgorszego:
– Z góry mieć świadomość, że zabawa skończy się fiaskiem. Przypomnieć sobie przykłady poprzednich porażek. Pogodzenie się ze zbiorową katastrofą, pokornie i z uśmiechem, może pozwolić na sukces, przekształcając nieudaną zabawę w banalnie przyjemne przeżycie.
– Zawsze zakładać, że będzie się wracać taksówką i samotnie.
– Przed zabawą: napić się.
– Podczas zabawy napić się, ale zmniejszając dawki. Lepiej we właściwym momencie wziąć pół pastylki lexomilu. Można się spodziewać szybkiego zapadnięcia w drzemkę, co jest stosowną chwilą to wezwania taksówki. Dobra zabawa to krótka zabawa.
– Po zabawie zadzwonić z podziękowaniami.
I na koniec pocieszająca perspektywa: wraz z wiekiem mija poczucie obowiązku zabawy, a zwiększa się potrzeba samotności. Prawdziwe życie bierze górę”.

Cytat dzięki Justyna Sobolewska
(Interwencje 2, przeł. Beata Geppert)

Do siego roku wszyscy, którzy tu zabłądzili, a poznaliśmy się dokładnie rok temu, kiedy na WP przeniosłam mojego bloga!

Cieszę się, że Was poznałam i dziękuję za komentarze i wspólną konwersację!

I jeszcze chcę napisać, że w każdego Sylwestra i przed – cierpiałam z moją suczką, której nie ma już z nami dwa lata, ale każdy Sylwester był dla niej traumą mimo środków uspokajających.

Tylko durnie i pajace odpalają race!

Obraz może zawierać: w budynku

Chcę jeszcze napisać, że ten Nowy Rok będzie fatalny dla polskiej polityki i na ulicę wyjdą wszystkie grupy społeczne i będą domagać się swojego, ale co ja tam wiem!

Dziś dotarła do Polaków wiadomość, że narodowiec dostał stanowisko w Ministerstwie Cyfryzacji, a to oznacza, że mogą nam zamknąć portale społecznościowe!

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst

22 myśli na temat “Wchodzić w Nowy Rok – 2019

 1. Mam nadzieję, że nowy rok przyniesie Ci rozwiązanie dla przykrych, dręczących sytuacji.

  Wróżba dla Polski zła, jeśli dla faszysty znajduje się miejsce w polityce.

  Polubienie

 2. Sagulo życzę Ci w tym Nowym Roku więcej spokoju, mniej zmartwień i trosk, a jak najwięcej radości i pozytywnego myślenia, bo to daje powera i oczywiście nie może też zabraknąć Błogosławieństwa Bożego, bo bez Niego każdy kolejny dzień jest szary i ponury.
  Szczęśliwego Nowego Roku 🙂

  Polubienie

   1. Wiesz Sagulo, pomimo zmartwień, trosk i cierpienia, które dają mi często o sobie znać, nawet się dość dobrze trzymam, to wszystko dzięki Bogu, bo bez Niego życie nie miałoby sensu i byłoby puste i ponure.

    Bardzo Ci współczuję Sagulo, to musi być naprawdę bardzo smutne, ale pomyśl, pomimo tego, że Twoja mama Cię nie poznaje, to Ty nadal wiesz, kim ona jest dla Ciebie i możesz ją przytulić, pomodlić się za nią i to jest piękne, że możesz jej ciągle wiele dać, swoją dziecięcą miłość, bliskość, pomoc, przypuszczam, że ona to czuje gdzieś tam w dalekiej świadomości. Pamiętaj, że nie jesteś sama, Pan Bóg jest przy Tobie i ja swoimi myślami również, więc nie załamuj się, tylko idź mężnie przed siebie z wiarą i nadzieją, mając pokój i miłość w sercu, to jest jak tarcza, która pokona wszelkie zło 🙂

    Jeszcze raz wszystkiego dobrego w Nowym Roku Sagulo dla Ciebie i bliskich 🙂

    Polubienie

 3. Pamiętasz Baśń króla Salomona”? Pisałem o tym pierścieniu króla, na który wyryto słowa ” „Wszystko przeminie”. Wyobraź sobie, że masz taki pierścień i obracając go na palcu odczytujesz to przesłanie. Żyj przekonaniu, że wraz z rodzeństwem spełniasz swoją rolę zapewniając opiekę Mamie. Twoje córki i wnuki otrzymują naukę życia o jaką trudno we współczesnych szkołach. Jeśli są podatne na pozytywne przykłady to i Twoja starość będzie łaskawa. Żyj więc swoim życiem i spokojnie czekaj co przyniesie los. Dasz sobie radę w każdym scenariuszu. Dosiego roku

  Polubienie

   1. Ja przeżywałem taki stan przez kilkanaście lat i wiem co czujesz. Stąd moje słowa. Dbaj o własne zdrowie i siły aby na długo starczyły

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s