Życie na Ziemi, to wielka zagadka.

 

Znalezione obrazy dla zapytania mur chiński o wschodzie słońca

Podobno Mur Chiński najpiękniej się prezentuje o wschodzie słońca i jest wielu obserwatorów tej magii, którzy robią niesamowite zdjęcia.

Ludzkość obecnie lata w kosmos i z roku na rok wiemy o nim coraz więcej, a do tego już niedługo zamieszkamy planetę Mars, bo prace idą w tym kierunku dość szybko.

Ludzie tam polecą, ale bez możliwości powrotu i dla mnie, to jest przerażające, bo jak coś tam nawali, to oni tam umrą.

Poznajemy kosmos, ale wciąż mało wiemy o przeszłości, kiedy to ludzie bez rozwiniętej techniki wznosili potężne budowle i zastanawia jak oni to robili.

Jak powstały potężne piramidy w Egipcie z matematyczną dokładnością, albo piramidy Majów, a także jak postawiono i wyrzeźbiono potężne posągi na Wyspie Wielkanocnej.

Wciąż mało wiemy o tamtych ludziach, którzy budowali ogromne budowle w celach obronnych, albo poświęcone swoim bogom.

Oglądam sporo filmów dokumentalnych i są teorie, że te niesamowicie wielkie budowle budowało UFO, bo niemożliwością było, aby z tamtą techniką zrobił to człowiek.

Przecież nie było wówczas żadnych dźwigów i transportu ciężkich bloków skalnych, aby je ustawić tak precyzyjnie w piramidy.

To jest niepojęte, ale jeśli te budowle powstawały siłą rąk człowieka, to było to zarzynanie ludzkich możliwości i z pewnością wielu z nich po prostu nie przeżyło takiej tyranii.

Podobno Mur Chiński był budowany przez więźniów i wojskowych przez 200 lat, a przy budowie tej zginęli ludzie z głodu i wycieńczenia. Ich zwłoki były chowane kilka metrów od muru i jest to podobno największe cmentarzysko w dziejach ludzkości.

Chińczycy bali się Mongołów i dlatego ten mur powstał, ale wciąż zastanawia jak był dostarczany budulec na tak trudny, górski teren – jedna, wielka niewiadoma.

PiS chce zburzenia Pałacu Kultury, ale co zrobi z wykopaliskami geologicznymi zgromadzonymi w podziemiach Pałacu, które nie są wystawione dla zwykłego człowieka, bo takiego projektu brak (muzeum), a są to wykopaliska kości, czaszek, kamieni, narzędzi, które opowiadają o tym jak powstało życie na Ziemi.

Mówi się też po kątach, że NASA ukrywa bardzo wiele o innych cywilizacjach, które tu na Ziemi były, a więc nasze życie tutaj, to wciąż jest jedna, wielka niewiadoma.

Trzeba zadać sobie pytanie dlaczego na Ziemi tylko istnieje życie i my tu mamy tak krótki pobyt, kiedy dinozaury żyły miliony lat i dopiero wielki wybuch je pokonał.

Kto stworzył życie na Ziemi, a więc człowieka, a także ogromne oceany, florę i faunę i myślę, że to nigdy nie zostanie do końca wyjaśnione.

Obraz może zawierać: tekst

Może to był Inteligenty Projekt Pana Boga?

Znalezione obrazy dla zapytania posągi na wyspie wielkanocnej

Znalezione obrazy dla zapytania piramidy

Znalezione obrazy dla zapytania piramidy majów

Znalezione obrazy dla zapytania starozytny rzym

23 myśli na temat “Życie na Ziemi, to wielka zagadka.

 1. Osobiście nie dopatrywałabym się działania żadnych sił wyższych w powstawaniu tych budowli. To efekt pracy ludzi, żyjących krótko i ciężko.
  Teraz ma powstać nowy mur, w Ameryce, pewnie jako naoczny dowód demokracji i tolerancji 😉 W sumie rozumiem Amerykanów, którzy są zmęczeni utrzymywaniem uchodźców, ale istnieją na ograniczenie emigracji jakieś bardziej cywilizowane metody. Jak choćby te stosowane wobec Polaków 🙂

  Polubienie

  1. Szarabajko tylko, że ten mur amerykański powstanie w dwa lata, a tamte były stawiane wieki. Nie ma recepty jak zatrzymać emigrację i ja się biję z myślami, co z tym zrobić.

   Polubienie

 2. Trud, odwaga człowieka i jego genialny umysł wszędzie jest widoczny. Nawet na Księżycu i Marsie. Ale jest i ciemna strona: wojny, świadome niszczenie tego, co inny zbudował, zbrojenia. I na to też się godzimy.
  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 3. PiS potrafi tylko burzyć, bo budowanie im wychodzi tylko jeśli chodzi o majątek Rydzyka! Też lubię oglądać tego typu programy. Choć z niektórymi zawartymi w nich teoriami się nie zgadzam, to uważam że jednak warto je poznać. Miłego weekendu 🙂

  Polubienie

 4. Ludzie w przeszłości dokonywali również wielu wspaniałych rzeczy – oczywiście Ci, którzy coś robili. Nie wszystkie takie programy mi się podobają, niektóre zbyt upraszczają historię, szukają taniej sensacji i wprowadzają w błąd (dość czesto jako eksperci występują tam jakieś niedouczone bubki) – takim przykładem moga być niektóre programy o Biblii, których scenariusze są pisane pod tezę i niewiele mają wspólnego z aktualnymi badaniami naukowymi. Z seriali naukowych za świetny uważam „Kosmos” z DeGrassem Tysonem 🙂

  Polubienie

 5. „Może to był Inteligenty Projekt Pana Boga?” – Trafne pytanie Sagulo. Otóż to właśnie jest Boży projekt na ten świat i wszystkie jego cuda. Pan Bóg stworzył ludzi na swoje podobieństwo, dał im rozum i wolną wolę, stworzył też florę i faunę oraz wszelkie dobra potrzebne do ich egzystencji. Niestety w ten projekt wkradł się niepostrzeżenie zły duch, który zaczął mącić i kusić i dlatego cały świat stanął na głowie, a idealnie Boży plan runął jak domek z kart. Myślę, że gdyby człowiek był pozbawiony wolnej woli, to ten pierwszy grzech nie miałby miejsca i wszyscy bylibyśmy podwładni Bogu, ale On nie chciał byśmy byli Jego niewolnikami tylko istotami wolnymi z własnym prawem wyboru.

  Pan Bóg nas kocha dlatego zesłał nam całe mnóstwo narzędzi w postaci dóbr naturalnych byśmy ich użyli w celu tworzenia doskonałości i cudów tego ziemskiego świata. A człowiek kierowany grzechem zaczął patrzeć na to wszystko egoistycznie i pysznie, dlatego zaczęły tworzyć się obozy niewolników, których poprzez zastraszanie i katowanie zmuszano do barbarzyńskiej pracy.
  Wiem, że to co napisałam niektórzy odbiorą jak S-Fiction, ale ja się tym nie przejmuję, bo czuję i wierzę, że taka jest właśnie prawda, a gdybyś miała ochotę spojrzeć na świat właśnie od tej strony, którą opisałam to zachęcam Cię do obejrzenia tego pięknego filmu, na mnie zrobił ogromne wrażenie i skłonił do refleksji 🙂
  Myślę też, że jest on takim podsumowaniem mojej wypowiedzi na Twoje pytanie 😉

  Polubienie

   1. Niestety społeczeństwo popadło w bezludzki marazm: egoizm, chciwość, pycha, zazdrość, to nie są cechy Boże, to cały czas szepcze zły duch. Ludzie niestety winią za wszystko co złe Boga, a nie biorą pod uwagę tego, że oprócz nieba jest też i piekło i jest tak jak w bajkach, za dobro odpowiadają Anioły, dobre wróżki, a za zło czarownice, trole i różne gusła.

    Polubienie

 6. Lubiłabym myśleć, że „wykonała nadludzka ręka”, ale to człowiek jest potęgą. Umniejszamy zasługi przeszłych pokoleń, bo skoro sami odstajemy od swoich dzieci, to myślimy, że inni byli głupsi od nas. Ale nie byli. Nie chcę się wymądrzać, ale wydaje mi się, że cywilizacyjnie zaczynamy odstawać od świata, który wniósł wartości, jakich nie możemy pojąć.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s