Odchodzą najlepsi!

Każdy z nas – zwykły śmiertelnik w swoim życiu popełnił jakieś błędy.

Kiedy umarł biskup Pieronek, to miałam negatywne o nim zdanie, ale może to wynikało z tego, że nie zawsze się dokładnie wsłuchiwałam w Jego słowa.

Potrzebowałam więc czasu, aby prześledzić Jego wypowiedzi publiczne i doszłam do wniosku, że wiele mu się nie podobało w polskiej polityce, a więc zwracam honor śp. biskupowi i twierdzę, że walczył z draństwem, a więc składam mu swoje podziękowanie za odwagę.

Dotarło do mnie, że biskup Pieronek był przyzwoitszy od Jana Pawła II – Papieża!

Zmarł ostatni przyzwoity, polski biskup 😦

Obrazek
Powtarzał:
Po to jestem biskupem, żeby się nie bać!! Chcę być sobą. Brzydzę się kłamstwem i dlatego będę mówił to, co uważam za prawdę. Może czasem się mylę, ale z moich ust kłamstwo nie wyjdzie.

Naruszanie ustaw jest przestępstwem. Trzeba zachowywać się moralnie tutaj, próbować rechrystianizować siebie, a dopiero potem Europę – mówił bp Tadeusz Pieronek w „Kropce nad i”

W kwestii ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, mówił: – Właściwie sądownictwo straci swoją niezależność. Dostanie się w ręce rządu – mówił. Dodał, że „wolne sądy są istotnym elementem państwa demokratycznego”, zatem teraz „będziemy mieli chyba niedemokratyczne państwo bezprawia”.

O rządzie PiS-u mówił: -polski rząd obecnie „tworzy zupełnie nowy ustrój bez uprawnień”. – Konstytucji nie wolno za żadne skarby zmieniać ustawami. To jest po prostu działanie „w buszu”.
– Jest konstytucja, która obowiązuje. A wszystkie inne jakieś pragnienia innej ustawy zasadniczej mogą skutkować tylko wtedy, kiedy wejdzie w życie nowa konstytucja, zatwierdzona legalnie przez ludzi, którzy mają do tego uprawnienia.

BYŁ OSTATNIM POLSKIM PRZYZWOITYM BISKUPEM I PORZĄDNYM CZŁOWIEKIEM, O WIELKIM UMYŚLE I WIELKIM DUCHU!!

Miał 84 lata. Zmarł  w swoim domu w Krakowie…
NIECH SPOCZYWA W SPOKOJU…

Polski Kościół stracił ostatniego przyzwoitego biskupa!!

Obrazek

Obrazek

 

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tekst

Autor „Dominik”!

13 myśli na temat “Odchodzą najlepsi!

 1. Zauważyłam, że próbuje się wybielać ostatnio pewne jego wypowiedzi. Ja je pamiętam, więc nie jest moim ulubieńcem. Po prostu jego inne wypowiedzi wyglądają lepiej na tle ogólnego poziomu wypowiedzi biskupów. Tylko tyle.

  Polubienie

 2. Miło, że przeszłaś na „jasną stronę mocy”. 😉
  Znasz moje zdanie n.t. K.K – kościoły na szpitale, księży opodatkować, i oddzielić państwo od Kościoła.
  To jednak nie zmienia mojej opinii, że wśród księży są także zwykli, normalni i uczciwi księża, a i biskup to nie ostatni, który mówi prawdę.

  Polubienie

 3. Mam sporo szacunku do śp. Pieronka, bo był inny niż większość biskupów, wyłamywał się z tego zabetonowanego kościelnego kurewstwa i nie bał się mówić co myśli. Ale tak to jest, odchodzą porządni a takie kur*y pokroju Rydzyka zaśmiecają świat…

  Polubienie

 4. Mnie się podobał jako facet. Ale nieraz byłam zła, jak go słuchałam. Może nie mówił wprost i nie rozumiałam, ale ksiądz powinien nawet do małych rozumków docierać.

  Od początku, jak tylko rozpoznaję Gowina, jest dla mnie oślizgłą mendą i nikim innym. Byłam zaproszona jak przyjeżdżał na uczelnię do Hajnówki. Nie mogłam się przełamać i nie poszłam z obawy, że wyskoczę z językiem.

  Polubienie

  1. Teresko i ja nie cierpię Gowina, bo to glizda jest straszna, a kiedyś myślałam, że to będzie mąż stanu. Pieronek jako biskup miał ostry jęzor i wielu się nie podobał. I ja miałam do niego kilka ale, każdy z nas ma wzloty i upadki.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s