Co w skrzynce piszczy!

Bardzo pilnie obserwowałam kampanię samorządową w moim mieście i naprawdę była to ostra walka między trzema kandydatami.

Na swoim fan-page wspierałam Burmistrza, który startował po raz wtóry na włodarza naszego miasta, bo go szanuję i widzę, że się stara, aby miasto miało swój styl i dobry wizerunek.

Wszyscy wiemy, że samorządy nie mają kasy i dlatego nie wszystko idzie po linii oczekiwań mieszkańców gminy, powiatu, gdyż kasa najczęściej jest pusta i trzeba mocno kombinować, aby coś nowego zbudować, dofinansować – jest naprawdę ciężko.

Podczas kampanii ludzie w sieci przerzucali się argumentami, że stary Burmistrz nic nie zrobił dla miasta i podnosili tych, którzy kandydowali – była ostra wymiana zdań i padło wiele nieprzychylności wobec panującego Burmistrza,

Ludzie wciąż tylko żądają, ale z siebie nie wiele dają i tak dzisiejszej nocy zostało zniszczone kultowe dla miasta graffiti, które zamazano farbą, bo komuś się nie spodobał.

Innym razem Burmistrz ustawił pojemniki z karmą na psów, a te zostały po prostu rozkopane i nie mam tu swojego zdjęcia, ale gdzieś takie widziałam.

Powstaje więc pytanie dlaczego potrafimy krytykować włodarzy miasta i żądać od nich cudów, kiedy sami nie chcemy, aby w mieście był ład i porządek?

Jesteśmy tacy, że wymagamy od innych, a sami nie dajemy od siebie nic, a do tego to, co zostało zrobione – potrafimy bezpardonowo zniszczyć.

Graffiti, niby taka mała sprawa, a i tak zostało zniszczone w imię nienawiści do klubu sportowego i to jest smutne.

Osobiście należę do takich ludzi, że nienawidzę wandalizmu – brzydzę się nim, gdyż uważam, że to, co powstało i wbiło się w wizerunek miasta powinno być uszanowane i czczone.

Do wandalizmu mają jeno prawo żywioły, takie jak tornado, tsunami, wichury, wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi ale człowiek nie ma prawa do niszczenia tego, co zostało stworzone dla potrzeb jego!

Nie mogę patrzeć jak wojny na tle wiary i nienawiści niszczą takie miasta jak Aleppo, z którego ludzie muszą uciekać.

Takie zachowania świadczą o ludzkości, że mają w sobie jak najgorsze  instynkty i mnie skłaniają do zadumy, o tym kim jest człowiek na Ziemi?

Od zawsze ludzkość toczyła ze sobą wojny, bo nagle zjawił się taki ktoś, kto zburzył nam do cna Warszawę i w obozach zagłady zginęło miliony ludzi.

Od zawsze ludzie zabijali innych i nie zapomnijmy o Katyniu, gdzie strzelano w potylicę polskiej inteligencji, a ja się czepiam jakiegoś graffiti!

Obraz może zawierać: na zewnątrz

Obraz może zawierać: na zewnątrz

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

14 myśli na temat “Co w skrzynce piszczy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s