Moja i Twoja – nadzieja!

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, niebo i na zewnątrz

Już mija dzień, w którym świętowaliśmy 3 Maja – święto naszej, polskiej Konstytucji.

Wysłuchałam do końca tylko jednego wystąpienia i tak ze trzy razy się naprawdę wzruszyłam.

Nareszcie po prawie 4 latach, ktoś normalny przyjechał do Polski i dał wykład o jakim marzą miliony Polaków, zmęczeni obecną władzą i ich hipokryzją.

Adriana nie da rady słuchać nawet po zażyciu proszków na uspokojenie!

Jego czcigony, wielce czcigodny – wymieniane przez 5 minut trąci wazeliną i zakrawa na butę, aż do porzyganienia.

Jego mowa ciała zdradza, że jest spięty, kłamliwy i wie, że mówi rzeczy nieprawdziwe, niezgodne z własnym sumieniem, ale na potrzeby prezesa!

Potem była defilada wojskowa pod patronatem faceta, który na wojsku się nie zna, czyli Błaszczaka, ale defiladę przykrył wykład Donalda Tuska, którego oceniono po mowie ciała, że wie, co mówi, jest rozluźniony i szczery, a także wypoczęty.

Na ten wykład przyszli ludzie ciekawi, spragnieni, co ma do powiedzenia i stali w zimny dzień słuchając wykładu na teledimach, a potem skandowali – kochamy Donalda Tuska!

Tusk wyszkachetniał w tej Brukseli i stał się światowym politykiem, z kórym liczy się nie tylko Europa, ale i cały świat.

Możemy być dumni z Tuska, bo jest rasowym politykiem – mądrym, wyważonym i inteligentym.

Mój Mąż z grupą swoją zwiedzali dziś z przewodnikiem Gniezno i poprosił mnie, abym ustosunkowała się do wykładu Donalda Tuska.

Powiedziałam, że wykład był tak dobry, że cała prawica sięgnęła po sole trzeżwiące i nie może wyjść z szoku.

TV Info wcale nie puściło u siebie tego wykładu, a potem się zapowietrzyli i gadali o tym, aby nie nagłaśniać nazwiska Tuska – ha ha.

Prawica wkurzona i nawołuje na TT! 
– Nie pisać o Tusku Nie pisać o Tusku Nie pisać o Tusku Nie pisać o Tusku Nie pisać o Tusku Nie pisać o Tusku Nie pisać o Tusku Nie pisać o Tusku Nie pisać o Tusku Nie pisać o Tusku Nie pisać o Tusku Nie pisać o Tusku Nie pisać o Tusku #Tusk

Świetny Donald Tusk i powiedział samą prawdę, że:
„Źle jest, jeśli władza raz do roku obchodzi święto Konstytucji, a na co dzień Konstytucję obchodzi”.
Dziekuję! Dostałam wiatr w żagle!

I pobiegłam uradowana  – z nową nadzeją, aby pstryknąc kilka zdjęć z mojego, zielonego miasta.

Ten wykład dał mi nową nadzeję, że jeszcze się wszystko roplącze i obudzę się w normalnej, zdrowej Polsce.

Nawet natrafiłam na ślub, co jest na zdjęciach!

Nie wiem kto napisał ten tekst poniżej, ale go wklejam, bo jest adekwatny do tego, jaką nadzieję wlał we mnie Donald Tusk!

Patrz na horyzont,
tam gdzie tli się płomień
Znak nowej nadziei,
dla przyszłych pokoleń

Ref:
Iskra wznieca ogień,
który wnet zapłonie,
Na zgliszczach zniszczenia,
Wstanie nowy człowiek

W dobie hipokryzji
Ludzkiego upodlenia
Brak Ci motywacji,
Brak sensu istnienia

Ref:

Jednak już się zbliża
Czas próby dziejowej
Z chaosu powstanie
Wnet nowy porządek

Obraz może zawierać: drzewo, roślina, niebo, na zewnątrz i przyroda

 

Obraz może zawierać: roślina, kwiat, drzewo, niebo, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: drzewo, roślina, niebo, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: drzewo, roślina, niebo, chmura, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: 1 osoba, niebo, chmura, drzewo, roślina i na zewnątrz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, ślub, drzewo i na zewnątrz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, drzewo, tłum i na zewnątrz

Obraz może zawierać: roślina, drzewo, niebo i na zewnątrz

Obraz może zawierać: drzewo, roślina, niebo, trawa, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: drzewo, niebo, roślina i na zewnątrz

Obraz może zawierać: drzewo, roślina, niebo, na zewnątrz i przyroda

Córka przysłała mi zdjęcie zachodu słońca nad Bałtykiem!

Obraz może zawierać: chmura, ocean, niebo, na zewnątrz, przyroda i woda

65 myśli na temat “Moja i Twoja – nadzieja!

 1. Dwa razy słuchałem wystąpienia Donalda Tuska i to z przyjemnością.
  Jedno co mnie uderza, to aspekt geopolityki, która jak zawsze szczerzy zęby, a jest zupełnie pomijana w debacie i polityce krajowej.
  Uczmy się chińskiego Sagulo. To może się przydać

  Polubienie

  1. Tatulu i ja słuchałam i jak miło było, kiedy przyznał się do błędu, że będąc Premieram tak mało poświęcił sprawom ekologii. To jest wielka wartosć, kiedy ktoś przzynaje się do błędu. On nam wszystko powie, kiedy wróci do polityki. Nie musimy się uczyć chińskiego na stare lata. Pozdrawiam.

   Polubienie

   1. Bierzesz pod uwagę fakt, że Chiny w znacznym stopniu podporządkowały sobie Afrykę, Amerykę Południową, północno – wschodnie regiony Rosji i stały się drugą gospodarką świata? To co mówił Tusk o inwigilacji własnych obywateli jest de facto stanem dotyczącym nas.
    Sprawdź jakiej produkcji jest Twój smartphone

    Polubienie

   2. Tatulu na razie najważniejsze jest uporządkowanie na nowo w Polsce Sądów, Prokuratury,wojskowości, Trybunału Konstytucyjnego i wszystko, co zostało rozwalone, a potem można się zajać zagrożeniami wynikającymi z inwigilacji. Jesteśmy użytkownikami Facebooka i musimy się z tym liczyć, że nas szpiegują. Jaka na to rada? Usunąć się z Intenetu! jesteś na to gotowy?

    Polubienie

   3. Ja nie o tym. Pojedyncze państwo nie ma szans w przeciwstawianiu się temu co niesie współczesny świat. Trzeba się integrować aby dać odpór potęgom, zwłaszcza, że nie zawsze kierują się etyką, humanitaryzmem i demokracją

    Polubione przez 1 osoba

   1. Dzieci w wieku szkolnym, w więc wymysł rodziców. Uważam, że to mądre posunięcie z nauką chińskiego. Trzeba jakoś prowadzić rozmowę z partnerem lub przeciwnikiem. Nie można polegać w 100% na tłumaczach.

    Polubienie

   2. Ale wydaje mi się, że to się zmienia w ostatnich czasach. Chiny są wszędzie i to od nich wymaga naukę angielskiego, albo rosyjskiego, bo tam też są!

    Polubienie

 2. Bezdyskusyjnie należy Tuska sklonować 🙂 Jest nie do zdarcia. Był dobry, a teraz jeszcze zrobił postępy.
  Nie jestem ślepa na jego wady, i nie byłam (stare moje notki), ale do wielu się przyznał i po tym poznaje się wielkość człowieka.

  Polubienie

  1. Szarabajko jak napisałam wyszlachetniał i dorósł do wielkiego polityka, który stara się rozumieć politykę światową. To nie jest z mojej strony eufora ślepa, ale stwierdzam fakt, że zrobił ogromny postęp!

   Polubienie

 3. Czego nie odważył się powiedzieć Tusk, dopowiedział Jeżdżewski i doklaskali klakierzy na widowni. Żałosne przedstawienie trupa, któremu się wydaje ,że jeszcze jest w stanie w Polsce ożyć. Ja bym na to nie liczyła . Naród, chociaż toleruje wiele, jednego mimo wszystko nie kupi-kogoś kto wbija nóż w plecy z uśmiechem bezzębnej staruszki.
  Bardzo ciekawy homo-sovieticus pan Tatul wyraża swój pogląd na rzeczywistość gdyby nie to zakorzeniona uniżoność. Ksiądz Tischner miał rację ,że tego wykorzenić się nie da.

  Polubienie

 4. Wysłuchałam do połowy na razie (i na fb wkleiłam do odsłuchania na później) … dobry wykład z prztyczkami w kierunku władzy i kontrolowaną samokrytyką. Właśnie za to lubię Tuska – że da się go słuchać z przyjemnością, nawet, gdy nie przepada się za jego współpracownikami takimi jak Schetyna.

  Polubienie

 5. Tez słuchałam, uważnie i starałam sie być obiektywna, wzruszyłam sie także i nie mogę się do niczego przyczepić, za to znaleźli sie tacy, co to niczego z jego wykładu nie zrozumieli…

  Polubienie

  1. Bo dla nich język polski jest trudnością. Uważam, że to było bardzo dobre wystąpienie na granicy mądrosći i dobrego humoru. Tęskniemy za takim ludźmi i szkoda, że jest ich tak mało w polskiej polityce.

   Polubienie

   1. To wylicz te kardynale błędy podczas przejścia z komunizmu do transformacji, kiedy uczylismy się demokracji? To były trudne czasy budowania swojej tożsamości i uczylismy się żyć na błędach.

    Polubione przez 1 osoba

   2. Wiem, że sie okaże, a jak sobie ludzie wybiorą obecnych, to będzie koniec Polski i staniemy się zaściankiem. Wszystko do tego zmierza. Można uciec od polityki i owszem i być obojętnym, bo to taka droga do okamywania się samemu siebie.

    Polubione przez 1 osoba

   3. Szanuję, ale jak Ci się podoba rozwalenie sądownictwa, wojskowości, policji, TK, wycinka lasów, że za chwilę nie będziesz miał co fotografować. Jak Ci się podoba zniszczenie stadnin koni arabskich i strzelanie do dzików, łosi i wszystko co się rusza. Można wymianiać godzinami.

    Polubione przez 2 ludzi

   4. Nie podobały mi się absolutnie i wiele razy pisałam na blogu krytykując, ale to, co dzieje się teraz jest gorsze od zaniebań PO. Dług publiczny rośnie i trzeba będzie drukować kasę. Benzynę masz już po 6 złotych, a to jeszcze nie koniec podwyżek.

    Polubione przez 1 osoba

   5. Mówią z nienawiści i chcą aby społeczeństwo tak myślało…komunistyczny to reżim…
    Można mieć orzekonania komunistyczne ale w Polsce był socjalizm.

    Polubienie

   6. Tak wściekam się, że obecne rządy w Polsce prowadzą do tego, że zaczynamy odstawać od świata cywilizowanego. Mierzi mnie, że Polska staje się zacofana. Ale co tak ja wiem?

    Polubienie

   7. Nie odstaje. Kiedy przybyłam do USA większość amerykanów nie wiedziało gdzie leży Polska. Nie ma co się dziwić, nas też nie uczono o wszystkich krajach Afryki. Tutaj też jest całkiem inny system kształcenia. Obecnie amerykanie potrafią umiejsciwić Polskę na mapie. Nie zawsze z dokładnością do 10 punktów. Wiedzą, że Polska istnieje i jest w UE. To jest ogromny krok. System kształcenia, zdowia,sądownictwa itp to są sprawy wewnętrzne kraju. Oczywiście że w ogromnej mierze wpływają na…jak nas widzą tak nas piszą… lecz polacy muszą to zmienić w ustawach, przepisach, poleceniach.

    Polubienie

   8. Jeśli nie chcesz odstawać, to komu chcesz się przypodobać? Nie mieliśmy w Polsce komunizmu i daleko nam do niego było. Prywatny szewc, kowal, krawcowa, murarz, dentysta itd. Wyjady do NRD, Bułgarii, ZSRR, Czechosłowacji itd.
    Byli tacy co i dalej latali. Brakowało wolności słowa, korzystamy plując jadem na wszystkich. Brakowało wolności wyznania, jesteśmy przeciwko innym wyznaniom bo Polska podobno ma być dla Polaków. Chcieliśmy wyjechać dalej w świat i nikt nie przewidział, że będziemy jeździć za chlebem.
    Korea Pólnocna ma komunizm. Można przeczytać w internecie, co oznacza komunizm.

    Polubienie

   9. Kaczyński pamięta pralkę franię, ale nie umiał jej nigdy uruchomic i tak mu zostało flejtuchowi, który chce nam ustawiać życie!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s