Smutny 4 czerwca!!

30 lat temu głosowałam na Lecha Wałęsę, bo to on sprawił, że skończył się w Polsce komunizm, a właściwie socjalizm.

Można go lubić i nie lubić, ale tak się to działo.

Joanna Szczepkowska, to też ogłosiła w 1989 roku i cała Polska skakała do góry i się wszyscy cieszyliśmy, choć jeszcze nie mieliśmy pojęcia, co nas czeka.

A stało się bardzo dużo, bo weszliśmy do Unii Europejskiej i Polska zaczęła pięknieć z roku na rok za rządów PO.

Zaczęły pięknieć miasta i miasteczka oraz wsie, a pokażcie mi choć jeden sukces za rządów PiS prócz tego osławionego 500+, bo ja widzę tylko dewastację Polski, a więc wyciananie drzew, oraz zniszczenie koni arabskich, a także nie zbudowania ani jednego kilometra autostrady, oraz pogwałcenie sądownictwa i wszelkch polskich służb.

Dziś odbywały się w Gdańsku rocznicowe uroczystości i oto przemówił Morawiecki, że Polska zawdzięcza transformację Papieżowi Janowi Pawłowi II, tak jakby to, on zwołał Okrągły Stół – walną laską i pogonił z Polski socjalizm.

Pytam  Męża czy wywieszamy flagę 4 czerwca – w dzień wolnych wyborów, a On zawiedziony Polską mi odmówił i stwierdził, że atmosfera polityczna w Polsce jest fatalna i właściwie nie ma się już z czego cieszyć i świętować.

Dziś w Gdańsku Morawiecki nie przyjął zaproszenia od Prezydent Gdańska i oto mamy świętowanie takie, że nie potrafą rządzący rozmawiać i wszystko odrzucają, bo tylko oni mają patent na historię Polski, z której wymazali Wałęsę i innych bojowników o Wolną Polskę.

Od 4 lat Polska się cofa w każdym aspekcie –  prawnym, gospodarczym, etycznym i niby z czego ja mam się cieszyć?

Jestem taka smutna, bo oto ziszczają się wszelkie obawy, co do naszego kraju pod rządami tych nieudaczników tchórzyliwych i mściwych,  którzy myślą, że będą rządzić wiecznie.

Nie będą i niech tylko ruszą Internet, to im pokażemy, że nawet 500+  im nie pomoże!

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Moje jezioro, w moim mieście, w środku samym i tam Mąż świętował odzyskanie Wolności w Polsce.

Ja świętowałam w kuchni, bo ugotowałam pierwszy bigos z młodej kapusty i kompot z rabarbaru, a także zrobiłam mus z truskawek.

Nareszcie mamy witaminki!

Obraz może zawierać: niebo, drzewo, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: chmura, niebo, na zewnątrz, przyroda i woda

Obraz może zawierać: niebo, na zewnątrz, przyroda i woda

Obraz może zawierać: chmura, niebo, na zewnątrz, przyroda i woda

39 myśli na temat “Smutny 4 czerwca!!

 1. No i pierwszy zawód. Miła Autorko, nie serwuj nam Soku z buraka i kłamstewek. Projektu ustawy jeszcze nie ma, a w tej formie grzmiała prasa prawie 3 lata temu. Jednak bez polityki i jej kłamstw, blog jest fajniejszy, pomyśl nad tym. Pozdrawiam Adam.

  Polubienie

   1. Jak dotąd wszystkie „kłamstwa” na temat PiS co do słowa się sprawdziły, natomiast ich „prawda” to niestety g…o prawda i wiele razy już wylazło szydło z worka, ale tu jest Polska i tu braki w edukacji zastępuje wiara w to co powiedzą na wyższym szczeblu i wiara w cuda! Jeśli Karol Wojtyła obalił komunizm, to można uznać, że ja też obaliłam komunizm! Nie uczynił tego również Lech Wałęsa, ale stał się symbolem. Czasy były takie, że na czele ruchu robotniczego musiał stać robotnik, a nie np prawnik, czy literat. Zaś jeśli chodzi o PO, gdyby wszystko było tak idealnie, nie rządziłoby dziś nieuctwo i prostactwo. Jednak pewne sprawy pozostawili w rękach fachowców i tam sukces był niezaprzeczalny. Dziś to, co było praktycznie nie do zepsucia – leży i kwiczy! I to jest niewątpliwie największy i jedyny sukces PiS! Nie żadne tam 500+ czy inne „+”. Tylko u nas niewielu myślących, bo większość wierzy zamiast myśleć i sprawdzać. Zawsze muszą komuś wierzyć, bo to wygodniejsze niż myślenie.

    Polubione przez 1 osoba

  1. I jeszcze Adamie, bo czuję, że mnie nie lubisz,ale wskaż dokonania PiS, prócz obniżenia wieku emerytalnego. Może wiesz, gdzie otworzono kawałek autostrady albo otwrto kluczowy most, czy lotnisko.

   Polubienie

 2. Jak dotąd wszystkie „kłamstwa” na temat PiS co do słowa się sprawdziły, natomiast ich „prawda” to niestety g…o prawda i wiele razy już wylazło szydło z worka, ale tu jest Polska i tu braki w edukacji zastępuje wiara w to co powiedzą na wyższym szczeblu i wiara w cuda! Jeśli Karol Wojtyła obalił komunizm, to można uznać, że ja też obaliłam komunizm! Nie uczynił tego również Lech Wałęsa, ale stał się symbolem. Czasy były takie, że na czele ruchu robotniczego musiał stać robotnik, a nie np prawnik, czy literat. Zaś jeśli chodzi o PO, gdyby wszystko było tak idealnie, nie rządziłoby dziś nieuctwo i prostactwo. Jednak pewne sprawy pozostawili w rękach fachowców i tam sukces był niezaprzeczalny. Dziś to, co było praktycznie nie do zepsucia – leży i kwiczy! I to jest niewątpliwie największy i jedyny sukces PiS! Nie żadne tam 500+ czy inne „+”. Tylko u nas niewielu myślących, bo większość wierzy zamiast myśleć i sprawdzać. Zawsze muszą komuś wierzyć, bo to wygodniejsze niż myślenie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s