Chora służba zdrowia w Polsce

Dość już dawno posłanka PO – śliczna Joanna Mucha wydaliła z siebie, że seniorzy chodzą do lekarzy i siedzą w kolejkach, bo im się bardzo nudzi.

Obraziła mnie w tym momencie, bo jestem tego zaprzeczeniem.

Idę do lekarza tylko wówczas, gdy mi coś poważnie dolega, a swoje leki załatwiam telefonicznie i nie muszę siedzieć w poczekalnich.

Ale i z tym czasami bywa kłopot!

Wczoraj policzyłam moje leki i stwierdziłam, że na weekend mi zabraknie, a więc z wielką tremą, jak zawsze, dzwonię do rodzinnej.

Piszę z wielką tremą, bo mam głupi charakter i uważam, że zawracam komuś głowę i nie chcę być natrętna, a więc jest to dla mnie zawsze wielki stres.

Ja stara kobita mam obiekcje, że dzwonię do lekarza i mu się narzucam, a przecież taka jest lekarzy praca!

Dzwonię więc cała w stresie, a tu rodzinna odrzuca moje połączenie.

Pomyślałam sobie, że może jest zajęta i dzwonię drugi raz po godzinie.

Ponownie moje połączenie odrzuciła.

Wnerwiona dzwonię do rejestracji i czekam dość długo na odebranie mojego telefonu.

No w końcu rejestratorka odebrała, a ja grzecznie pytam, czy jest moja rodzinna w pracy i usłyszałam, że jest na urlopie!

Pytam więc, co ja mam zrobić, aby wypisano mi receptę i słyszę w słuchawce – nie wiem!

Konsternacja chwilowa i usłyszałam – no dobrze, to niech pani podaje te swoje leki!

Podałam, ale sobie pomyślałam, czy tak trudno rodzinnej byłoby nagrać  informację  w telefonie, że właśnie przebywa na urlopie?

Może warto w sieci założyć informację, że lekarz od – do przebywa na urlopie, a nie żeby pacjent musiał się domyślać.

Co w takich sytuacjach mają zrobić starzy ludzie, którzy nie są w stanie iść samodzielnie do lekarza i nie mają bliskich do pomocy?

Nie lubię naszej służby zdrowie, bo kiedy tylko się z nią zetknę, to czuję się jak intruz, że zawracam komuś głowę i jestem kłopotem.

W dobie komputerów, telefonów komórkowych tak trudno służbie zdrowia jest obsłużyć pacjenta i naraża się go na stres.

Ja wiem, że oni marnie zarabiają i w rejestracji te panie niechętnie robią robotę za lekarzy, będąc wciąż nadąsane, bo są zmęczone, ale są granice, że w końcu ten pacjent potrzebuje ludzkiego traktowania, a nie chce być popychadłem.

Mój kolega „D” tak napisał o służbie zdrowia w Polsce!

Jest coraz gorzej i od czterech lat służba zdrowia chyli się ku upadkowi!

„Służba zdrowia w stanie przedzawałowym.

Polska ma jeden z najniższych odsetków PKB wydawanych na opiekę zdrowotną.
W kontekście postępującego starzenia się społeczeństwa nie wróży to nic dobrego. :dobani:
Obrazek
Szpitale odsyłają ciężko chorych pacjentów, bo ich leczenie się nie opłaca. :bezradny:
W dużym szpitalu miejskim w Pruszkowie k/Warszawy – właśnie ODESZLI Z PRACY NARAZ WSZYSCY LEKARZE Oddziału Wewnętrznego.. :boisie:
Obrazek
W szpitalach coraz częściej opiekują się chorymi starsze panie pielęgniarki, bo średnia wieku pielęgniarek z braku napływu nowych – od kilku lat systematycznie wzrasta a weteranek ochrony zdrowia nie ma kto zastąpić.
W przyszłym roku prawie połowa pracujących pielęgniarek osiągnie wiek emerytalny. :szok:
Już dziś co trzecia z nich ma skończone 60 lat.

Jeszcze gorzej wyglądamy pod względem liczby lekarzy – co czwarty lekarz jest dziś w wieku emerytalnym, a 11 proc. ma powyżej 71 lat.
W Unii Europejskiej zajmujemy ostatnie miejsce ze współczynnikiem 2,4 lekarza na 1000 mieszkańców.

Młodzi wyjeżdżają albo zmieniają zawód. :smutny:
Obrazek
Kiedy lekarze i pielęgniarki przejdą na zasłużone emerytury – TO BĘDZIE ZAPAŚĆ SŁUŻBY ZDROWIA!!

Rządzący Polską PiS – ma to głęboko w dupie, bo oni mają KLINIKĘ RZĄDOWĄ i najlepszych specjalistów.. :VV:
Pielęgniarki i lekarze to nie jest ktoś – kto da im miliony głosów, a napalonej na „prezenty Prezesa” tłuszczy rzuci się jakieś ochłapy przed wyborami i biegusiem polecą głosować na PiS.. :zabawa:

Jakbym się umiał modlić – to bym się modlił przede wszystkim O ZDROWIE!! :poklon:
A WY?” :wariat:

26 myśli na temat “Chora służba zdrowia w Polsce

 1. Wiesz, to już nie jest wina rządu, a organizacji w Poradni. W mojej to normalka, że dzwonię i proszę o wypisanie recept, a pani rejestratorka mnie jeszcze przeprasza, że może pani doktor już dziś nie zdążyć.Życzymy sobie miłego dnia i tyle.

  Polubienie

 2. W poradni gdzie przyjmuję moja rodzinna wisi info że – uwaga! – raz na pół roku można otrzymać recepty na leki stałe, bez wizyty w gabinecie. I to tylko na jeden miesiąc. Oznacza to, że nawet jeśli nie chcę odbierać ludziom chorym szansy na wizytę, to i tak muszę. Jeśli już się pofatyguje raz na pół roku by zostawić kartkę z zapotrzebowaniem, to i tak za miesiąc muszę się pofatygować po raz kolejny. Tak więc co trzy miesiące ( na tyle rodzinna może wystawić recepty) zabieram ludziom chorym jeden numerek, a co za tym idzie jednej osobie szansę na wizytę u lekarza. Nie dlatego że się nudzę! Podobnie rzecz się ma z odwołaniem wizyty u specjalisty. Trzy dni usiłowaliśmy się dodzwonić w tym celu. Bez skutku. Ale „wszystkiemu są winni pacjenci”.

  Polubienie

   1. Z pewnością bardziej po ludzku, bo czegoś tu nie rozumiem. Aby zarejestrować się w danym dniu, muszę stanąć w kolejce już o 6;30. Jak szczęście dopisze, to załapie się na numerek. Jeśli chcę uniknąć kolejek – mogę się zapisać na termin, ale czekam około trzech tygodni. Czyli powinno im zależeć, aby ilość pacjentów zredukować do minimum. A nie pozwala na to taki właśnie system jaki opisałam. Też bym tak chciała „po ludzku”, na telefon, bez czekania. Zwłaszcza, że rodzinna wypisuje mi recepty i nic więcej.

    Polubienie

   2. Cywilozowana służba zdrowia powinna tak działać, że na telefon masz prawo zamówić leki stałe i to powinno być normą, a nie pchanie ludzi do poczekalni!

    Polubienie

 3. A ja myśle sobie, że jeśliby tak zlikwidować wybrańcom przywileje w zakresie opieki zdrowotnej to pewnie szybciej znaleźliby sposób na naprawę służby zdrowiał. Bo zwykle tak jest, że nażarty głodnego nie zrozumie.

  Polubienie

 4. Ja bym sie na posłankę nie obrażała, bo ilekroć jestem w przychodni, to obrazek podobny. Kiedyś nawet tłumaczyłam starszemu panu, że po recepty nie musi w kolejce, zostawia w recepcji, ale on sie uparł, że poczeka. Starsze panie same przyznają, że szukają towarzystwa w poczekalni.
  Wiadomo, że za mało kasy idzie na służbę zdrowia, to główny problem. W szkołach podobnie, kadra coraz starsza, młodzi szukają pracy gdzie indziej…

  Polubione przez 1 osoba

  1. Tam, gdzie mieszkałam pół życia też jest to prawdą – starsze osoby przychodzą pogadać i czekanie im w niczym nie wadzi. A z drugiej strony nie ma absolutnie powodu, aby iść po wypisanie recepty na leki stałe. Mój tata załatwia to mamie na telefon od lat (nawet nie wiem, kiedy ona ostatnio była u lekarza) – dzwoni, po czym wskakuję na chwilę na rower i receptę zabiera z rejestracji. Więc co kraina to obyczaj, myślę, że to kwestia obłożenia przychodni. A fakty są takie, że kilkanaście lat temu chciano nam ze wsi tę małą przychodnie zabrać (9 km dalej jest druga, w gminie), na szczęście lokalesi walczyli jak lwy.

   Polubienie

  2. Jotko niegdy mnie nie ciągnęło, aby sobie posiedzieć na poczeklani. Wykruszają nam się pracownicy we wszystkich środowiskach pracowniczych. nauczyciele ponoć też zwiewają.

   Polubienie

 5. Ja naszą służbę zdrowia do teraz odchorowuję i powiedziałem sobie że choćbym zdychał to do tego burdelu już nie pójdę!!! I rzeczywiście, czasem łapa boli tak że zdycham z bólu, ale tyle nerwów co mi te ch..e zjedli to podziękował!!! Służba zdrowia trzyma poziom całej reszty, Polska jest teraz potwornie chora, więc trudno by jakakolwiek instytucja w tym kraju była zdrowa…

  Polubienie

  1. Mam podobne odczucia i doświadczenia w związku z leczeniem. Jednak jak przyciśnie, to oczywiście trzeba będzie iść do lekarza, a oni potem kierują do specjalistów i trza miesiącami czekać na termin.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s