Polska jest pośmiewiskiem Europy!

D-iHLasXkAAetmE.jpg

Polacy, którzy głosowali na taką Beatę Szydło i ją wywindowali do Parlamentu Europejskiego jak Wam nie wstyd!

Jak Wam nie wstyd, że wysłaliście do PE taką Mazurek, Waszczykowskiego, Rafalską, Kempę, Jakiego, Zalewską i innych dziwnych ludzi, którzy kompletnie nie wiedzą jak się zachować na salonach.

O mało nie zeszłam ze wstydu na zawał, widząc jak ta hołota nie wstała, kiedy zagrano „Odę do radości”, a potem Szydło schowała darowaną jej miniaturkę flagi Unii Europejskiej.

Ja na szczęście nie wstydzę się za mój krzyżyk na liście wyborczej, a wręcz jestem dumna z siebie, że wybrałam dobrze i przemyślanie, bo wiem, że za Bartosza Arłukowicza wstydzić się nie będę.

Jeszcze 4 lata temu wierzyłam w mądrość Narodu, ale do czasu, bo kiedy PiS  doszedł do władzy, to nie wiedziałam, że w Polsce jest tylu idiotów.

I jeszcze:

„Żebyś chama ubrał w siedem krawatów – to i tak mu słoma z butów wyjdzie”
NO I WYCHODZI!!
Ale cham PINIONDZE wyczuje na odległość i jak gdzieś DAJO.. to tam leci.. ”

Jak można było głosować na niedojdy, które pojechały do Europy jeno dla kasiory?

Nie zaistnieją tam nawet na jotę, ale za to będą Polskę kompromitować na cały świat, ale za to będą żyć jak pączki w maśle i za nasze będą latać samolotami do Brześć – tam i z powrotem.

Tego chcieli Polacy, którzy na nich głosowali!

Jeszcze nie raz spłonę ze wstydu za nich i ze złości, bo nie raz skompromitują Polskę!

Kiedyś czytałam blog o nazwie „Listy Goplany”, a dziś FB przypomniał mi ten blog.

Nie wiem kim jest Goplana, ale ma jęzor ostry i nie przebiera!

Ps: Niżej wkleiłam zdjęcia mojego podwórka za balkonem.

Miasto nie kosi trawników, bo idzie nowa moda, aby w ten sposób walczyć z globalnym ociepleniem.

Wiele samorządów rezygnuje z koszenia, a ja uważam, że wygląda to ładnie, bo kwitną kwiaty, żyją mrówki i robaczki, ale mam też obawy, że zarośniemy jak nie ogolony mężczyzna.

Co o tym myślicie?

„Czytajcie i udostępniajcie proszę ❗️🙂❗️DZIĘKI ❤️🇵🇱❤️🇵🇱❤️
LISTY GOPLANY Tajemnica wiary. (Tekst z dnia 23 czerwca 2019 roku)

Wiara PISu jest bardzo prosta. Członkowie tej partii wierzą w to, że dopóki wygrywają wybory, będą mogli pić, żreć i lulki palić. I ta siła ich napędza. Po to, by utrzymywać się u władzy wstają rano z łóżka, po to żyją. Bo tylko władza zapewnia im bezkarność i tylko to trzyma na powierzchni miernoty, które w normalnych warunkach nie miałyby szansy na żadną karierę. Jestem przekonana, że dla tej wiary pracuje sztab ludzi, który każdego dnia przekręca rzeczywistość tak, by działała na korzyść umacniania władzy. A ku temu każda okazja jest dobra!
Ta wiara nie ma jednak podłoża emocjonalnego, ani metafizycznego. Jest raczej zakodowanym instynktem, jak kod genetyczny karalucha, który całe swoje życie spędza tylko na poszerzaniu swojej kolonii, lub jak kod genetyczny bakterii w toalecie, która musi tak się modyfikować, by przetrwać nawet najsilniejsze środki odkażające.
Cokolwiek się wydarzy dobrego lub złego, zawsze to wychodzi PISowi na dobre i mobilizuje jego elektorat. Afera dwóch wież, zmobilizowała elektorat, bo atakowała biednego prezesa. Afera z podsłuchanym Morawieckim to był ewidentny atak na dobrotliwego premiera, afera z dorabianiem się na gruntach kościelnych także. Afera pedofilska, atak na kościół wspierający władze. Koń się zesra, to jego kupa jest elementem kampanii wyborczej i mobilizuje elektorat. Nawet coś tak obrzydliwego, jak morderstwo dziecka, zostaje wykorzystane do pokazówki podczas zatrzymania i trąby jerychońskie odśpiewują sukces. Dla normalnego człowieka, skrót myślowy: sukces-zabójstwo dziecka, jest całkowicie niedopuszczalny. Ale PIS i z takiego wydarzenia zrobił kampanię wyborczą. Pokazał, jak to państwo potrafi szybko złapań mordercę, jak politycy nienawidzą wrogów dzieci. I już wszyscy zapominają, jak to samo państwo chroni gwałcicieli w sutannach lub znęcające się nad sierotami zakonnice.
Ja już nie wiem, jak z taką sitwą walczyć. Bo tak naprawdę trzeba by zacząć od zera. Od przedszkola, od nowa uczyć dzieci prawidłowego systemu wartości, który zatraciliśmy całkowicie. I wystarczyło nam na to zaledwie 30 lat. A ostatnie 4 lata to po prostu całkowite wyzwolenie cech ludzkich najgorszego gatunku. To, co każdy gdzieś w sobie ma, ale będąc rozsądnym człowiekiem nie dopuszcza do głosu, ta kropla zła, została wyciągnięta na powierzchnię i otrzymała nietykalność, wyniesiono ją na ołtarze i uczyniono świętą, walcząc w tym samym czasie z humanizmem i mądrością, doświadczeniem i nienaruszalnym prawem.
Popatrzmy choćby, kogo my wysłaliśmy do Brukseli… dresiarza z Opola, chuligana ze Szczecina, kobietę w podkolanówkach i szpilkach i inne dziwadła, które wysyłają wesołe fotki z Brukseli, bo pierwszy raz ich ktoś wpuścił na prawdziwe salony…prosto z obory. O co te osoby mogą w PE walczyć? Będą własna piersią broniły ruskiego węgla? A to się Putin ucieszy, że nie robiąc nic, ma swoich przedstawicieli w UE.
Taki dresiarz z Opola, wymyty i wyperfumowany błysnął po raz kolejny intelektem w programie Kawa na ławę robiąc z widzów durni swoim zwyczajem. Doskonale wiedział, że policjanci aresztujący Pawła, ciągle jeszcze domniemanego mordercę Kristiny, mieli pokazowo go upokorzyć, a potem wrzucić film z tego wydarzenia do sieci. Nie dlatego, by pokazać, jak bardzo żal im tego dziecka, nawet nie dlatego, że chcieli ukarać zwyrodnialca. To normalny, bezczelny spot wyborczy, nakręcony za darmo, który ma przysporzyć głosów PISowi. Jaki mówi tu o procedurach, że policja miała prawo tak postąpić. Niech mi ktoś pokaże taki przepis, który nakazuje przestępcę doprowadzić do aresztu na boso i w majtkach! Czy gdyby mordercą okazała się kobieta, policja miałaby prawo ciągnąć ją przez miasto z cyckami na wierzchu? Jaki usprawiedliwia pokazanie nagrania prewencją. Sugeruje, że następny morderca widząc, jak policja traktuje takie osoby, przestraszy się i odejdzie od zamiaru popełnienia zbrodni…Naprawdę, bandyta przestraszy się tego, że go aresztują w majtkach, a nie w spodniach, na boso, a nie w lakierkach…? Upokorzenie człowieka, na to naród czekał i to dostał. Winny czy niewinny…to raczej sprawa drugorzędna. Spektakl się udał, widzowie klaskali, pójdą z ochotą do urn zagłosować na swoich idoli.
Prawo w Polsce już nie istnieje. Przegrywa z uliczną sprawiedliwością. Człowiek, który stanął w obronie…, nie nie mordercy, ale szacunku do ludzkiej godności, został publicznie opluty. Internet nawołuje do linczu nie tylko na nim, ale także na jego rodzinie. Pokazuje, że jego obrona przestępcy spowodowana jest tym, że jego syn jest także przestępcą. Czytam: Niech się poda do dymisji!, niech sobie strzeli w łeb. Powinno się go wyeliminować i jego pomioty.
Ktoś na to reaguje? Ktoś kasuje takie wypowiedzi? Ależ nie, a może znajdzie się jakiś nadgorliwy „patriota”, który weźmie nóż i uwolni PIS od tej niewygodnej postaci, tak, jak uwolniła od Pawła Adamowicza. Potem wystarczy zrobić z „patrioty” wariata i umyć rączki. I nawet się UE nie przyczepi, że się chciało ustawą skrócić mu kadencję.
Nawołuje się także do szybkiego „osądzenia” domniemanego mordercy. Najlepiej bez śledztwa i sądu. Sugeruje się, by podczas przesłuchania „spadł z krzesła”…,jak Igor Stachowiak.
Czasami mam ochotę podrzeć paszport i zostać RONINEM bez ojczyzny. Ale co mi ta Polska uczyniła złego? Co uczyniły mi złego wierzby płaczące, mlecze na rowie, bociany w gniazdach, maki, chabry i kąkole wyrastające w pszenicy? Nic…, Polskę cięgle kocham, ale kiedy ją sobie wyobrażam, jest to kraj pozbawiony ludzi… Bo w oczach Polaków ja już nie dostrzegam Polski.
PIS wyleczył mnie z bezwarunkowego patriotyzmu. Coś, co całe życie było dla mnie oczywiste, zniknęło. Czuje się okradziona, obdarta z kawałka mojej duszy. Jak żyć, bez miłości, bez której żyć nie można?
Co można zrobić w tej sytuacji?
Można próbować być sobą. Ja tak usiłuję. Ale przyszły takie czasy, że samotnie niczego nie da się zwojować. Coś o tym wiem niestety. Raczej to świat zmienił mnie, a nie odwrotnie. Przystąpiłam do działania z wiarą, że „ludzi dobrej woli jest więcej” i „ludzie są dobrzy mądrzy, spokojni…” Dziś widzę królujące kłamstwo, hipokryzję, krótkowzroczność, głupotę. Czasami żałuję, że zadaję pytania, bo odpowiedź mnie zabija. Nie warto otwierać gęby do ludu, jeśli się nie ma w ręku pięćsetki. W ogóle przestałam za cokolwiek winić polityków od prawa do lewa. Nawet anioł nie zmieni tego społeczeństwa. To Polacy, to oni dokonują wyboru, stanowiąc jednocześnie miękki materiał, którym politycy dowolnie manipulują. Wrażliwość stali nierdzewnej, mózg jak u pantofelka. Kiedy sobie wreszcie uświadomią, że nie wszystko mogą kupić? Kiedy się zaczną dusić bez tlenu? Kiedy ukochany przywódca każe w świetle nowego, uchwalonego nocą prawa, do nich strzelać? Polska to autobus bez hamulców pełen ludzi, który zjeżdża z górki. A wszyscy się cieszą, że tak wygodnie siedzą i tak szybko jadą”.

http://wilma.listygoplany.com/2019/06/tajemnica-wiary-tekst-z-dnia-23-czerwca.html

21 myśli na temat “Polska jest pośmiewiskiem Europy!

 1. Miła Autorko, wyluzuj. Oda do Radości to nie jest żaden hymn chyba jedynie Rodezji. Flaga Unii Europejskiej nie ma takiego statusu jak polska czy innego państwa, nie jest chroniona kodeksem karnym. Była to świadoma decyzja prawodawcy polskiego, a także unijnego.Błagam , pisz o tym na czym się znasz. Mnie jest wstyd za strój Ochojskiej niczym na pastwisko. Do reszty nie przyczepiałbym się a Morawiecki to pierwszy Premier o takiej klasie i wiedzy.Pozdrawiam Adam

  Polubienie

  1. Może mi łaskawy pan wyjaśni zatem, po co sołtysowa i reszta tych buraków, bez kultury osobistej co zachować się nie potrafią z godnością – po co tam się pchali? Robić krecią robotę, żeby nas z tej Unii wyrzucili? To tak nie działa, to za co mogą nam podziękować za współudział, robi się tu na miejscu w
   kraju! Czy ktoś tej pani kazał tę flagę całować? Takie demonstracje dla oka prezesa są miłe, ale przypominam, że do Unii weszliśmy wolą większości narodu, nikt nas na siłę nie wcielił! Zaś o mateuszka-kłamczuszka, i jego morale proszę zapytać tych, co im kredytów we frankach udzielał. Co do reszty się nie wypowiem, bo nie chcę panu odbierać resztki nadziei na prawidłoe funkcjonowanie pańskiego umysłu! Jak się komuś w Unii nie podoba – wolna droga! Zawsze jest jakiś San Escobar…

   Polubione przez 2 ludzi

   1. Podobno jak twierdzi Autorka ten komentarz jest konstruktywny. Wybaczy pan lub pani, ale taki język nie do mnie. Ja jestem grzeczny, nie napadam, tylko staram się być obiektywny, jako wyborca całkiem innej partii. Ktoś kogoś zmuszał do kredytów we frankach? Co do Unii, tak myślę, że nie San Escobar będzie ale powszechny Exit. Adam

    Polubienie

  2. W zasadzie z anonimami nie wymieniam poglądów, bo to tak wygląda jak ktoś już wspominał na zabawę ze świnią w błocie. Jednak skoro atakuje Pan autorkę zarzucając jej nieznajomość tematu to wypada się tym błotem nieco pochlapać”.
   Oda do Radości ma co najmniej takie samo znaczenie jak np. żółty kwiatek wykonany z żółtej wstążki, wpinany do ubrania na znak identyfikowania się z jakimś protestem lub opinią społeczności akceptującą dane zachowanie. To dlatego kogoś, kto publicznie pokazuje się we właściwym czasie i miejscu, gdzie żółte wstążki obowiązują, ale takiej wstążki nie ma, eufemistycznie nazywamy burakiem, chamem, a w najlepszym razie idiotą. Nie wiem czy powyższe przymiotniki nie są wystarczająco pejoratywne dla określenia tego co zrobiła grupa posłów podczas odgrywania hymnu UE (nie chce mi się wdawać w dywagacje z Panem bawiącym się w błocie), bo ja bym udzielił ustnego upomnienia, a po ponownych takich demonstracjach usunął idiotów ze składu parlamentu UE. Podstawa? Nikt ich nie zapraszał do parlamentu, to oni sami się tam pchali, oszukując wyborców.

   Polubione przez 1 osoba

   1. Adam Jasiński do usług, zadowolony Pan, panie Rawicz znawco świń? Przepraszam panie Rawicz, ale nie znam się na trzodzie. jestem emerytowanym inżynierem budowlanym. Widzę że Autorka Panu dziękuje, czyli chyba pomyliłem się w Jej ocenie, choć urodę nadal podziwiam.

    Polubienie

  3. Adamie nie obrażaj mnie proszę. Masz inne zdanie i masz do tego prawo, ale obrażanie wyśmiewanie się z osoby poważnie chorej, to już jest przegięci. Nie wierzę, że możesz być tak nieczuły!

   Polubienie

   1. Autorko, gdzie się wyśmiewam i w czym CIEBIE obrażam? Reprezentuje także mnie, więc obowiązuje ją dres code nie tylko perły do niechlujnego ubrania. Poważnie chora nie powinna kandydować. Jeśli sobie nie życzysz, nie będę tu komentował, chyba, że zależy Ci tylko na potakiwaniu. Z poważaniem Adam.

    Polubienie

 2. miałam napisać komentarz, ale…gdy przeczytałam to, co napisał jakiś Adam, ręce mi opadły Tak między nami, pani Ochojska miała na głowie chustę zawijaną dosyć finezyjnie, jako, że jest po radioterapii, czego nie ukrywa wcale, pewnie w związku z tym nie ma włosów na głowie, pan Adam powinien o tym wiedzieć, bo jak już pisałam, sprawa jest znana i wstyd mi za niego, że ten temat śmiał podnieść Całkowita ŻENADA!!!! Brak taktu niektórych też poraża, podobnie jak bezmyślność.
  Powtarzam tylko jedno za Autorką : to głos wołającego na puszczy, jak pisała Goplana, do niektórych dociera tylko chęć posiadania pieniędzy, nażreć i napić się do syta, morale dawno już upadły.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Nie chodzi o chustę, bo ta akurat była najładniejszym elementem. Proszę zobaczyć burzę w sieci. Piszą także członkowie PO a przecież wyśmiewali się z wyglądu Beaty Szydło i jednak im wstyd. A. Na tym kończę i pozdrawiam nie zmieniając zdania o niechlujstwie pani Ochojskiej.

   Polubienie

 3. Pan Adam nie zna się na trzodzie. Nie zna się również na polityce i dobrych obyczajach, skoro takie zachowania europosłów mu nie przeszkadzają. W kwestii ubioru, mogłabym napisać że nasze euro-posłanki ubierają się jak księgowe w dawnym pegeerze, ale to nieistotne. Nieważne jak sie kto ubiera, ale co robi i co ma w głowie. Nikt nie zmuszał kredytobiorców do zaciągania kredytów we frankach, ale namawiał! Namawiali do tego bankierzy, wiedząc dokładnie co za tym idzie. Pan Morawiecki kłamał jakoby kredytów we frankach nie udzielał. Kłamie do dziś. To już nie jest żenujące, to obrzydliwe!

  Polubienie

  1. Ja nie wiedziałam, że ludzie tak patrzą na polską politykę we współczesnym wydaniu. Są w stanie się pokroić za PiS, kiedy ja widzę ogromne wady w opozycji i potrafię rozróżnić dobro od zła.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s