PiS ośmielił lumpów i patologię!

Dwa, albo trzy dni temu telewizja pokazała małego chłopca, który sobie spacerował na okiennym parapecie na zewnątrz wysokiego piętra.

Gdyby nie szybka reakcja kobiety, która to zdarzenie zauważyła, to by się zakończyło tragedią.

Szybko powiadomiła służby i okazało się, że dziecko było bez opieki, gdyż ojciec spał pijany jak świnia!

PiS ośmielił lumpów dając im kasę na chlanie w bardzo wielu przypadkach, bo lumpy mają teraz za co chlać, a do roboty się nie garną.

Czytając i oglądając media mam wrażenie, że patologia się szerzy właśnie wśród młodych ludzi, którzy uważają, że wszystko im się od państwa należy, bo taki system rozdawnictwa spowodował, że pukają do wszystkich drzwi, aby tylko tę kasę dostać.

Coraz częściej się słyszy, że pijani rodzice znęcają się nad swoimi dziećmi. Ojcowie przypalają je papierosami, kopią, rzucają o ścianę i się po prostu pod wpływem wyżywają, choć kasa na konto płynie.

Często matki nie są lepsze!

Jest kasa na chlanie, a nie na jakieś tam dziecko,  które jest przeszkodą, kiedy od rana trzeba zrobić klina, a nie kupić mleko dla dziecka.

Po co się w tym kraju uczyć teraz, kończyć studia, szukać roboty, skoro wystarczy narobić sobie dzieci i mieć socjal od tego rządu!

Oczywiście nie generalizują, bo są rodzice, którzy to 500+ przeznaczają faktycznie dla swoich dzieci i im tej kasy nie podbierają.

Wydają je na wakacje, na szkolne wyprawki, na ubrania i zabawki, ale to są ci ludzie, którzy są odpowiedzialni i kochają swoje dzieci.

Jeśli ktoś mnie pyta, czy moje dzieci przyjmują 500+ i ma do mnie pretensje, że ja ten program krytykuję, to odpowiadam, aby ktoś mi wskazał nazwisko posła, który zrzekł się 500+ i tak zamykam temu komuś buzię.

Moje dzieci wysłały swoje dzieci na wakacje i z nimi też się wybrali, aby pokazać im Polskę!

Jeśli ktoś mnie pyta dlaczego przyjęłam trzynastkę od PiS, to odpowiadam, aby ktoś wskazał mi nazwisko polityka, który zrzekł się potężnej premii i wrócił ją do skarbu państwa!

O ile wiem zrobił to Kaczyński, który całe życie żyje na mój koszt!

Ruszaj Polaku do pracy, bo oni czekają na 500+

 

Samorządowcy mają kłopot z patologią roszczeniową  i czytamy!

Wadim Tyszkiewicz

Wadim Tyszkiewicz – polski samorządowiec, przedsiębiorca, od 2002 prezydent Nowej Soli.

Wadim Tyszkiewicz

„Przyszła właśnie do mnie mieszkanka miasta z żądaniem remontu mieszkania komunalnego (wymiana dwóch pieców i wszystkich okien). Okazało się, że zaległości w opłatach sięgają już 5000 zł, przy ok. 200 zł czynszu miesięcznego (po odjęciu dodatku mieszkaniowego wypłacanego przez miasto) za 70 m2 mieszkania, gdzie mieszka 9 osób, w tym 4 osoby dorosłe, z których żadna nie pracuje. Pani nie pracuje i ma trójkę dzieci. Dostaje 1500 zł z programu 500+ i inne zasiłki socjalne. Na pytanie co z pozostałymi dorosłymi osobami, usłyszałem, że mama (57 lat) jest chora. To spytałem, skoro chora, to dostaje zapewne rentę? Pani wyjaśniła, że jej matka nie dostaje renty, gdyż nigdy w życiu nie pracowała, a jeśli już, to na czarno. Córka żyje jak mama.

Rodzi się pytanie, jak będą żyły dzieci tej pani, wychowane w domu, w którym nikt nie pracuje, ale jakoś wszyscy sobie radzą. Czy nie jest tak, że nieprzemyślana, źle kierowana pomoc społeczna prowadzi do dziedziczenia patologii i biedy?

I co mam zrobić, wyremontować mieszkanie tej pani za publiczne pieniądze innych ludzi, którzy na swój chleb zarabiają ciężką pracą?

Kiedy słyszę, że np. będą podwyższane podatki dla „najbogatszych”, że wyższa kwota wolna od podatku będzie dotyczyła tylko tych, którzy zarabiają maksymalnie 500 zł miesięcznie (za bardzo się nie napracują), to muszę się uszczypnąć, żeby się przekonać, że nie śnię, że nie jestem w roku 1917, kiedy dokonywał się akt sprawiedliwości rewolucyjnej, kiedy ten co miał więcej od najbiedniejszego, był kułakiem i burżujem, a ciężko pracujący na swój dobrobyt- pasożytem. Kiedy to równano w dół, zamiast w górę.

Czy rządzący zapominają o tym, że ten, który więcej zarabia (oprócz kilku procent wyjątków) całe życie się uczył i ciężko pracuje, często po kilkanaście godzin na dobę, w odróżnieniu od tych biednych, często z własnej winy? Czy należy karać ludzi za pracowitość, zaradność i ambicje, za sukces?

Już zapowiedziano równanie emerytur w dół. ZUS i nasze składki (czym ciężej pracujesz, więcej zarabiasz, więcej płacisz) już są karykaturalne, bo bez względu na wysokość wpłacanych składek, dostęp do służby zdrowia mamy taki sam.

Tyle mówiło się o tworzeniu w Polsce klasy średniej, która jest motorem napędowym rozwoju, a dziś tworzy się klasę socjalną. Dzieci tej pani z historii powyżej, jak dorosną, jak będą żyły, widząc jak żyła ich babcia, jak żyje ich mama? Żyją i będą żyć w przeświadczeniu, że im się należy, nie zastanawiając się nad tym, skąd się biorą te rozdawane w ramach socjalu pieniądze! Dziwny jest ten kraj.”

Wadim Tyszkiewicz

 

24 myśli na temat “PiS ośmielił lumpów i patologię!

 1. Autorko, gorsi od meneli są ci co głosowali przeciw a sami biorą. https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/byli-przeciw-500-plus-a-sami-biora-absurdalne-tlumaczenia-poslow-aa-4xA5-qPC7-uJbH.html

  Pytasz o posła który zwrócił premię. Był taki, zwracał aż do skutku. To sprawa znana powszechnie, więc śmiało możesz zwrócić i Ty, tym bardziej, że to drobnostka przy tamtej sumie.
  Mariusz Kamiński trzykrotnie zwracał 130 tys. odprawy do budżetu !!!! Nie godził się na tamtą władzę i zwracał aż do skutku.

  Ja nie mam tego dylematu, stąd moja oględność w osądzaniu tej władzy, której nie wybierałem a która jak widać, chce dobrze dla ludzi. Pozdrawiam serdecznie.

  Polubienie

 2. Jeszcze raz powtórzę – Sagulo! Należy zwrócić koniecznie, pomimo że całe życie pracowałaś i podatki płacisz po dzień dzisiejszy, bo to nie dla takich jak my, my mamy tylko płacić, żeby było za co nierobów i nieudaczników nagradzać. Za płodzenie następnych nierobów i nieudaczników, którzy będą głosować na takich, co to rządzić nie potrafią, ale chętnie rozdają. Nierobom ochłapy – sobie hojnie premie i nagrody, ale to już szczegół dość nieistotny, dla tych co dzięki ochłapom z pańskiego koryta, nie muszą się wysilać.

  Polubienie

  1. Wielka racja Beato! Moja Córka, która dostała na pierwsze dziecko jest zniesmaczona i dochodzi do niej, że to rozdawnictwo psuje społeczeństwo. Pracuje w szkole i widzi, że rodzice nie inwestują w dzieci, bo wolą się napić!

   Polubienie

 3. Kiedyś na jakiejś stronie dowodziłam na podstawie obserwacji moich uczniów dlaczego nie ma sensu doinwestowywać rodzin wielodzietnych – te w których babka i matka nie pracują, będa miały najprawdopodobniej pracujące „na czarno” dzieci i wnuki i choć dzietnośc w takich rodzinach jest duża, państwo nie ma z nich żadnego pożytku. Mój rozmówca, wówczas starszy zwolennik PiS zdawał się tego nie pojmować, twierdząc, że płacenie podatków przychodzi samo (jak, skoro ci ludzie wyszukują prace „na czarno” właśnie, żeby podatków nie płacić, bo wiedzą, że nie trzeba mieć emerytury i da się wyżyć z żebrania u państwa?).

  500+ czy inne rozdawnictwo to pieniądze podatników, dlatego każdy podatnik powinien się po nie zgłaszać – aby uratować choć część ze swoich pieniędzy, które są obecnie przez państwo trwonione na potęgę.

  Polubione przez 1 osoba

   1. Nie wiem, ja zresztą w spektrum zainteresowania „dojnej zmiany” nigdy nie byłam. Ja to jestem ten kto ma na 500+ zarabiać. Niemniej namawiałam np. wszystkich pracujących kolegów z dziećmi w wieku szkolnym, żeby składali o dojną kasę. Jasne jest, że jeśli tego nie zrobią, przeje ją ktoś inny.

    Polubienie

 4. Teraz jest taki czas, że najgorsze ścierwo podnosi łeb. Ważne żeby popierać dobrą zmianę a można bić ile wlezie! Normalność w Polsce skończyła się 4 lata temu, teraz mieszkamy w Kaczystanie, gdzie świetnie żyje się jedynie bydlakom i złodziejom.

  Polubienie

 5. Mam ten komfort psychiczny, że mogę powiedzieć: „Trzynastki nie wziąłem”. Nie wziąłem, bo chociaż od kilku lat mogłem być emerytem to jeszcze nim nie jestem.
  Masz rację. Władza psuje państwo, ale robi to celowo, i nie jest to tylko wina PiS-u, czy Tuska.To zaczęło się od rządów SLD, a kolejne ekipy tylko pogarszały sytuację.

  Polubienie

   1. To nie „rozdawnictwo” najbardziej psuje państwo, ale np. brak czytelnych ścieżek awansu zawodowego, likwidacja Służby Cywilnej, pozbycie się instytucji kontrolnych, itd., itp., to trudny temat. Dlatego ja wolę to rozdawnictwo niż jego brak.

    Polubienie

   2. Nie jestem specjalistą od PR-u, ale wydaje mi się, że „uszczęśliwianie społeczeństwa” nie jest jedynym atutem dla „ciemnego luda” głosującego na PiS. Gonią złodziei VAT-u, rozbijają mafie (szkoda, że nie swoje 😀 ), robią pokazówki dla baronów PO, jak Gierek jeżdżą z obietnicami, tylko za cholerę rządzić nie potrafią. Ot, gówno chłopu nie zegarek.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s