Emeryci żyją w biedzie!

Emeryci żyją w biedzie! Dosyć tego! W październiku wybory, domagajmy się 500 plus dla seniorów z najniższą emeryturą. (List)

Dzisiaj nie będę pisała tylko o PiS, ale o wszystkich poprzednich partiach, które kompletnie też nie dbały o rencistów i emerytów.

Pamiętam, że za rządów PO dostawałam jakieś grosze na konto ni przypiął ni przyłatał.

My emeryci zawsze byliśmy odpychani i nikt się nami nie przejmował, a jeśli zapomniałam jakieś wielkiej kwoty dla emeryta, to niech mi ktoś to przypomni!

PiS dał nam trzynastkę, ale tylko dlatego, aby nas przyciągnąć do głosowania na nich w październiku 2019 roku.

Nie zagłosuję na nich, gdyż zagłosuję tym razem na lewicę!

Polscy emeryci żyją na skraju nędzy i rozpaczy i oglądają każdą złotówkę na różne strony, chociaż całe swoje życie poświęcili dla pracy na rzecz rozwoju naszego kraju i płacili podatki.

Tyrali po 40 lat, aby przysłużyć się Polsce, a teraz dostają ochłapy.

Ja gdybym musiała żyć tylko ze swojej emerytury, to musiałabym iść na żebry.

Kiedy by mi przyszło opłacić wszystkie rachunki, to nie wystarczyłoby mi na jedzenie i leki.

Pracowałam wiele lat uczciwie i  jak każdy emeryt w Polsce mam niską emeryturę i po opłatach zostało by mi jakieś 300 złotych na cały miesiąc!

Czytałam, że wielu emerytów pod marketami prosi innych ludzi, by zrobili im zakupy, bo nie mają, co do gara włożyć – jakie to smutne!

Trzeba jechać do Świnoujścia, który opanowany jest przez emerytów z Niemiec i tam wydają swoje pieniądze i jest ich na to stać!

Jeżdżą na zagraniczne wycieczki i jest ich wszędzie pełno, a polski emeryt nie ma za co wykupić leków.

To są te zaniedbane grupy społeczne, które wiążą ledwo koniec z końcem jak emeryci, renciści i niepełnosprawni – nieprzydatny do niczego elektorat.

Najobrzydliwsze jest to, że nawet Powstańcy żyją na granicy nędzy w tym kraju, których resztkę chcą nakarmić orderami!

Jak wiadomo każdy rząd się wyżywi, bo mają niebotyczną kasę, a my bezbronni, starzy ludzie musimy kombinować jak koń pod górę i nikogo nie obchodzimy!

„Emeryci żyją w biedzie! Dosyć tego! W październiku wybory, domagajmy się 500 plus dla seniorów z najniższą emeryturą. (List)

 • Bieda wśród emerytów kłuje w oczy. Rozdawnictwo dotyczy wszystkich, tylko nie ich. O nich się nie dba. Mamy tego dosyć! – pisze do nas w liście emerytka, pani Renata z Gorzowa. Co sądzicie?

Rozdawnictwo nie dotyczy najbiedniejszych emerytów, jeśli nie liczyć trzynastki, czyli jednorazowej wypłaty, która starczyła na pokrycie długów.
Wielu z nich żyje w skrajnej biedzie, bo nie mogą sprostać wydatkom.

A przecież przepracowali w tym kraju średnio 40 lat, dając z siebie wszystko. Byli wtedy młodzi, dorabiali się powoli, często z pożyczek w kasie pracowniczej, wychowywali dzieci i niewiele korzystali z życia.

Emerytura miała być czasem wypoczynku i relaksu, a jest czym?

Liczeniem każdego grosza i wybieraniem pomiędzy lekami, a jedzeniem. Spotykam ich często na przystanku przy cmentarzu, gdzie odwiedzają prawie codziennie swych bliskich zmarłych, spotykam ich także w kolejkach do lekarzy, bo nie stać ich na leczenie prywatne. Zmęczeni, zgorzkniali opowiadają o swoim trudnym życiu.

Życie na emeryturze

I jak tu im nie współczuć, gdy najniższa emerytura nie starcza na przeżycie. Leki, które miały być za złotówkę nadal kosztują bardzo drogo, na rehabilitację dostać się nie mogą, chociaż biodro i kolana bolą, do specjalisty kardiologa czy endokrynologa terminy są tak długie, że mogą nie doczekać.

Ot, smutny los emeryta. A tu każą żyć aktywnie, zdrowo się odżywiać, dbać o skórę, wyjeżdżać na wakacje….

Godnie żyć, po tylu latach pracy chcieliby zwyczajnie, godnie żyć. I taką powinni mieć emeryturę.
Nie muszą jeździć za granicę do kurortów, nie muszą ubierać się w butikach i zmieniać kolejny raz telewizor, bo się zestarzał, ale muszą zaspokoić swoje podstawowe potrzeby.

500 plus dla emerytów

O tym nie myślą jednak rządzący, bo ich emerytura nie będzie wynosiła 1200 złotych, oni nie będą musieli wybierać co najpierw kupić, a waloryzacji nie dostaną 70 złotych rocznie, co w ich mniemaniu jest dużym propagandowym sukcesem.
Podwyżki wszystkiego, tylko nie najniższych emerytur, jeśli nie liczyć groszowych dodatków. Emeryci! W październiku wybory, domagajmy się 500 plus dla seniorów z najniższą emeryturą.

15 myśli na temat “Emeryci żyją w biedzie!

 1. Moja kuzynka mieszkająca w Niemczech ma swoją emeryturę i po zmarłym mężu. I opiekę lekarską, że nawet na myśl jej nie przychodzi leczenie prywatne. Moja Przyjaciółka z Australii nie może się nadziwić, że moja legitymacja emeryta w sumie niczego mi nie daje, np. przy refundacji leków, protez itp.
  To prawda, że jeśli jest dwoje do utrzymania mieszkania, to jakoś można wyżyć, ale samemu…Kaplica.

  Polubione przez 1 osoba

   1. Rządy jakie by nie były, czy z prawa czy z lewa, zawsze dbają o swój interes. Po to się sięga po władzę. Tak nie powinno być, ale tak jest niestety. Mam szansę jako kolejna z rodziny nie dożyć emerytury, jak matka i brat. Drugi brat zdążył wziąć jedną. Przynajmniej oszczędzi mi to rozczarowań.

    Polubienie

 2. Dlatego opóźniam swoje przejście na emeryturę, chociaż mogłabym iść na wcześniejszą, ale gdy wyliczyli mi kwotę, to usiadłam z wrażenia, tyle wynoszą nasze rachunki…o służbie zdrowia to strach myśleć, bo jest coraz gorzej!

  Polubienie

 3. Mógłbym kąśliwie powiedzieć że przecież PiS obiecywał że będzie tak pięknie… Ale rzeczywistość już niestety śmieszna nie jest, bo Ci ludzie żyją z ochłapów i często ich na leki nie stać… Choć według TVP to oni kurwa eldorado mają! 😦

  Polubienie

   1. Gdyby ich słuchać to okazało by się że żyjemy w raju!!!! Problem w tym, że jedyne co on szczerze powiedział, to że uważa, że Polacy powinni za miskę ryżu zapierdalać, cała reszta to kłamstwo.

    Polubienie

   2. Ostatnio śledzę sondaże i powiem tak, jest szansa odsunięcia PiSu od władzy,ale po wyborach koalicja z lewicą będzie musiała się dogadać… Ale szansa jest i to najważniejsze… A szczytem marzeń było by gdyby jeszcze tego debila z pałacu prezydenckiego pogonić…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s