W poszukiwaniu piękna i normalności!

Szukam piękna i dobra w tej mojej Polsce!

Mam dość brzydoty jaka się od 4 lat rozlała i dla własnego, lepszego samopoczucia staram się otaczać pięknymi obrazami, które można jeszcze w Polsce zobaczyć.

Poniższe słowa piosenki – „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”, którą śpiewała Sława Przybylska sprawiły, że w oku zakręciła się łza.

„Gdzie są kwiaty z tamtych lat,
jasne kwiaty?
Gdzie są kwiaty z tamtych lat?
Czas zatarł ślad…

Gdzie są kwiaty z tamtych lat?
Każda z dziewcząt wzięła kwiat…
Kto wie, czy było tak,
kto wie, czy było tak?…

Już teraz takich piosenek się nie pisze, które uderzają prosto w serce!

Trzeba je szukać na YT i się zachwycać!

Telewizja, którą oglądam pokazała jak na Dworcu Centralnym w Warszawie zabrzmiała 7 września Aria Moniuszki, a potem ludzie zatańczyli Poloneza – ryczałam ze wzruszenia, bo jednak można zrobić coś pięknego, kiedy PiS nie wtrynia w to swoich łap!

Już dawno zauważyłam u siebie taki objaw, że kiedy widzę, że ludzie wspólnie czynią dobro obojętnie dla kogo, to ja wrażliwiec bardzo się wzruszam.

Pamiętam rok 1997, kiedy Wrocław został zalany powodzią, a ludzie się zjednoczyli i usypywali wały z piasku, by ratować swoje miasto – także bardzo się wzruszyłam.

Dziś odbył i mecz na Stadionie w Warszawie, w którym grała ekipa TVN-u kontra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i grali o karetkę dla dzieci!

Obejrzałam od początku do końca wielce wzruszona, że oto dzieje się dobro!

Brat mojego Męża wraz z żoną pojechali na ten mecz do Warszawy i automatycznie dostałam zdjęcia z tego, wielkiego wydarzenia. Niech żyje współczesna technika, kiedy w sekundę można otrzymać poniższe zdjęcia.

Dziś we wspomnieniach na FB odkryłam słowa piosenki, które pod koniec życia przypomniała sobie moja mama.

To wspomnienie także zaszkliło mi oczy, bo tak chciałabym do końca dni z moim Mężem.

Znalezione obrazy dla zapytania linie gify

„Nie wiem, nie wiem

Jak to wytłumaczyć mam
Przecież, przecież
Ledwie parę godzin cię znam
Pewnie, pewnie
Moje słowa zdziwią cię
Może śmieszne
Trochę są zmartwienia me, bo chcę…

Rogaliki na śniadanie z tobą jeść
Wspólną szafę na ubranie z tobą mieć
Pantofle ranne dawać ci przed snem
I wychodzić na dwór z naszym psem
Razem głośno śmiać się w kinie – ja i ty
Razem łykać aspirynę w mokre dni
Mieć z tobą wspólny sufit, wspólny piec
Czego więcej można chcieć?

I, doprawdy, aż się boję
To taki dziwny fakt
Starczyło tylko raz popatrzeć w oczy twoje
A już marzę tak…

Rogaliki na śniadanie z tobą jeść
Wspólną szafę na ubranie z tobą mieć
W radościach i kłopotach razem być
I już więcej nie chcę nic
I już więcej nie chcę nic

I, doprawdy, aż się boję
To taki dziwny fakt
Starczyło tylko raz popatrzeć w oczy twoje
A już marzę tak…

Rogaliki na śniadanie z tobą jeść
Wspólną szafę na ubranie z tobą mieć
W radościach i kłopotach razem być
I już więcej nie chcę nic
I już więcej nie chcę nic”

Znalezione obrazy dla zapytania linie gify

 

A tymczasem mamy dewastację Polski. Fałszowana jest kultura, która kiedyś była dla nas bardzo ważna.

Zamykane są instytuty filmowe, muzea i trzeba się samemu siebie zapytać, co zostawimy naszym dzieciom i wnukom?

Przeczytajcie poniższe, bo znowu łza kręci się w oku, ale nie ze wzruszenia, a ze złości!

Nikodem Madziara

CO MY IM POWIEMY?

Ciekawe, co powiemy naszym dzieciom i wnukom, gdy kiedyś zapytają nas…

„Dlaczego pozwoliliście zniszczyć w ciągu zaledwie kilku lat naszą Polskę, za wolność której nasi przodkowie bez wahania przelewali krew i oddawali życie?!”

„Dlaczego pozwoliliście bandzie zwykłych złodziei, chamów, kłamców i nieudaczników zrobić to, czego nie udało się zrobić, mającym potężne armie, hitlerowcom i Sowietom???”
Co im powiemy?!

Co powiemy naszym dzieciom, gdy za kilka lat zapytają nas, „dlaczego muszą jeszcze przez całe dekady spłacać długi, które rządzący krajem PIS zaciągnęło w ciągu zaledwie kilku lat?” I to w czasach światowej koniunktury, gdy inne państwa zmniejszały swoje zadłużenie? „Dlaczego na to pozwoliliśmy?!”

Jak im wytłumaczymy, dlaczego nasz Naród, przez dziesięciolecia podawany jako przykład heroizmu, poświęcenia i bezinteresownego patriotyzmu, po odzyskaniu niepodległości w 1989 r. i powrocie do „świata zachodu”, znów jest pariasem Europy i przykładem zmarnowanych szans?
Przez ostatnie 200 lat ludzie na zachodzie Europy współczuli nam, ale także podziwiali i szanowali za niezłomność, umiłowanie wolności, kolejne zrywy niepodległościowe, bohaterstwo naszych żołnierzy na setkach pól bitewnych…

Pomogli nam po upadku komuny, przyjmowali z otwartymi rękoma setki tysięcy uchodźców z Polski, darowali dawne długi, przyjęli do swojej „rodziny” państw zrzeszonych w Unii. A dziś staliśmy się dla nich czymś, czym nigdy nie byliśmy! POŚMIEWISKIEM I WSTYDEM! Gdy choćby widzą, jakich swoich „reprezentantów” wybraliśmy do PE… Kempę, Szydło, Czarneckiego, Zalewską… Jak to wytłumaczymy swoim dzieciom i wnukom?

Jak im wytłumaczymy, że musimy wyburzać dziesiątki pomników jakiegoś Lecha Kaczyńskiego i zmieniać setki nazw ulic, których jest patronem, skoro te pomniki budowano już w naszych czasach, gdy Polska była rzekomo wolna i demokratyczna? Dlaczego na ich budowę pozwoliliśmy?! Dlaczego o zwykłym nieudaczniku, który zginął w wypadku komunikacyjnym, one muszą się uczyć się z podręczników, jakby był bohaterem wojennym lub wzorem odwagi, mądrości, poświęcenia i wszelkich cnót?
Dlaczego o jego bracie, człowieku, który zniszczył kraj i demokrację w tym kraju, one muszą się uczyć takich samych kłamstw, jakich z kolei nasi ojcowie musieli się uczyć o Stalinie? Co im odpowiemy?!

Dziękuję za uwagę.
I proszę o udostępnianie tego tekstu gdzie się da, komu się da i kiedy się da…

Nikodem Madziara

Obraz może zawierać: stadion, tłum i na zewnątrz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, stadion i na zewnątrz

35 myśli na temat “W poszukiwaniu piękna i normalności!

 1. Chciałem podyskutować z p. Maziarą, ale okazało się, że na żadne z moich trzech kont na „F” nie mogę się zalogować. To mnie nawet nie zdziwiło, bo tych kont nie zakładałem, a w międzyczasie zmieniłem sprzęt, dostawcę internetu, oraz @ i nr telefonu.
  Dziwi mnie natomiast to, że z takim lekceważeniem podchodzi się do takich tematów jak np.: „dług i Polska”. Przecież byliśmy zadłużeni i na Zachodzie i na Wschodzie. Także kraje III-go świata chętnie dawały nam materiały na t.zw. „krechę”.
  Zobowiązania spłaty tych długów także były różnorodne, od poparcia politycznego, czy ekonomicznego. A może, zamiast szukać odpowiedzi dla dzieci, p. Maziara by im wyjaśnił jak to było z tą pomocą, która z Zachodu docierała do nas kanałami kościelnymi???
  Ja pamiętam jak pat(r)afianie zdejmowali swoje stare ciuchy z grzbietu i zakładali eleganckie kożuszki. O limuzynach dla księży nie wspomnę, bo to też była „pomoc dla Polski” 😉
  Nie chce mi się już nawet wspominać o naszych generałach (Sosabowski, Anders, Maczek, Wołkowicki, Pełczyński i inni), którzy umierali na Zachodzie w nędzy i chorobie.
  Można by tak dalej, ale po co? Przecież p. Maziara dostał zlecenie to i napisał.

  Polubienie

  1. Ale to wszystko jest prawdą! Nie czujesz tego, że ten rząd szkodzi Polsce, a nasze wnuki będą spłacały długi tych drani bez opamiętania? Przecież 500+ już jest na kredycie, co potwierdził Morawiecki? Dla nich milion w tą – milion w inną nie ma znaczenia, aby tylko przekupić ludzi. Ta gospodarka jest bez żadnej ekonomii i matematyce!

   Polubienie

   1. Przecież ja nie twierdzę, że Maziara skłamał, tylko, że nie napisał całej prawdy. To tak jakby ktoś opisując sądownictwo napisał, że sędzia kradnie spodnie – i to jest prawda, ale nie cała.
    Od listopada 2015 r. pisałem, że kilkunastu najwyższych funkcjonariuszy w państwie (od prezydenta, poprzez premiera, ministrów, do kierowników kancelarii prezydenta i rządu) kwalifikuje się do postawienia przed trybunałem i sądem za łamanie konstytucji i prawa. Podobnie oceniałem poprzedni rząd Tuska. To po co się powtarzać?
    Gospodarkę da się naprawić jak przestaną kraść, ale szacunek i zaufanie do Polski i Polaków, to problem na dziesięciolecia.

    Polubienie

   2. A ja bym wolał, aby każdy kto łamał prawo i konstytucję został za to rozliczony. Poza Tuskiem właściwie wszystkie ekipy mają coś za uszami. Wałęsie się upiekło, bo przedawnienie, nie wiem, czy Kwaśniewskiego by się dało rozliczyć za picie wódy pdczas pracy 😉 , ale już od Millera można zaczynać. 😉

    Polubienie

   3. Duda też pije wódę i po niej robi śmieszne miny! Za złamanie Konstytucji będą pisowcy rozliczeni mam nadzieję i za całe zło wyrządzone temu krajowi. Rozwalili wszystko i spytam Ciebie Andrzeju ile to kilometrów dróg PiS wybudował przez 4 lata! Mieli 4 lata, aby postawić zarzuty ludziom, którzy łamali Konstytucję!

    Polubienie

   4. Tusk miał 8 lat, aby – tak jak obiecał – postawić Kaczyńskiego i Ziobrę przed Trybunałem Stanu. Przypominam, że to był warunek dla którego wyborcy poparli PO, aby ta odsunęła od władzy tych dwóch „dżentelmenów”. Ale dogadali się, jak złodziej ze złodziejem …
    Nie przekonuj mnie, że PiS powinien trafić do piekła, bo ja już dawno jestem przekonany. Tylko nadal się zastanawiam czy dżuma musi być lepsza od cholery?

    Polubienie

   5. Tylko Ziobrę??? Podobne motywy zadziałały, gdy zachował Prokuratora Generalnego Seremeta, Szefa specsłużb Kamińskiego, Szefa NIK Kwiatkowskiego, oraz jeszcze 7 innych nie mniej ważnych pisiorów. Przydali się, aby można było skręcić kasiorę z UE. A co by szkodziło, gdyby kadencja miała trwać tylko 4 lata? Trzeba było się „nachapać”?

    Polubienie

   6. A ja wciąż Ci odpowiadam, że złodziej złodzieja nie skrzywdzi.
    Zresztą to nie tylko mnie oświeciło, że żyjemy obok mafii politycznych. Będziemy się cieszyć jak naszych mafioso ukarzą np. za … podatki. 😉 😀

    Polubienie

   7. No zobacz, a tak na początku krzyczeli, że Wasserman Małgorzata wsadzi Tuska za aferę reprywatyzacyjną, a Horała go wsadzi za luki watowskie i co? I pstro! Dlaczego w tym pisie są takie niemoty?

    Polubienie

   8. A jednak 60 mld. Euro (ok. 240 mld zł. pln) poszło w PiSdu za rządów Tuska. Tak jak teraz 1600 lotów HEAD w ciągu ostatnich 4 lat, i winnych nie ma, a straty też są.. Naprawdę sądzisz, że każde przestępstwo jest ukarane, lub chociażby ścigane? To dlaczego prezes nie był przesłuchiwany? 😉

    Polubienie

   9. Od przesłuchiwania do wszczęcia śledztwa mina lata, potem jeszcze jest etap a/ postawienia zarzutu, b/ skierowania do sądu, c/ wystawienia na wokandę, d/ wszczęcie rozprawy, e/ wydanie wyroku, f/ kilka instancji odwoławczych, g/ pewno ułaskawienie … i tak można się je.ać do usranej śmierci.
    Nie wiem, czy w ten sposób chcesz mnie nakłonić do wyboru między dżumą, a cholerą, czy tylko bić pianę? Bo jeżeli to drugie to ja wolę bić co innego … chcciaż będzie przyjemność. 😉

    Polubienie

   10. Wulgaryzmy nie odnoszą się do naszej wymiany poglądów tylko do tych co nam taką Polskę zmontowali.
    Jest takie powiedzenie: ‚Wszystko się zgadza, oprócz kasy” i to jest ta różnica między nami. Ja pokazuję, że zajumano 80 mld. Euro, a Ty mi udowadniasz, że skoro nie ma winnych, to pewnie tych 8o mld E nie zajumano. Otóż zajumano i to za rządów Tuska …

    Polubienie

   11. Andrzeju zajumali kasę i wcale ich nie wybielam, bo mają za pazurami i wciąż pytam dlaczego nikt z nich nie siedzi. Przecież mają wszystkie instrumenty państwowe i swojego prokuratora, a mimo to złodzieje są na wolności. Pytam, czy teraz mamy silne państwo? Bo może patałachów!

    Polubienie

  1. Stasiu, a może trzeba zagłosować na PiS i patrzeć jak Polakom dają kasę! Każdy Polak będzie szczęśliwy i będzie żył w dobrobycie i warto na to będzie patrzeć, kiedy chleb bedzie po 10 złotych!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s