Kościół wkracza z buciorami w polską rodzinę!

Ludzie starsi pamiętają jak to było z religią w szkole za czasów PRL-u.

Pamiętam, że w szkole podstawowej religia odbywała się w salkach katechetycznych, a nie w klasach szkoły.

Pamiętam, że  dziewczynki i chłopcy chodzili do tych salek, kiedy ja nie uczona w domu rodzinnym modłów i takich tam – wolałam spędzać wolny czas na zajęciach pozalekcyjnych i różnych dodatkowych!

Wolałam uprawiać sport na boisku i śpiewać w zespole muzycznym, a także w szkolnym chórze!

Pamiętam, że sobie wyobrażałam Pana Boga jako najmądrzejszego staruszka na Ziemi, od którego tak wiele zależy.

Jednak nigdy nie potrafiłam sobie wytłumaczyć dlaczego pozwolił na II Wojnę Światową, w której jeden psychopata zabił miliony ludzi różnych narodowości?

Dlaczego nadal pozwala na to, że jedni umierają z głodu, a inni opływają w dobrobyt do granic możliwości!

W tamtych czasach nigdy, ale to nigdy nie byłam dyskryminowana za to, że jestem dzieckiem niewierzącym.

Nikt  z nauczycieli mnie nie upomniał w szkole podstawowej i średniej – dlaczego się nie modlę i dlaczego nie chodzę do kościoła!

Dopiero w dorosłym życiu kilka razy zdarzyło mi się, że ktoś mi zasugerował, że powinnam iść do kościoła, aby naprawić swoje relacje z Bogiem i on z pewnością mi pomoże w różnych moich niepowodzeniach życiowych!

Wiele razy w swoim życiu próbowałam uwierzyć z Boga, Kościół i w Księdza, ale zawsze się zawodziłam, bo gdzieś tam mi zgrzytało, kiedy ksiądz okazał się kłamcą i pedofilem!

Czytanie Biblii mnie okropnie nudziło, bo jest napisana takim językiem jakby piszący byli po zapaleniu zioła i tak się im plotło trzy po trzy!

Nigdy nie lubiłam czytać bajek i taką bajką jest dla mnie  Biblia!

I tu spytam jak można wierzyć z kościół skoro taki Rydzyk doi bez opamiętania kasę od staruszków i okrada ich z ostatnich pieniędzy pod przykrywą, że jest księdzem!

Jak można wierzyć w dobroć kościoła, kiedy syn Beaty Szydło po święceniach zapładnia kobietę i będzie miał z nią dziecko – co za obłuda!

Z pewnością wielu się narażę, ale wolę być dobrym, przyzwoitym człowiekiem niż wątpiącym katolikiem!

A tymczasem czasy się zmieniły i katolicyzm wkroczył do szkół z impetem, a  PiS razem z kościołem dyktuje narodowi od najmłodszych lat, że chce wiedzieć wszystko o polskiej rodzinie – zgroza!

Kościół wchodzi z buciorami w życie Polaków i chce o nich wiedzieć wszystko, bo czytamy!

MEN chce wiedzieć czy uczniowie często się modlą. Do szkół trafiły ankiety z pytaniami o sytuację rodzinną.

Nauczyciele alarmują, że dzieci i ich rodzice są pytani o sytuację rodzinną, a także o częstotliwość uczęszczania na nabożeństwa lub przynależność do oazy. Według badań zleconych przez MEN religia pomaga przezwyciężać pokusy związane m.in. z piciem alkoholu i przemocą.

Nauczyciele z niektórych szkół z województwa lubuskiego do dziś mają czas na przeprowadzenie ankiety wśród uczniów i ich rodziców. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie charakter pytań, na które trzeba odpowiedzieć. Zagadnienia dotyczą sytuacji rodzinnej i materialnej, ale są także pytania związane z wiarą i częstotliwością uczestnictwa w nabożeństwach. Całą sprawą jest oburzony Związek Nauczycielstwa Polskiego, który domaga się od resortu edukacji wyjaśnień.

https://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/1430165,ankiety-w-szkolach-religia-sytuacja-rodzinna.html?fbclid=IwAR0mXlfNpAMFcP8ig7lS2sbDv2F5nI8lUrqeXDhUQgVOlor4MFap8q3iFMw

Obraz może zawierać: tekst

20 myśli na temat “Kościół wkracza z buciorami w polską rodzinę!

 1. W bajki to i ja nie wierzę. Sąsiadkę, mąż pijany, okładał nie tylko polanem, dzieci tłukł gdzie popadło, to był dzień powszedni. Niedziela skoro świt, z sińcami ale pięknie ubrani, szli za rączki i pod rączki do kościoła, 4 dzieci i rodzice. Niedzielne popołudnie spokój w dzielnicy. Poniedziałek….i tak dalej…Dom na przeciw mego. Paniusia Reniusia mężusia odprawiła na zagraniczne zarobki a sama huzia do Juzia, w niedzielkę w podskokach do kościólka. Byli i porządni ludzie w mojej dzielnicy, nie wadzący nikomu. Byli i tacy co matkę do grobu wpędzili a ojca z domu wypędził, (a rodzice jemu dom pobudowali) podobnie jak pozostali w niedzielę na tacę i prośba do Pana Boga. Nie mam za złe wierzenie w Boga, bieganie do kościoła, wspomaganie kościoła ale żeby za tym szła dobroć, prawdziwa wiara, naprawa swoich postępków a nie ich powielanie ich, a nie tylko prośba o odpuszczenie grzechów i jakieś bla bla bla.
  Za moich lat religia była w kościele. Moje dzieci miały religię w szkole. Nie narzekały, były zadowolone, ja również, ponieważ nie było przymusu i prześladowań.
  Każda partia rządząca ma swoje plany wobec społeczeństwa. Nie wiadomo co następcy zrobią, a zrobić będą mogli niewiele.

  Polubienie

 2. Jak PiS porządzi jeszcze z parę lat to wprowadzi obowiązek chodzenia do kościoła a tych którzy nie chodzą wsadzi do pierdla! 🙂 A tak poważnie, to obecny rząd liże dupy biskupom i nie takie cuda będą się działy. To transakcja wiązana, kościół zapewnia PiSowi głosy a PiS w zamian jest uległy wobec żądań kościoła.

  Polubienie

   1. Ja nie mam nic do ludzi wierzących, ale tak się właśnie składa, że z największym złem się spotkałam właśnie od tych „głęboko wierzących”. Okazało się, że to wiara na pokaz, która nic nie ma wspólnego z dekalogiem. I jeśli taką wiarę spotykamy w Kościele, to ja wolę od tego z daleka! Czy potraficie sobie wyobrazić rodziców traktujących gorzej niż źle, córkę która nie ma ślubu kościelnego, i kochających mniej wnuki nieochrzcone, od tych ochrzconych? Bo ja się z czymś takim spotkałam, a tak się składa, że w tej rodzinie, na zaufanie i szacunek zasługuje jedynie ta, która nie chodzi do kościoła. Pozostali mają tu, na ziemi swoje piekiełko, stworzone przez siebie, usankcjonowane i namaszczone przez księdza, który raczej też aniołem nie jest.

    Polubienie

   2. Beato bo właśnie ludzie tak kłamliwie postępują! Jakże często tak się dzieje w rodzinach, gdzie tylko w niedzielę robią na potulnych, a w resztę dni są potworami!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s