Polska na zakręcie! Idź do urny!

Po to właśnie

Cyprian Kamil Norwid

Coraz to z Ciebie jako z drzazgi smolnej

Wokoło lecą szmaty zapalone
Gorejąc nie wiesz czy stawasz się wolny
Czy to co Twoje będzie zatracone
Czy popiół tylko zostanie i zamęt
Co idzie w przepaść z burzą.
Czy zostanie
Na dnie popiołu gwiaździsty dyjament
Wiekuistego zwycięstwa zaranie?

Wiary dziś życzę Tobie, że zostanie
Bo na tej ziemi jesteś po to właśnie
By z ognia zgliszcza
Mógł powstać dyjament
Wiekuistego zwycięstwa zaranie

Czy wiesz, że jesteś po to właśnie!

Połóż rękę na sercu
Otwórz oczy szeroko i skacz!
Powiedz: Teraz lub nigdy
Zamiast: Będzie co ma być
I nie czekaj aż głód spełni
Twoje cierpienie! Tak!

Za chwilę będzie cisza wyborcza i to są ostatnie chwile –  do niedzieli wieczorem, aby móc jeszcze pisać o polityce!

Dziś chciałam Mężowi przeczytać wiersz Cypriana Kamila Norwida, bo ten wiersz jest bardzo wymowny na obecną sytuację w Polsce, ale nie dałam rady.

Słowa z wiersza ugrzęzły mi w gardle, a z oczu popłynęły łzy!

Już chodzę i pochlipuję i sama siebie uspokajam, ale tak naprawdę nie da się, kiedy moja Polska leży mi na sercu.

Oczywiście mogłabym sobie tę politykę odpuścić, ale sama nie wiem skąd mi się to bierze, że tak bardzo zależy mi na mojej Ojczyźnie.

W mojej rodzinie taka zaborcza jestem tylko ja!

Mam już swoje lata i powinnam machnąć na to wszystko ręką, ale nie potrafię, bo pragnę, aby moje Wnuki żyły w normalnym kraju, a nie zamieniającym się w Ukrainę i Białoruś, a wszystko do tego prowadzi.

Kaczyński bierze nas za ryj i grozi i wyzywa, że kto nie głosuje na PiS, to biada mu, a także powiedział, że jesteśmy patologią!

Jakże często analizuję, że dlaczego Polacy oddali Polskę w łapy mało inteligentnego, zaburzonego człowieka, który plecie trzy po trzy i na Polaków głupocie zmienia Polskę w państwo za chwilę nie liczące się na arenie międzynarodowej.

Znam ludzi, którzy oglądają tylko „Szkło kontaktowe”, bo w tym programie mogą dowiedzieć się prawdy dnia, przekazanej w bardzo przystępny sposób z odrobiną satyry!

Polska jest zaplątana, bo jeśli wygra PiS, to będzie źle, ale jeśli wygra opozycja, to też będzie dla Polski źle!

Mimo Polski na zakręcie idźmy odsunąć PiS od władzy, bo to wszystko da się jeszcze naprawić!

Jeśli wygra opozycja, to będzie się zmagała z wielką dziurą w budżecie i o tym pisze mój znajomy z mojego forum – „D”.

„Od 4 lat żyję w państwie, gdzie kłamstwo stało się jedyną prawdą, nepotyzm sprawiedliwością, korupcja naturalnym zaspokojeniem potrzeb rządzących, agresja sprawiedliwością dziejową, nieuctwo powodem do dumy, postawa roszczeniowa podstawą rozwoju państwa, niezaspokojona żądza władzy i kasy należy się jak psu zupa, a buta i arogancja brylują na politycznych salonach, pozwalając i nam, maluczkim, na coraz większe hołdowanie tym demonom. :boisie:

Chyba po raz pierwszy przed wyborami, mającymi komuś dać władzę w Polsce – ZACZĄŁEM SIĘ BAĆ!

Można sobie wyobrazić (choć nic na to nie wskazuje) – że PiS te wybory przerżnie…
CO WTEDY?
Wtedy ci co władzę przejmą – znajdą się w sytuacji naprawdę nie do pozazdroszczenia! :boisie:
Wtedy przez najbliższe 4 lata nowa opcja będzie usiłowała odkręcać to PiS w Państwie Polskim przez ostatnie 4 lata napsuł, bez możliwości odzyskania tego co nakradł (bo to już na Kajmanach, albo gdzieś tam!) :bezradny:
Na dodatek już pojawiają się zwiastuny kolejnego światowego kryzysu gospodarczego, więc z gospodarką (ktokolwiek by rządził) – będzie źle, a wtedy PiS będzie tryumfowało uchodząc za tego któremu NIE POZWOLONO DOBREJ ZMIANY WPROWADZIĆ… :beczy:
Suweren zatem „nawróci się” do PiS-u i za kolejne 4 lata wygra wybory w cuglach i dopiero wtedy da nam popalić, zwłaszcza że kryzys (tradycyjnie dla nich) – będzie w odwrocie!~ :naplacz:

Można sobie wyobrazić jeszcze łatwiej że PiS te wybory wygra i utrzyma władzę
CO WTEDY?
Wtedy Pan Prezes Polski – będzie kontynuował swoje dzieło przejścia Polski na system białoruski, ale to już coraz mniej się SUWERENOWI będzie podobać i za 4 lata PiS przegra z kretesem i będzie opluwany powszechnie niczym teraz komuna.. :dobani:
Niestety będzie to okupione spadkiem poziomu życia Polaków, oraz cofnięciem Polski w rozwoju i drodze do Europy na bardzo wiele lat.. :mur:

Najgorsze jednak co mogę sobie wyobrazić – to wygrana PiS-u dająca mu WIĘKSZOŚĆ KONSTYTUCYJNĄ!
CO WTEDY?

Wtedy szybko będziemy mieli Nową Konstytucję – która przerobiona na PiS-owską modłę najpewniej dawno już na to czeka!
Zgodnie z nią – Naczelnikiem Państwa zostanie wtedy dozgonnie ten pan:
Obrazek
– natomiast PiS zostanie wpisany do konstytucji – jako PRZEWODNIA SIŁA NARODU! :poklon:

Władza przejmie już całkowicie kontrolę nad wymiarem sprawiedliwości, media niezależne będą musiały przejść do podziemia, UE ciachnie nam dotacje, co znacznie pogorszy sytuację gospodarczą, SUWEREN z wyciągniętą ręką będzie żądał jeszcze więcej i więcej, ale tylko Kościół będzie pławić się w luksusie, policja będzie karała za wszystko jak leci, wolność i swoboda staną się pustymi słowami. :smutny:
Podatki nas zeżrą, bo przecież ktoś będzie musiał zarobić na rozdawnictwo kasy, a prawa człowieka wylądują w koszu na śmieci. :bezradny:

Skutkiem zmian ustrojowych w Polsce będzie pozbawienie nas członkostwa w Unii Europejskiej. Nie ma tam miejsca dla dyktatury i nieprzestrzegania praworządności. :grozi:
Rolnicy dzisiaj w większości głosujący na PiS zostaną pozbawieni dopłat do hektara i innych unijnych profitów – ale to już będzie musztarda po obiedzie.. :okok:

5,5 tyś żołnierzy USA nie obroni słabej Polski przed agresją Rosji, zwłaszcza że nawet nie będą mieli takiego zamiaru, bowiem gdy Polska zostanie pozbawiona członkostwa w UE, wewnętrzna sytuacja tak się skomplikuje, że stracimy także członkostwo w NATO, a amerykańskim żołnierzom wystarczy parę tygodni na wycofanie się z Polski.

PiS będzie bił na alarm, że zdrada, że to wina opozycji, a głównie Tuska, ale przez ich krótkowzroczną politykę zostaniemy sami, podobnie jak Ukraina.
Wówczas Polska może stać się łatwym celem agresji dla Rosji Putina – tak jak Ukraina. :smutny:
A te zakupione za ogromna ilość miliardów (mówi się o 70-ciu!) – amerykańskie F35, Putin jak zechce – to spacyfikuje jeszcze na lotniskach!!

A to jest tylko drobna część tego co Polskę MOŻE SPOTKAĆ gdy PiS Z KOŚCIOŁEM – dostanie za tydzień NIEOGRANICZONĄ WŁADZĘ….

I jak wam się ten scenariusz podoba??
Obrazek

I co z tym zrobić? :mysli:
Ja przynajmniej pójdę na wybory i odbiorę PiS-owi chociaż ten jeden mój głos i przekonam wszystkich przyzwoitych ludzi z jakimi będę mógł rozmawiać albo pisać – aby zrobili to samo.. :okok:
Przynajmniej sumienie będę miał czyste!! :VV:

Obraz może zawierać: niebo, chmura, paski i na zewnątrz

16 myśli na temat “Polska na zakręcie! Idź do urny!

 1. Autorko, pójdę dzięki Tobie na wybory wraz z Żoną. Norwid cudny, ale Karol Levittoux bohater wiersza, nigdy nie zagłosowałby na Koalicję.On i Dubois stawiali na równość czyli ówczesne 500 plus dla ubogich. I pomyśl, mógł uniknąć samobójczej śmierci, idąc na współpracę z zaborcą, jak Targowica a współcześnie Wałęsa. Pozdrawiam serdecznie -Adam.

  Polubienie

 2. Ja sobie wolę nawet nie wyobrażać co będzie jeżeli PiS wygra te wybory… Od czterech lat żyjemy w jakimś wyjątkowo nędznym koszmarze, jeżeli dostaną kolejne lata to już nie będzie czego z tego kraju zbierać…. Jednak mam nadzieję że ludzie się zmobilizują i pójdą na wybory, żeby odsunąć te ścierwa od władzy!

  Polubienie

   1. Bo to zmierza do modelu Rosyjskiego, gdzie jest jeden władca, garstka podnóżków i naród który ma zamknąć mordę, a jak ktoś za głośno krzyczy to jest mordowany. Tyle że u nas ludzie nie tacy głupi jak w Rosji, Białorusi czy Korei Północnej, u nas tej jebany dyktatorek władzy absolutnej mieć nie będzie. Zresztą miejmy nadzieję że szybko dołączy do Lecha, Kornela i Jana- tego mu życzę za to że tak upodlił Polskę.

    Polubienie

   2. Ludzie głosujący na PiS jeszcze tego nie wiedzą, ale przyjdzie czas, że będą żałowali, że na nich głosowali. To kwestia czasu, bo dobiorą się do dupy wszystkim.

    Polubienie

  1. Szarabajko oni już mówią wprost, że jesteśmy patologią i z obiecanek nie wyjdzie nic! Ja ma w de te ich ochłapy kiedy sami biorą miliony!
   Będą zmieniać elity i będą obcinać emerytury ludziom pracujących w PRL.

   Polubienie

 3. Sama zastanawiam się czy wszelkie akcje profrekwencyjne mają sens. Oczywiście warto na wybory chodzić itd. Jeśli ktoś się waha, jest jeszcze niezdecydowany, uważa że nie ma na kogo głosować, to jak najbardziej. Ale jeśli ktoś nie interesuje się polityką, nie śledzi aktualnych wydarzeń, nie ma też rozeznania w programach, partiach i ich poczynaniach, to czy naprawdę należy go do tego za wszelką cenę namawiać?
  Oczywiście zdaję sobie sprawę, że namawiając mamy nadzieję, że osoba namówiona odda głos na „dobrą” w naszym mniemaniu opcję… Nie chciałabym się źle wyrazić, ale takie wątpliwości mną targają. 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s