Jak żyć za PiS?

 

Duda już ruszył z kampanią.
06-11-2019 Jarocin.

Zdarta płyta od Morawieckiego czyli obniżyliśmy wiek emerytalny, 500+, 13 i 14 emerytura, oni kradli miliardy, usuniemy pokomunistyczne złogi, dokończymy reformę wymiaru sprawiedliwości.

Polska w ruinie następny level.

Jeśli chcecie wysłuchać, co w kampanii ględzi Adrian, to na własne ryzyko!

Mnie wszystko opadło!

Jak mam tylko pytanie do Adriana dlaczego nikt nie siedzi w więzieniu z poprzedniej ekipy rządowej, bo jak na razie mafię macie w swoich szeregach!

Adrian robi kampanię i nie ma nic sensownego do powiedzenia i wszędzie w pipidówkach ględzi o 500+, które zaczyna tracić na wartości, bo idą ogromne podwyżki.

500+ za chwilę pokryje z ledwością jedzenie, opłaty, a na wakacje ludziom już nie starczy!

Wczoraj Mąż zrobił zakupy na jedną kolację i jedno śniadanie.

Zakupy z ledwością pokryły dno koszyka i sprawdzaliśmy paragon, czy aby kasjerka się nie pomyliła, bo prawie za nic zapłacił ponad pięćdziesiąt złotych.

Nie kupił przecież żadnych rarytasów, a dwa paprykarze szczecińskie – malutkie, bo ja lubię, a także dwa małe pasztety, kilka plasterków sera żółtego i dwa pętka nie za drogiej kiełbasy, oraz mrożony szpinak.

Siedzieliśmy nad paragonem i doszliśmy do wniosku, że idzie drożyzna!

PiS doszedł do ściany i będą z nas doić kasę ile im na to pozwolimy!

Może społeczeństwo się w końcu obudzi i zacznie się na ten rząd gniewać!

Szukają kasy w kieszeniach kierowców, którzy mają ręce trzymać na kierownicy podczas zatrzymania przez policję, bo inaczej wlepią kierowcy spory mandat.

Ludzie jeszcze nie wiedzą, że będą musieli płacić ciężkie pieniądze za pobyt w szpitalu!

Co jeszcze spadnie na Ciebie Polaku tego nie wie nikt, ale wie to Kaczyński jak nas „wyportkować” z naszych pieniędzy!

Co jeszcze musi się wydarzyć, aby Polacy się obudzili, bo może wówczas, kiedy z ZUS-u emeryci dostaną obniżone emerytury?

Abym była w zgodzie ze sobą, to apeluję do opozycji tak, po swojemu!

„Opozycjo sama pchasz  Polaków w łapy PiS, bo nie potrafisz  zjednoczyć się i w końcu do „urwy nędzy” wytypować godnego kogoś na Prezydenta!
Strzelacie sobie sami w stopę!
Marnujecie mój głos oddany na was!”

I jeszcze”

„Opozycjo debatuj w nocy jak PiS – skoro dnia ci nie starcza odnośnie wyboru prezydenta!”

 

TRAGICZNE PROGNOZY

NADCIĄGA KATASTROFA, POLACY BĘDĄ ŻYĆ W NĘDZY. TO POGRĄŻY PIS?
EMILIA WASZCZUK
06.11.2019  11:54

Prognozy ekonomistów nie są zbyt przyjemne. W 2020 roku Polska zajmie niechlubne pierwsze miejsce – osiągniemy najwyższą inflację na kontynencie. Co to znaczy? Nic dobrego. Ceny pójdą jeszcze bardziej w górę, a nasze pieniądze stracą na wartości.

Tylko przez ostatnie 4 lata rządów PiS, żywność w Polsce zdrożała aż o średnio 15 procent. Teraz specjaliści alarmują: przez „rozdawnictwo” polityków i niebezpieczne decyzje PiS, inflacja może przekroczyć i tak wysokie prognozy, i wzrosnąć do ponad 4 procent. A to może oznaczać straszną drożyznę. Co gorsza, prognozowane jest też znaczne spowolnienie gospodarcze.

Tymczasem premier Mateusz Morawiecki oznajmił w środę, że PiS przez ostatnie cztery lata walczył o godność Polaków i oczywiście walkę tę wygrał.

Dziennikarze wp.pl sprawdzili, jak ceny podstawowych usług i produktów urosły przez ostatnie 4 lata. Dane zaczerpnięte z GUS są co najmniej niepokojące. Warzywa są droższe o 35 procent, masło o rekordowe 43,4. Uwielbiana przez Polaków wieprzowina kosztuje aż 23,5 procent więcej, niż cztery lata temu, ryby – 16, jajka – 20.

To jednak nie koniec. Więcej płacimy za edukację (aż 9,5 proc.), służbę zdrowia (6 proc.), paliwo (8 proc.) czy użytkowanie mieszkań (około 6 proc.).

Dużo? Cóż, będzie jeszcze więcej. Według analiz państwowego banku PKO BP, inflacja nie zwolni, wręcz przyspieszy. Ich ekonomiści twierdzą, że skoczyć może do ponad 3 procent. Gorzej przyszłość Polski widzą eksperci z Santandera – oni straszą przebiciem 4 procent.

Powody? Między innymi duża, skokowa podwyżka płacy minimalnej (Inflacja może przez nią skoczyć aż o 0,5 proc!). Polacy niby zaczną nagle zarabiać po kilkaset złotych więcej, ale jednocześnie czekają ich ogromne podwyżki cen i kosztów życia.

Więcej: https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polityka/Inflacja-niebezpiecznie-w-gore-ceny-wzrosna.-To-koniec-PiS?fbclid=IwAR3vouxGzMG8Lo0TrXaBlWIUgfWnBXQsNWywX1OrMIJ8H0Rckb6vgesy-Wc

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i ślub

23 myśli na temat “Jak żyć za PiS?

 1. Wszystko, o czym napisałam rozumiem. Natomiast zupełnie nie rozumiem, czemu PAD całuje w rękę posła? Może wziął go za posłankę? 😉 A może za papieża? Żenua.

  Będzie ciężko. Cały czas nam tłuczono w głowę, że te wszystkie +++, to z mafii watowskiej i nagle się okazuje że, tę mafię miał pod kontrolą „kryształowy Banaś”, który z nagrodę został szefem NIK-u!!! Reszta obsady rządowej jest mniej więcej tej samej maści.

  http://wyborcza.pl/7,82983,25386482,kowal-ta-sprawa-politycznie-wykonczy-pis-w-2-lata-to-najgrubsza.html

  Sagulo, ja prowadzę bardzo skrupulatne rachunki, bo dzielę je na pół (jeszcze) z synem. Od dawna widzę, jak „topnieje” mi emerytura. I zwyczajnie mam ochotę dać komuś po…nieważne zresztą.

  Polubienie

   1. To o synu napisałam tylko, żeby wytłumaczyć, dlaczego wpisuję w odpowiednie rubryczki każdy paragon 🙂 Gdyby beneficjenci +++ zrobili to samo, zobaczyliby jak na dłoni, jak maleje siła nabywcza pieniądza, a inflację się ukrywa. To się nie może dobrze skończyć.

    Polubienie

 2. a dokąd tak będzie się ta polska bieda toczyć? Można liczyć tylko na miasta ,niestety wieś nadal będzie na Pis glosować, bo po pierwsze ksiądz tak każe, a po drugie, oni nie odczują tej strasznej inflacji tak jak mieszkańcy miasta, zawsze jakaś kura po podwórku biega zawsze jakaś marchewka czy pietruszka w ogrodzie rośnie a i jabłonie obradzają……
  Coraz bardziej ciemno to widzę…..
  A opozycja? Jaka opozycja, całkiem jej chyba nie mam a jeżeli jest, to zajmuje się swoim własnym podwórkiem ; kto? kogo? za ile? Polska odłogiem staje……..

  Polubienie

 3. Polska to taki dziwny kraj gdzie nawet największy debil i błazen może być prezydentem… Smutne,ale prawdziwe…. Ten człowiek wali gafę za gafą, wykrzywia głupio gębę i wydaje mu się że jest zabawny! Całe to PiSowskie szambo trzyma jeden poziom. Sami doją matkę Polskę ile wlezie, pozwalają kolesiom ją doić,a potem to i tak wina Platformy!!! Mam już dość tego szamba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

  1. 12 listopada otwarcie Sejmu. Dziennikarze bez dostępu. Grodzą się znowu i robią co im się podoba. Akt drugi w cyrku po czterech latach i nic się po wyborach nie zmieniło, bo 8 milionów błaznów znowu im pozwoliło się panoszyć! Mam tego dość!

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s