Dzisiaj widziałam inną Polskę niż Kaczyński!

Obraz może zawierać: w budynku

Wybraliśmy się dzisiaj do miejscowości Stargard już nie szczeciński do „Castoramy” na małe zakupy, robiąc sobie jednocześnie wycieczkę samochodową.

Z okien samochodu widziałam jeszcze piękną jesień i  pola także zielone, bo śniegu u mnie nie ma ani grama.

Jechaliśmy taką drogą, bo nie obwodnicą i stwierdzam, że Polacy budują się na potęgę, gdyż kiedyś to były puste miejsca, a teraz stoją na nich domy jednorodzinne i na prawdę krajobraz się zmienił w osiedla mieszkalne.

Rozmawiałam więc z Mężem skąd ludzie mają takie pieniądze i doszliśmy do wniosku, że zarabiają w Niemczech dobre pieniądze, albo ładują się w kredyty, które będą spłacali  przez długie lata.

Teraz łatwo jest się budować, bo jeśli ma się pieniądze, to ludzie kupują gotowe prefabrykaty i da się to wszystko, szybko połączyć, a więc te domy są do siebie bardzo podobne, ale rosną jak grzyby po deszczu.

Podjechaliśmy pod market, a tam na parkingu stało tyle samochodów, że z ledwością znaleźliśmy miejsce parkingowe.

Kiedy się udało poszliśmy do sklepu, a w nim zobaczyliśmy masę ludzi kupujących, co im do domu potrzeba.

Trzeba mieć zdrowie, aby znaleźć odpowiednie stanowisko, gdyż jest ich bardzo dużo i asortyment jest strasznie szeroki.

Wszystko można kupić od farb, po wiertarki, tapety, zlewy, akcesoria do kuchni i łazienek – jest przepych i to są inne zupełnie czasy, kiedy w PRL-u trzeba było wszystko wystać i wszyscy mieliśmy tak samo.

Zaczęliśmy więc szukać lampy do kuchni i spodobała mi się bardzo prosta i okazało się, że kosztowała 248 złotych, a została przeceniona na 60 złotych, choć tego wcześniej nie zauważyłam.

Pan sprzedawca powiedział, że jest to ostatnia lampa na świecie, bo już takich nie produkują!

Potem poszliśmy szukać umywalki do łazienki! Wybór niesamowity i tu ponownie wpadła nam w oko ostatnia umywalka na stanie sklepu za przyzwoite pieniądze, która spełniała nasze wymiary!

Stwierdzam, że zakupy są udane, ale robi się je dłużej choć są komputery, a i sprzedawcę trzeba znaleźć by wydał nam towar.

Oczywiście, że można robić zakupy w sieci, ale ja wolę to zobaczyć na własne oczy i dotknąć, zmierzyć.

Tak to jest, że kiedy się wyjdzie – wyjedzie do ludzi, to się widzi, że Polska żyje i ludzie w niej żyją i kupują na potęgę, gdyż Polacy chcą ładnie mieszkać w swoim otoczeniu.

Czasami zwiedzamy nasze miasto na obrzeżach i widać to, że powstają wciąż nowe osiedla, co oznacza, że Polacy nie boją się wyzwań mimo tego jaka jest podła polityczna sytuacja w kraju!

Kaczyński widzi taką Polskę złożoną z kreatur:

pap 20160427 02W

A ja dziś widziałam taką:

Znalezione obrazy dla zapytania castorama

Zdjęcie projektu Darlena WOK1071

25 myśli na temat “Dzisiaj widziałam inną Polskę niż Kaczyński!

  1. Masz Tatulu rację, że Polacy wzięli sprawy w swoje ręce, a i kasa z Unii dużo robi!
   Widziałam wioskę, w której z unijnych pieniędzy zrobiono regulację rowów melioracyjnych, a polityka pisowska robi wszystko, by nas odcięto od tych funduszy!

   Polubienie

 1. No nie wiem jaką Polskę bym wybrał, gdybym miał taką możliwość. Jako informatyk jestem na „och i ach” z dużym plusem, ale jako psycholog, który pracował w różnych zawodach, wybrałbym jednak tą z okresu epoki późnego Gomułki i wczesnego Gierka. Oczywiście nie chodzi o te wszystkie polukrowane i błyszczące pierdoły (sprzęt RTV, samochody, domy, baseny, wille, jachty, itp.) którymi sprostytuowano nasze społeczeństwo, ale o stosunki społeczne. To jest obszerny temat, więc tylko przypomnę, transformacja systemu już pochłonęła ponad 320 tysięcy ludzkich istnień. To samobójcy. Wybrali śmierć, bo – nie ze swojej winy – byli bez pracy, bez domu, bez opieki zdrowotnej, bez pomocy społecznej, i bez szans na normalne życie. O tym trzeba pamiętać, gdy zachłystujemy się tym co pokazałaś.

  Polubienie

 2. Kaczyński widzi taką Polskę jaką podpowiada mu jego chory umysł. Dla nich najlepiej było by gdybyśmy zapierdalali za miskę ryżu i siedzieli cicho! A jeszcze lepiej żebyśmy wielbili jaśnie pana! Nie doczekanie! Może prać mózgi paru milionom,ale wszystkim nie wypierze i nie zabierze nam naszej Polski!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s