Polskie Sądy – rosyjska ruletka

Sędzia musi ustalić, czy na jego biurku leży wyrok, czy nie.
Autor zdjęcia: Jan Rusek!
W roku 2015 , tuż przed wyborami prosiłam, błagałam nie głosujcie na PiS, bo zrobi w Polsce wszystko, co najgorsze, na chama, aby tylko podporządkować sobie Sądy i Prokuraturę, gdyż będą chcieli mieć łapę w sądownictwie właśnie!
Nie wierzono mi i mówili, że grubo przesadzam i sięgam myślami za daleko, bo nic złego się nie wydarzy i trzeba PiS-owi dać zaufanie, że będzie tylko sądownictwo reformowało, by sprawy były szybciej rozpatrywane.
Mówiłam, że upolitycznią sądownictwo i wszystkie służby, aby PiS stał się bezkarny, a politycy z jakimiś zarzutami mogli normalnie i bezkarnie funkcjonować tak jak np. słynny Banaś, czy Kaczyński, który odwrócił sprawę dwóch wież na swoją korzyść.
Szczecin:
Sędzia z Sądu w Szczecinie dostaje natychmiastowe przeniesienie do Rzeszowa.
W Szczecinie ma rodzinę i na taką wieść dostaje zawału i umiera.
Ilu jest takich sędziów, którzy będą przenoszeni i zastraszeni jeśli będą wydawali wyroki niezgodne z życzeniem Ziobry – Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego.
Jeśli wyrok nie spodoba się Kaczyńskiemu, to Ziobro zrobi wszystko, by prezesa zadowolić.
Mamy w Polsce już wielki chaos w sądownictwie i szacuje się, że jest to prawo destrukcyjne i tylko na korzyść rządzących, bo tak im się podoba i już!
Straci na tym zwykły Obywatel, bo nie wiadomo na jakiego sędziego trafi i to będzie jak rosyjska ruletka.
Jest nadzieja po wyroku TSUE, że nie wszyscy sędziowie będą się bać, bo czytamy:
Sędziowie już stosują wyrok TSUE. Władza im grozi!
Jeśli sędziowie wytrzymają presję i będą solidarni – będzie to początek końca „reformy” PiS.
Stało się to, czego spodziewaliśmy się, odkąd PiS rozpoczął swoją „reformę” wymiaru sprawiedliwości: formalnie zakwestionowane zostało prawo sędziów nominowanych przez neo-Krajową Radę Sądownictwa do orzekania. Dzieje się to rękami polskich sędziów, którzy powołują się na wyrok TSUE. To proces, którego nie da się zatrzymać. Choć zapewne część sędziów nie odważy się, wbrew władzy, wykonywać wyroku, który w najbliższym czasie wyda Sąd Najwyższy po orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1933302,1,sedziowie-juz-stosuja-wyrok-tsue-wladza-im-grozi.read?src=mt&fbclid=IwAR3h2eqg63OP0vII7qzQfqC_0lDyKbbUSPcKPMLOstDAuQvQ0wr4M-KDkY8

 

9 myśli na temat “Polskie Sądy – rosyjska ruletka

  1. Najgorsze, że się do tego przyzwyczajamy. Gdy „nasz” (nie znam jego poglądów politycznych) mądry i obiektywny sędzia miał wypadek, aż mnie ciarki przeszły, że dostaniemy na rozprawę rozwodową jakiegoś nominata pisowskiego, a szwagier synowej jest z tych kręgów. Ludzie nie mają pojęcia, jak bardzo może ich to dotyczyć.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s