Za słaby głos ulicy!

18 grudnia 2019 roku w ponad 200 miastach polskich odbyły się manifestacje w obronie sędziów i sądownictwa w Polsce.

Wyszło na ulicę tysiące ludzi w sprawie nieupolityczniania polskich sądów i sędziów.

Nie wiadomo jeszcze jaki to przyniesie skutek, bo Kaczyński idzie w zaparte i zamarzył sobie, że on i jego kumple mimo różnych afer pozostaną bezkarni, bo mają w łapach wszystkie już instrumenty.

O tym, co dzieje się w Polsce pisze cały świat i ten świat już wie, że ta banda dąży do wystąpienia Polski z Unii Europejskiej i chce Polexitu!

Często podkreślam, że jestem mieszkanką małego miasteczka, w którym ludzie są raczej uśpieni i zajmują się wyłącznie swoimi sprawami.

Wczoraj mówiłam do Męża, że pójdę pod sąd i zaprotestuję ze świeczką w dłoni, ale po pewnych przemyśleniach stchórzyłam.

Jestem już notowana na Policji, która wparowała mi do domu i skonfiskowała dwa komputery na zlecenie sygnalistki i obleciał mnie strach!

Komputery były badane pod kątem ewentualnych, moich wypowiedzi politycznych przez 6 tygodni i znam smak styczności z Policją!

Nie wiadomo jeszcze do czego się PiS posunie, bo może nie tylko będą represjonować sędziów, a także zwykłych obywateli, którzy mają czelność protestować na ulicach.

Nie mam ochoty znaleźć się na zdjęciu z pikiety pod sądem rejonowym, które to badać będzie Policja, a więc dlatego stchórzyłam, bo chcę żyć spokojnie, nie szarpana przez organa władzy.

W moim miasteczku skrzyknęło się 12 osób na Facebooku.

Przynieśli ze sobą flagę biało – czerwoną i inne atrybuty, by manifestować przeciw bandyckiej ustawie – zdjęcie poniżej pobrane z Facebooka.

Przysięgam, że gdybym mieszkała w dużym mieście, to bym się na spokojnie wtopiła w tłum i całą sobą dałam bym swój, obywatelski głos, a tak wciąż czuję się zastraszona!

Nie wielu Obywateli zna to uczucie, kiedy ktoś dzwoni na domofon i po odebraniu słyszy – Policja do pani!

Nie wielu słyszy od Policji słowa, że chyba pani wie, kto teraz rządzi i my musimy, a był to rok 2016 – na samym początku rządów PiS!

Dorwali mnie za zacytowanie pewnego artykułu na tema katastrofy smoleńskiej i Macierewicza zawartego w cudzysłów!

Było i minęło, ale obawy pozostały na zawsze, by nie ufać nikomu, bo przeżyłam traumę!

W moim miasteczku wyszły osoby starsze, a młodzieży nie było, bo młodzież chyba sobie nadal nie zdaje sprawy z tego do czego dąży PiS i to jest smutna rzeczywistość!

Uważam, że ulica jest już za słaba i słuchałam dziś w TVN wypowiedzi Frasyniuka, który rzekł, że:

Język na ulicy i w opozycji jest za miękki już, a więc za słabe jest słowo hańba, a ja dopisałam, że powinno  być – Jarek idziemy po ciebie!

Obraz może zawierać: 3 osoby

Zdjęcie

15 myśli na temat “Za słaby głos ulicy!

 1. Piękne manifestacja i przemówienia. Patrioci nawet hymnu nie potrafiący na pamięć i sędzia który bandycie nagrodę przyznał za ….trudne warunki w więzieniu o historii coś chciał wspominać…pewnie swego ojca bo niedaleko padło jabłko od jabłoni a ludzie chętnie by się dowiedzieli o korzeniach . Kolejny autorytet, który niewinnego ponad trzy lata w więzieniu trzymał a odszkodowanie wyliczył na siedem tysięcy. Bardzo mi się podoba i to kadrowanie TVN żeby marności widać nie było. Można skwitować jednym zdaniem-walcz narodzie o nasze koryto-walcz i spieprzaj ,jak by to Frasyniuk skwitował….dziwnie :”biedny”opozycjonista .

  Polubienie

   1. I znowu Kloszard zasmradza Ci blog… Wrzucaj te jej wypociny do spamu i będziesz miała spokój. Ja nawet tej pani nie czytam, wystarczy że zobaczę ksywkę i mówię jej SPIER…. 🙂

    Polubienie

 2. Ważne że ludzie nie milczą, bo ta cisza była by PiSowi na rękę. A tych pikiet i głosów sprzeciwu przed światem nie ukryją,a świat musi wiedzieć co te kurwy z naszą kochana Polską i z nami wyprawiają!!!

  Polubienie

 3. A dziś opozycja mogła zawiesić ustawę, ale się nie zjawiła w Sejmie. Stasiu ludzie wychodzą, a opozycja jak ciepłe kluchy się zachowuje! Wobec tego jaki jest sens wychodzenia na ulicę! Nie do wytłumaczenia!

  Polubienie

 4. …i tu mi Pani wyjęła z ust argument….można było ale opozycja …woli spać. aż szkoda tych protestujących bo co z tego ,że oni marzną, chodzą, krzyczą…ich ludzie mają ich gdzieś.Jedna pilnowała kota, ktoś wynagradzał rodzinie nieobecność….jak tak się traktuje swoje obowiązki…szkoda.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s