Twarz Polaka!

Obraz może zawierać: tekst

Święta i po świętach, a tu na dokładkę Kurskiego telewizja emituje w swojej reżimowej telewizji benefis Zenka Martyniuka tego od zielonych oczów!

Impra odbywa się w operze, a na sali oficjele ze swoim damami za kasę podrygują w rytm disco – polo!

Martyniuk, który nadaje się do śpiewania na jarmarkach i weselach został porównany do Pendereckiego – rozumiecie?

Na scenie wijące się w krótkich kieckach wątpliwe tancerki, a facetom ślina leci.

Ja bym zrozumiała, kiedy benefis poświęcony by  był Stanowi Borysowi, Sewerynowi Krajewskiemu, Niemenowi, ale nie!

Mają swojego celebrytę dość  nierozgarniętego, sepleniącego z nosowym głosem, jakby miał polipy i to za nasze  pieniądze.

Jaka telewizja taka elita, a podpowiem Kurskiemu, by częściej w swojej telewizji puszczał rodeo, bo to uwielbia oglądać prezes od  boleści kolana!

A teraz zachęcam do przeczytania poniższy tekst, bo Polacy w dużym procencie mają już mordę chama – taką mordę jak Kurski i jego sprzedajne świnie!

 

Racjonalna Polska
8 godz. ·
Zdjąć aureolę z mordy chama

Zaledwie kilka dni temu odbyłem krótka wymianę zdań na facebooku z Wiktorem Zborowskim. Przypomniała mi się wówczas wypowiedź Rafała Olbińskiego o tym, że jako naród, „pokazaliśmy obrzydliwą mordę chama” (to a propos wyniku wyborów i tego, co po tym). I pomyślałem, że wszystko to, co się obecnie dzieje, to nobilitacja chamstwa, to bydło na salonach. I napisałem: największym problemem po PiS-e będzie zdjąć aureolę z chama.
Cham wyrasta na pomniki, cham zaczyna być wzorcem patriotyzmu, kultury, myśli. Cham dzierży władzę, a wrogiem chama są „elity”. Otóż konstytucja ma być zmieniona, by „nie była dla elit, tylko dla ludzi”. Bo przecież elity, to nie ludzie, to „układ”, to „łże-elity”, „wykształciuchy”, „lumpeninteligenci”. Bo przecież „lud prosty” wie lepiej. Nie kończył uniwersytetów, nie czytał Gombrowicza, nie wie, co to genotyp, nie wie, jaką liczbę barionową mają mezony, ale wie lepiej. Cham z mównicy głosi, że w Dubnej „bombę mezonową robili” i te inteligenty, taki Petru i inni, to GRU.
Więc mówię, chamie: – Mezony to cząstki elementarne należące do hadronów, o liczbie barionowej B równej 0, o spinach całkowitych. Mezony zbudowane są z dwóch kwarków, z par kwark-antykwark, więc wypadkowy ładunek kolorowy mezonu wynosi zero, bo antykwark posiada antykolor kwarku.
A co na to cham: – a w mordę chcesz?
Tak proszę państwa, cham nie wie, co to mezony, ale może dać w mordę. Może dać w mordę, bo jest „patriotą”, „dorodną młodzieżą patriotyczną”, jak mówi Prezes. Cham bije, a pani rzecznik rządu go nie pochwala, „ale rozumie”. Minister Błaszczak mówi, że pobici „prowokowali”, bo do kościoła przyszli. No jasne, „inteligenty” nie mogą chodzić do kościoła, tam chodzą „wierni”, a nie myślący.
Chamstwo, nieuctwo, głupota wyłażą z kątów od dawna. A my, „wykształciuchy” przez 25 lat nic z tym nie zrobiliśmy. I mamy ministra „kultury”, który głosi, że „Wesele” Wyspiańskiego dowodzi, iż Polacy zawsze się porozumieją i o niepodległość zawalczą (może nie czytał?). Mamy minister edukacji, która usuwa z programu Miłosza i Gombrowicza. A co tam „sie bedom” (korekto nie poprawiaj, tak ma być) o Ferdydurkach uczyć? Mamy przecie Rymkowksiego, ten fajnie rymuje.
I śmieje mi się w twarz tryumfujący „Hakatumba” Jaki, „Melex killer” Karski, „Fryzjer” Suski, „San Escobar” Waszczykowski… Ich czas, nie mój.
Ale wiecie, co? To jest na każdym kroku. Prawie całe życie trenowałem orientalną sztukę walki, wu shu, inaczej kung fu. Wpajałem swoim uczniom, że poza skutecznością, trzeba ćwiczyć formy, że liczy się piękno i precyzja ruchu, że w nazwie „sztuka walki” ważniejsza jest sztuka, a nie walka, że ćwiczymy dla własnego rozwoju, a nie po to, by kogoś bić. No i co? Co transmituje nasza polska telewizja? KSW – „konfrontację sztuk walki”, czyli dwóch dużych w klatce z drutu daje sobie po ryju, bez żadnej techniki, bez sensu. A z widowni dobiega rechot publiki. Ideał sięgnął KSW.
Popatrzmy na reklamy telewizyjne. „Warka – męski świat”. Jaki jest ten „męski świat”. Faceci żłopią piwo, a interesuję ich tylko mecze. Kobiety, owszem piękne, ale „do usług”. Nalewają piwo, wskazują drogę do baru i dostarczają piccę. I oczywiście seksownie ubrane, a może rozebrane. To naprawdę nie jest mój męski świat.
Tak proszę państwa, po upadku miernotyzmu (inaczej kaczyzmu), wielkim problemem będzie usunąć aureolę z mordy chama, usunąć go z pomników, podręczników, telewizorów…
Przypomina mi się zdanie z powieści „Lampart” Giuseppe di Lampedusy: „Byliśmy lwami i lampartami, po nas przyszły osły i barany”. Więc pamiętajmy, kim byliśmy i kim nadal JESTEŚMY. Może nasze „salony” zejdą do podziemia, ale nie wpuszczajcie do nich osłów i baranów. Może, jak mawiał Stefan Kisielewski, „jesteśmy w czarnej dupie”, ale nie zaczynajmy się w niej urządzać.
Wbrew teorii Nieuka Zbawiciela, elity są potrzebne. Społeczeństwo bez elit, to społeczeństwo ślepców i głupców.

Krzysztof Łoziński

Obraz może zawierać: 1 osoba

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tłum

 

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst

18 myśli na temat “Twarz Polaka!

 1. Ja tam do Zenka nic nie mam.Podobno nawet miły facet z niego.Niepotrzebnie daje się rozgrywać Kurskiemu.
  Ja słucham innej muzyku ale wiem,że muzyka niejako teraz na siłę promowana przez publiczną telewizje też ma swoich zwolenników.
  Takie czasy!

  Polubienie

  1. Zapewne miły i zresztą kiedyś jakaś blogerka mi zarzuciła, że jak piszę o Zenku źle to dzielę ludzi. Ale ludzie sami się dzielą, np. na takich, którzy mają słuch i na takich, którzy nie mają. A Zenek jest albo tak głupi, albo tak cwany – myślę sobie, że może mieć lekkie upośledzenie, bo dobry muzyk ma problem wykonując nawet nieskazitelną piosenkę, ale po raz tysięczny w tym miesiącu. Kwestia buntu mózgu, człowiekowi robi się niedobrze i nic na to nie może poradzić. A Zenek nic, ma ten sam wyraz twarzy … z drugiej strony pamiętam, co pisał Kącki o disco polo w swoim „Białymstoku”. Zenek się na tym rynku utrzymał. Ciekawe, czy będzie coś o tym w jego filmowej hagiografii.

   Polubienie

   1. Taka rola piosenkarz,że często te same piosenki śpiewa
    Staram się nie oceniać wykonawców,których muzyka mi nie odpowiada.Tylko ich po prostu nie słucham.
    Disco Polo miało swoją niszę na zabawach,weselach.I dobrze.Teraz próbuje się z tego gatunku zrobić nurt wiodący w telewizji publicznej.To już raczej jest złe.

    Polubienie

   2. To chyba Pat Metheny prawił, że długo nagrywa płytę, bo zdaje sobie sprawę, że potem będzie musiał tego słuchać wiele razy. Trudna sprawa dla człowieka ze słuchem absolutnym. Zenek zaśpiewa za to wszystko z równym entuzjazmem. Co tv promuje jako muzykę narodową? Ano to:

    Też uważam, że kierunek dobry nie jest.

    Polubienie

 2. Niedługo w TVN benefis Krzysztofa Sadowskiego reżyserowany przez Polańskiego z udziałem chóru dziecięcego,tak coś gdzieś czytałam,a może znajomy coś mówił. To będzie show. Nie ma to jak porządne nazwiska.Jakiś tam Martyniuk…fuj…rzeczą autorytety…a fuj…elyty tego nie słuchają.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s