Świat nie wierzy łzom!

Proszę posłuchaj na początek tej piosenki i przejdź dalej do tekstu kolejnej notki!

Kiedy mnie kiedyś pytano jaki kraj, kontynent chciałabym zwiedzić, to zawsze odpowiadałam, że Australię!

Nie wiem skąd mi się to wzięło, bo przecież nie miałam wiedzy za bardzo o tym kontynencie, gdyż nie było przecież Internetu!

Gdzieś podświadomie czułam, że jest to bardzo ciekawa i różnorodna kraina, gdzie można zobaczyć wszystko jak w soczewce.

Nie tak dawno witaliśmy Nowy Rok 2020 i w niebo poleciały wszędzie – na całym Świecie fajerwerki za miliony, a ludzie się cieszyli, robili zdjęcia, świętowali, witali i składali sobie życzenia!

W naszych domach wciąż stoją pięknie przystrojone choinki i wciąż trwa magia świąt, bo choinki będziemy rozbierali po Święcie Trzech Króli, bo taką mamy tradycję!

Tymczasem tam w Australii od września 2019 roku płoną lasy i szacuje się, że oto usmażyło się pół miliarda zwierząt w ogromnym ogniu, który wciąż szaleje!

Oglądam na zdjęciach usmażone misie koala i kangury i wyję w samotności!

Łzy same cisną się do oczu i spływają po policzkach, a ja nie potrafię tego powstrzymać i nie mogę znaleźć sobie miejsca.

Jest to bardzo przykre uczucie, że ja jednostka, mieszkająca z dala od tego kontynentu nie mogę nic zrobić, bo mogę tylko płakać!

Wielkie państwa jak Ameryka, Rosja, Chiny są uzbrojone po zęby i być może zaraz wybuchnie wojna między Ameryką, a Iranem, ale żaden prezydent nie pomyśli nawet, że trzeba ratować Australię, bo pożary zmieniają na Ziemi klimat!

Wielcy tego Świata mają to w dupie! i nie słuchają słów kruchej Grety!

Przecież drogą solidarności mogliby ponieść koszty w obronie Australii, która z pożarami nie daje sobie rady, a tymczasem ludzie uciekają ze swoich terenów, a fauna i flora odradzać się będzie przez setki lat!

Polski rząd też milczy, ale nie ma się co dziwić, kiedy jesteśmy we wszystkim słabi i nie mamy żadnego zaplecza, gdyż jesteśmy biedni jak mysz kościelna!

Nie mamy statków, transportowych samolotów i dlatego nie jesteśmy w stanie włączyć się w pomoc!

Na jakiś szemrany Polski Fundusz Narodowy wydano miliony złotych, kiedy tu w Polsce ludzie duszą się w smogu, bo rząd nie ma pieniędzy na modernizację pieców i rocznie od smogu umiera 40 tysięcy ludzi!

To jest zbrodnia na polskim Narodzie i nie potrzeba nam płonących lasów!

Na Świecie jest handel bronią, bo z tego mocarstwa żyją, a reszta – niech się pali!

My tu w Polsce mamy za polityków idiotów i mam nadzieję, że tą kreaturę ktoś do Prokuratury zgłosi!

Obraz może zawierać: na zewnątrz i tekst

 

Obraz może zawierać: niebo, ogień, drzewo, na zewnątrz i przyroda

19 myśli na temat “Świat nie wierzy łzom!

 1. Sagulo, w Australii lasy płoną co roku od tysięcy lat. Lasy eukaliptusowe musza płonąć, ich nasiona potrzebują ognia do tego, żeby się otworzyć. Oczywiście po stronie ludzkiej głupoty jest, jeśli ktoś te lasy podpala. Po stronie ludzkiej głupoty jest, że eukaliptusy zaczęto sadzić także w Portugalii i Portugalia też płonie co roku. Natomiast hype na wszystko, co daleko „bo zrobiliśmy mnóstwo” zdjęć i puściliśmy je w łonecie mnie osłabia. Gdzieś blisko tną las, gdzieś blisko spuszczają zanieczyszczenia do rzeki, Gdyby wszyscy ludzie walczyli o to, co blisko, na świecie były raj.

  Polubienie

  1. Australia jest daleko, Ameryka Południowa jest daleko, Afryka jest daleko… Dopóki nie poczujemy swądu palonych żywcem zwierząt i ludzi, dopóki dym nie zasłoni i nam słońca nie będziemy sobie zdawać sprawy, że to nie płonie Australia, Ameryka czy Afryka, ale NASZ DOM?!

   Polubienie

   1. Jeśli kogoś podnieca swąd … nadal uważam, że wyjść z domu, spojrzeć sąsiadowi w oczy i powiedzieć mu spokojnie, że jeśli jeszcze raz spuści o 23 w nocy kupę ze swojego szamba do przydrożnego rowu to zadzwonimy po policję jest po prostu trudniej.

    Polubienie

   2. Trzeba pisać i mówić o złych nawykach ludziom na okrągło, aby doszło do nich, że mamy tylko jedną Ziemię i zaczynajmy o nią dbać, bo nie jest z gumy! Trzeba krzyczeć o ekologii i samemu się dyscyplinować i chociażby oszczędzać wodę na ile to możliwe.

    Polubienie

   3. Świadome społeczeństwo, to mądre społeczeństwo i jeśli ktoś postępuje źle, to dlaczego mu o tym nie powiedzieć. Teraz prawie wszędzie są kamery i można szkodnika łatwo namierzyć i mu udowodnić, że nie segreguje śmieci np!

    Polubione przez 1 osoba

 2. Żyjemy w zmaterializowanym świecie, świecie czubka własnego nosa. Mało kogo obchodzi, że gdzieś tam, coś tam się dzieje. Wreszcie przyjdzie ta zapowiadana przez wszystkich jasnowidzów apokalipsa i się zbudzimy…tylko może być za późno.

  Polubienie

  1. Marku ludzie odwracają wzrok i swoją uwagę, bo nie chcą wiedzieć co się w świecie dzieje. Wszak mamy wciąż ciepło w domu i wodę w kranie, ale i to może mieć za chwilę swój kres!
   Na Facebooku przeczytałam coś, co może komuś otworzy oczy!
   karolinakp Tak, ja tez napisałam mail, to jego fragment;”Płonie Australia, tonie Indonezja, rekordowy poziom wody zalał Wenecję, topią się lodowce, płoną lasy Amazonii, u nas wycina się lasy, zabija zwierzęta, powietrze nie nadaje się do oddychania. Klimat zmienia się. Natura bierze odwet za lata bezmyślnej, bezrefleksyjnej eksploatacji człowieka. To tylko kilka faktów. Stoimy na krawędzi Apokalipsy, oglądamy w mediach obrazki rodem z filmu Mad Max, w którym ludzie przyszłości, żyjący na pustkowiach, strzelający do siebie jak do kaczek, zabijają się o wodę na tle czerwonego od ognia nieba. Tylko, że to nie jest już film, który oglądamy w domowym zaciszu, to jest rzeczywistość 21 wieku. Życie przerosło film.
   Każdy z nas ma kogoś, coś, co kocha, ma marzenia, cele, chce żyć. Bez względu na to, na kogo głosujemy, czy jemy mięso czy nie, wolimy Real czy Barcelonę, albo Widzew czy Legię, czy jesteśmy hetero, homo, albo bi, bez względu na to, czy wierzymy w Boga, w Latający Kościół Potwora Spagetti, albo nie wierzymy w nic. Bez względu na to, czy Ziemia jest według nas płaska, albo okrągła, albo jest wielkim Matrixem. Bez względu na to wszystko jest jedna rzecz, która może nas połączyć, ponad podziałami, postami polityków i publicystów na Twitterze na rozkminianie których trawimy czas, bez względu na tolerancję na gluten, plastik, disco polo, fajerwerki, Nobla i to, czy uważamy, że Zenek Martyniuk jest Pendereckim czy jednak nie. Ta jedna rzecz, która nas łączy, to Ziemia. To, czy będziemy mogli na niej dalej żyć. Oddychać. Mieć marzenia. Pasje. Cele. Kłócić się i kochać. Wrzeszczeć, wyklinać i mówić też „kocham cię”. To jedno łączy nas wszystkich.”
   Cały jest na Facebooku;)

   Polubienie

 3. Dopóki ludzie nie zbiorą się w masową jedność, dopóki nie uwierzą w swoją siłę, to jako jednostki nic nie możemy zrobić. Możemy jedynie płakać… odwracając oczy, by jak mniej zła do nich dotarało… Przykre, że dopóki osobiście i namacalnie coś nas nie dotknie, to tego nie czujemy…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s