Młodzi ludzie i polityka!

Rozmawiałam dzisiaj z młodszą ode mnie kobietą i spytałam, czy obserwuje polską politykę?

Z tej rozmowy wysnułam własne wnioski!

Ludzie młodzi, którzy mają pracę, rodzinę i obowiązków masę, nie mają czasu na śledzenie polskiej polityki i właściwie nie wiele o niej wiedzą!

Oni są zapędzeni w tym wyścigu szczurów, bo dzieci, bo praca, bo szkolenia, bo papierologia, bo dziecko jedno, czy drugie trzeba zaprowadzić na angielski, albo na basen i ci młodzi wieczorem padają jak kawki wypompowani codziennością.

Najbardziej zapędzone są kobiety, gdyż muszą zająć się domem, zrobić zakupy, ugotować, wyprać i wyprasować i to jest dużo obowiązków nawet jeśli mąż pomaga, a one pracują zawodowo.

Taka jest rzeczywistość, że jeśli idą wybory, to na szybko orientują się na kogo by tu zagłosować, albo po prostu do wyborów nie idą.

Mówi się potocznie, że to starzy ludzie nie głosują, albo głosują źle i trochę w tym prawdy jest, bo Seniorzy kochają PiS, ale są i Seniorzy myślący z troską o Polskę dla swoich wnuków!

My – ludzie starsi mamy więcej czasu na to, by z polityką być na bieżąco i to my starsi częściej o polityce dyskutujemy.

Prawie codziennie oglądam „Szkło Kontaktowe” i do tego programu dzwonią najczęściej właśnie  ludzie starsi.

Nie twierdzę, że młodzi wcale nie interesują się polityką w Polsce, ale ci zapędzeni nie mają zwyczajnie na nią czasu!

Spytałam tą młodszą kobietę, czy wie co dzieje się w polskim sądownictwie i ta niepewnie powiedziała, że chyba w Polsce wciąż obowiązuje prawo!

Uświadomiłam ją, że właśnie prawa w Polsce już nie ma i o tym się przekona jeśli będzie miała do czynienia z sądem i zorientuje się, że sędzia jest z nadania partyjnego, a wyrok zapadnie w gabinecie politycznym.

Nie uwierzyła!

Młodzi ludzie nie śledzą wypowiedzi polskiego „Prezydenta” i nie czytają, że jest on już oceniany z najgorszej strony jako ktoś, komu sodówka do głowy uderzyła, bo czytamy:


Piotr Tymochowicz – polski doradca mediowy, specjalista ds. wizerunku i marketingu politycznego, konsultant w zakresie prowadzenia negocjacji, propagator metod teorii wywierania wpływu:
Obrazek
Jest to też PIERWSZY POLAK który publicznie napisał bez owijania wełny w bawełnę o Pierwszym Polskim Urzędniku z Pałacu Prezydenckiego po jego ostatnich wypowiedziach publicznych:

„21 stycznia 2020 r.
Przykro mi to pisać, bo zawsze uważałem, że demokratycznie wybranemu prezydentowi należy się szacunek z racji sprawowanej funkcji. Uważałem, że należy oddzielić samego człowieka od jego roli jako reprezentanta Polski.

Kiedyś miałem okazję kilkanaście minut rozmawiać z nim na jakiejś gali Superexpressu – pisałem o tym na FB kilka lat temu. Nie napisałem prawdy, zachowałem ją dla siebie uważając, że nie powinienem dokładać swojej krytyki do i tak napiętej wtedy sytuacji. A zresztą – kim ja jestem aby oceniać prezydenta myślałem z jakąś tam dawką pokory.

Nie pisałem o nim wtedy negatywnie choć byłem przerażony jego bezdennie głupimi wypowiedziami i nie podzieliłem się wrażeniem, że rozmawiałem z kompletnym debilem. Teraz nie mam już takich skrupułów ale uważam także, że należy ostrzec wszystkich zainteresowanych, że prezydent Polski zachowuje się już nie jako bezwolna marionetka ale jak chory niedowartościowany pyszałkowaty dureń któremu władza tak mocno uderzyła do łba, że wchodzi w rolę obłąkanego uzurpatora- władcy który może sobie bezkarnie pokrzykiwać na rodaków, sędziów czy „gorszy sort” zapowiadając zresztą – robienie „porządków” w Polsce.

To już nie jest prezydent to chory pieniacz, który pozwala sobie na coraz więcej, niestety mając za sobą równych sobie kretynów i posłusznych bezmyślnych klakierów. Teraz dzieli go tylko jeden krok podobnie jak Ziobrę i innych funkcjonariuszy politycznych od przejścia „od słów do czynów. ”

Przewiduję, że pędu do zbrodni legalizowanych przez tych obłąkanych ludzi nie da się już powstrzymać. Teraz zaczęli się pieniacko wydzierać jutro będą legitymizować zbrodnie na niepokornych pojutrze będą sami mordować ludzi.

Tego procesu, jak pokazała wielokrotnie historia nie da się już ani powstrzymać ani wyciszyć. Nie pozwolą sobie na to aby ktokolwiek odebrał im władzę. Już za wiele popełnili przestępstw zbyt wiele mają do stracenia, zbyt wielki będzie strach przed odpowiedzialnością, przed więzieniem. Szybciej wyprowadzą Polskę z Unii Europejskiej niż pozbędą się władzy i wpływów.

Wyraźnie widać, że przygotowują się do tego nieodwracalnie i konsekwentnie.

To już nie jest jakiś tam hejt jakaś strategia wyborcza, czy propaganda. To jest zmiana ustroju państwa. To jest przygotowanie do opuszczenia Unii To jest absolutna klęska i koniec Polski jaką dotąd znaliśmy. To przygotowanie do jawnych zbrodni.

Cała nadzieja w tych którzy zdążą wyjechać oraz w tych, którzy zostając nie poddadzą się bez walki.

Piotr Tymochowicz”

A teraz coś pogodnego.

W niedzielę robię obiad z okazji Dnia Babci i Dziadka!

Chcę by moje Córki z rodzinami się spotkały, bo nie ma ku temu często okazji w tym ich zapędzonym życiu!

Obraz może zawierać: roślina i kwiat

25 myśli na temat “Młodzi ludzie i polityka!

 1. Muszę Panią zasmucić a może ucieszyć. Wielu, w tym i ja, nie ma ochoty na rozmowy o polityce bo można trafić na kogoś takiego jak Pani. Dokładnie tak samo działa opozycja. Wciąż na rzecz PiS. Tak, oczywiście. Robi Pani i opozycja wszystko by wygrywał PiS a oni niestety , nie musząc martwić się o wybór, odlatują w pewnych kwestiach, gubią się w innych.Oczywiście się Pani ze mna nie zgodzi ale gdyby, zamiast krzyku-konstytucja…wypracować kompromis by z sądów na zbity pysk wyrzucić złodziei i bandytów, pedofili i innych zwyrodnialców , którzy są wciąż pod ochroną. To można było zrobić pięć lat temu-teraz…już za późno. Dlaczego ?…dlatego ,że opozycja nie ma nawet jednego argumentu przeciwko PiS…poza tym ,że źle rządzą co jest w jakiejś części prawdą ale podaną w sposób niewiarygodny czego i Pani jest dla mnie oczywistym przykładem.
  Płacę potężne pieniądze opozycji by miała możliwość stworzyć program alternatywny a co dostaję- wypowiedż pani Kidawy-zarzut,że Kaczyński dba przede wszystkim o Polskę…żołosne i głupie a takich wpadek są dziesiątki dziennie.
  Opozycja, mając w swoich szeregach i nie odcinając się od nich, komunistycznych sprzedawczyków, idiotów jak pani Spurek czy Jahira, cwaniaczków jak Biedroń jest jedynie synonimem porażki…niestety dzięki nim to Polska coś traci….na szczęście nie tyle ile gdy rządzili ale jednak.
  Miłego dnia i …powodzenia .

  Polubienie

   1. Na tym polega blog aby komentować i odnosić się do tego co jego właściciel pisze. I nie koniecznie zgadzać się z jego zdaniem. A jeśli to problem to musisz selekcjonować komentujących. Też się cieszę że się zgadzamy.

    Polubienie

 2. A ja, oglądając wczoraj obrady Sejmowej Komisji Sprawiedliwości, bardzo się cieszę, że tych młodych ludzi jest w polityce niewielu. Mam namyśli skandaliczne zachowanie „szajki Ziobry”, „trzech gostków”, jak ich nazwała posłanka Wielgus: Ozdoby, Kalety i Kantaka. Brak im elementarnej znajomości zasad kulturalnego zachowania i kindersztuby, a gotowi są wykpić każdy autorytet.

  Polubienie

   1. ….a może okradzeni przez Balcerowicza i Lewandowskiego ? Pogardzani przez Tuska. Bici i wsadzani do więzień kibice ? Może dzieci żołnierzy wyklętych którymi pogardzano ? Może dzieci przejechanych przez sędziów i celebrytów którym nie spadł włos z głowy.
    Proszę nie obrażać ludzi, którzy mają swoje, inne od pani zdanie.

    Polubienie

   2. Życzę sprawy w sądzie za obecnego rządu! Wtedy się oczęta otworzą kiedy wyrok będzie wydany na Nowogrodzkiej. Trzeba być ślepym, by nie zauważyć w jakim kierunku to idzie. Już za chwilę będzie w Polsce koniec demokracji, a będzie zamordyzm.

    Polubienie

 3. Trudno oczekiwać od młodych by interesowali się polityką. Oni mają co innego na głowie, naukę, rozrywkę, układanie sobie życia. Problem jest w tym że ci ludzie i tak idą potem do wyborów, a oddając swój głos opierają się tylko na przekazach medialnych, spotach wyborczych itp. Ja mając 18-20 lat w ogóle polityki w głowie nie miałem, moi rówieśnicy również, więc i teraz jest podobnie. Kiedyś oglądałem taki reportaż, gdzie zadawano pytania młodym ludziom i spora część nawet nie wiedziała kto jest premierem!!!

  Polubienie

 4. Nie zgadzam się z tą opinią sam jestem młodym człowiekiem mam 18 lat i prowadzę bloga na tematy polityczne. Polityka jest moim zaintersowaniem ale również troska i miłość do kraju zobowiązuje mnie do tego żebym się interesował polityką.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s