Kto Ty jesteś? Polak mały!

Chwalę ten dzień, bo dziś czułam się dużo lepiej, chociaż mam okropne wahania nastroju.

Nie chcę Was zanudzać, ale w tej chorobie to nie tylko leki, ale i ogólne nastawienie i staranie się o siebie – ogromna walka!

Dostałam link do Poradni Zdrowia Psychicznego i wklejam, bo może się komuś przyda, gdyż nas cierpiących jest tysiące!

http://wdrawskupomorskim.pl/poradnia-zdrowia-psychicznego-w-drawsku-pomorskim-,a3648

A teraz napiszę coś innego.

Otóż przeżyłam na tym świecie już sporo lat, bo jestem seniorką, ale wydaje mi się, że nie byłam dobrym obserwatorem polskiego społeczeństwa i wierzyłam zawsze w mądrość tego Narodu.

Tak mnie w szkole uczyli, że Polacy to dumny Naród, chętny do pomocy drugiemu Narodowi, bo podobno Polacy walczyli prawie na wszystkich odcinkach będących zaplątanych w wojnę.

Monte Casino, Dywizjon 303 i tak mi wbili do łba, że mogę być z Polaków dumna ja!

Chociaż wiele cięgów zebrałam od drugiego człowieka i przeżyłam wiele podłożonych mi świń, to dawałam radę i wciąż kochałam Polskę i Polaków będąc patriotką, co mam w sercu do dzisiaj.

I nagle pojawił się Internet i nagle PiS doszedł do władzy i od prawie 5 lat zmieniam optykę na Polkę i Polaka.

Wyszło szydło z worka, a ja codziennie robię oczy jak pięciozłotówki i zastanawiam się, co się stało z tym Narodem?

Teraz zastanawiam się, czy zawsze tacy byliśmy i ja tego nie widziałam, a może to się stało za przyzwoleniem bogobojnego na pokaz PiS-u!

Nie tak dawno byłam świadkiem rozmowy katolików, którzy co niedzielę idą na mszę.

Okazuje się, że idą dla beki, by pośmiać się z innych katolików i ich po prostu obgadać, a nie słuchać kazania. Byłam wstrząśnięta ja – agnostyczka.

Pamiętam moje życie w komunie i nawet wówczas nie było takich błazeństw jak za PiS.

To jest NAPRAWDĘ bariera na granicy Najjaśniejszej, która ma uniemożliwić wejście koronawirusa do naszej bogobojnej Ojczyzny! :kaplan:
Zdjęcie wykonane bodaj wczoraj! :dziadek:

Wydaje mi się, ale mogę się mylić, że nawet w komunie nie było takiego średniowiecza!

To nie jest żart ani fejk!! :stop:
Obrazek

 

 

 

25 myśli na temat “Kto Ty jesteś? Polak mały!

 1. ale dlaczego nie posłuchacie państwo swojego druha Anzai,Andrzeja….wszak nie dalej jak wczoraj uświadamiał ,że robicie wszystko na rzecz PiS. Kpiny, utyskiwania ,narzekania to woda na młyn tego „podłego , opłacającego Państwa, z pewnością, człowieka”.

  Polubienie

 2. Od dawna twierdzę że PiS upodlił naród. Takiej nienawiści i innych negatywnych emocji w Polakach nie było jeszcze nigdy. Ale PiSowska propaganda, gorsze sorty itp. w końcu musiały przynieść owoce, i oto są…

  Polubienie

 3. Smutne to niestety, słyszałam także kiedyś rozmowę dwóch pań, które wyszły z kościoła, aż skóra cierpła na plecach…ciekawe czy pani kloszard jest wierząca, jak myślisz ?

  Polubienie

  1. … oczywiście ,że wierzę,że sędzia,który o 10 lat zmniejszył wyrok mordercy i gwałcicielowi dziecka, trafi w końcu na tych ,którzy jego zgwałcą i zamordują ….Pani z panem Stanisławem jesteście za mordowaniem dzieci i gwałceniem jeśli robi to osoba wysoko postawiona ale ja wierzę w sprawiedliwość.

   Polubienie

   1. Wyroków nie wydaje się w mediach, nie znamy akt sądowych, okoliczności spraw, ani kodeksu karnego. Nie może sąd wydawać wyroków pod publiczkę, bo dojdziemy do samosądów i powieszą niewinnego człowieka, bo tak chciał tłum…

    A poza tym, niech się pani zastanowi, zanim bzdury na czyjś temat napisze!

    Polubienie

 4. W ubiegłym wieku kilku miliardowym narodem chińskim zawładnęła „banda czworga”. To dlaczego mieliśmy być gorsi?
  Ale pocieszmy się, skoro „łaska pańska na pstrym koniu jeździ” to i podobnie jest z łaską „ciemnego luda”? Mieliśmy przecież Tymińskiego, Tuska, Kukiza, których pokonali kolejno Wałęsa, L. Kaczyński, i Duda. Jeżeli wygra pani M. Kidawa Błońska (czego jej życzę) to będzie to jak chlaśnięcie w pysk kontrkandydata. A komu tym razem „łaskę” zrobi „ciemna luda”? No cóż, będzie to zależało od wielu nieprzewidywalnych czynników. Bo „ciemna luda” ciemna jest.

  Polubienie

 5. I jako katolik zapewniam Was, że to co widzicie na zamieszczonym zdjęciu to jest pseudo katolicyzm, i takie odpierd*lanie z moją wiarą ma niewiele wspólnego. Ci ludzie tak się zapędzili że robią cyrk z naszej religii…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s