Koszmarne sny!

Wszyscy ludzie na świecie  w nocy śnią swoje sny, których często nie pamiętamy, ale zdarza się tak, że zapamiętujemy je na całe życie, bo gdzieś tam w mózgu się kumulują i są zapisane  w szufladce!

Jedni śnią, że spadają, a inni, że się wznoszą, a mi się bardzo często śniło, że się przeprowadzam do innego domu, miasta, mieszkania tak jakbym była niezadowolona z obecnego miejsca i jakbym szukała czegoś innego, lepszego.

Dzisiejszej nocy po raz pierwszy przyśniła mi się moja śp. matka.

Była u mnie w domu i nagle zasyczała z bólu i upadła na podłogę.

Była już chora i bardzo się zrobiła malutka, a więc wzięłam ją na ręce i czym prędzej zaniosłam do szpitala nie wzywają karetki, bo szpital jest blisko i się obudziłam ze strachem.

Nigdy snów nie sprawdzałam w senniku, bo uważam, to za głupie, ale dziś mnie skusiło i żałuję, że weszłam na stronę sennika!

Zrobiło mi to strasznie źle i nigdy więcej!

Według sennika, który chyba jest ogarnięty przez psychologów mówi mi, że mój sen wskazuje na to, że czekają mnie nieszczęścia i niepowodzenia, oraz zmrtwienia!

Ktoś w to wierzy?

Dlaczego śnimy?

Marzenia senne pozostają niewyjaśnioną do końca zagadką. Naukowcy uważają, że sny mogą służyć nam do porządkowania zawartości mózgu. Eliminują niepotrzebne doświadczenia oraz wspomnienia, a zapisują te ważne i które mogą nam się przydać w przyszłości. Sen jest również jedną z ważniejszych aktywności fizycznych oraz filmem, którego często jesteśmy głównym bohaterem 🙂

Matka/mama – Znaczenie podstawowe.

Symbol ten w konkretnych przypadkach może wskazywać na relację z własną matką i oznaczać na przykład, że trzeba przetworzyć problemy. Sennik mówi, że matka uosabia też częściowo nieświadomy mentalno-duchowy obszar Twojej osobowości, ale może to być rozumiane tylko indywidualnie.

Sennik matka/mama

Jak wskazuje sennik, matka ogólnie symbolizuje kobiety. W snach oznacza najczęściej mentalne marzenia, które w dzieciństwie były determinowane przez matkę.

Chociaż matka jest istotą opiekuńczą, może mieć we śnie również inny, groźny, pożerający i wymagający aspekt. Sennik tłumaczy, iż może oznaczać, że nieświadome obrazy, linie myśli i doświadczeń otaczają siłę psychiczną i nie dopuszczają jej do świadomości, co może prowadzić do psychicznych zaburzeń i chorób fizycznych.

W pierwszym roku dziecko nie jest w stanie przetrwać bez matki, widzi matkę jako część własnej osobowości. Matka determinuje też dużą część późniejszych zachowań swoich dzieci.

Sennik: własna matka

Sennik sygnalizuje, że doświadczenie z dzieciństwa związane z matką zawsze decyduje o zachowaniach w późniejszych relacjach i związkach.

Jeśli Twoja matka pojawia się w Twoim śnie, może to oznaczać, że nie masz niezależności. Dodatkowo w senniku znajdziemy informację, że matka symbolizuje też jednak nieświadomy wizerunek idealnego związku kobiety i mężczyzny.

Nieznana matka może uosabiać funkcję państwa lub kościoła.

Jeśli śnisz o starej matce, jest to ostrzeżenie, które możesz zrozumieć przez inne symbole pojawiające się we śnie.

Zmarła matka wieszczy nam poważne kłopoty i problemy natury moralnej. Staniesz przed trudnym wyborem, który nastręczy Ci niemałych problemów. Taki sen może również zapowiadać odejście bliskiej osoby.

Martwa na jawie, a żyjąca we śnie matka oznacza sumienie, które w realnym życiu jest w stanie spoczynku. Sennik wskazuje, że pozostałe znaczenia zależą od tego, jaka jest relacja z matką.

Matka może również symbolizować płodność.

Znaczenie snu matka

Usłyszeć głos mamy: nie zaniedbuj swojego domu i bliskich.

Widzieć płaczącą: nieszczęście.

Kłócić się z nią: najwyższy czas, abyś zaczął decydować sam o sobie.

Mieszkać z matką: dobrobyt i świetne samopoczucie.

Przytulać się do mamy: nie wstydź się okazywać uczuć i wdzięczności

Stracić ją, gdy jeszcze żyje: dręczą cię wyrzuty sumienia.

Znaczenie snu MATKA/MAMA w innych kulturach i sennikach:

Sennik mistyczny:

Jest to symbol płodności. Jeśli pojawia się w Twoim śnie rzadko, jest to znak, że wszystko z Twoją mentalnością jest w porządku, a jeśli śnisz o niej często, wskazuje to na niepewność bądź na to, że nie osiągnąłeś jeszcze niezależności.

Gdy we śnie widzisz matkę, wskazuje to na poczucie szczęścia. Sennik wieszczy Ci powodzenie w życiu.

Gdy widzisz matkę bojącą i martwiącą się o swoje dziecko, jest to znak, że możesz cierpieć z powodu nieszczęścia innej osoby.

Kiedy widzisz matkę troszczącą się o szczęśliwe dziecko, jest to znak, że zaznasz szczęścia od innej osoby.

Gdy boisz się matki, która nadal żyje, wróży Ci to pocieszenie i nadzieję. Może też jednak zapowiadać, że będziesz dręczony przez konflikt sumienia.

Idąca matka zapowiada Ci ból.

Gdy śnisz, że robisz coś z matką, zapowiada Ci to przyjemne obowiązki i radość, na którą uczciwie zasłużyłeś.

Sennik arabski:

Jeśli we śnie widzisz matkę albo rozmawiasz z nią, zapowiada to, że będziesz zadowolony z powodu spotkania przyjaciela albo szczególnego szczęścia. Może to też jednak być dla Ciebie ostrzeżenie.

Gdy we śnie patrzysz na matkę, ostrzega Cię to przed stosowaniem sposobów, które mogą być fatalne, a jeśli z nich nie skorzystasz, wszystko będzie dobrze.

Chora matka to znak, byś zrobił coś najlepiej, jak umiesz.

Umierająca matka zwiastuje Ci smutek i zmartwienia.

Gdy widzisz nieżyjącą na jawie matkę, ostrzega Cię to przed działaniami, których później możesz żałować.

Kiedy widzisz nieżyjącą płaczącą matkę, jest to ostrzeżenie przed nadchodzącym niebezpieczeństwem.

Kiedy widzisz uśmiechającą się nieżyjącą matkę, jest to znak, byś nie przejmował się kłopotami, bo Twoje życzenie się spełni.

Sennik indyjski:

Kiedy śnisz, że widzisz matkę, jest to sygnał, byś nie słuchał plotek obcych ludzi.

Gdy widzisz umierającą matkę, wieszczy Ci to żal i zmartwienia.

https://www.sennik.biz/znaczenie884,matkamama.html

 

Znalezione obrazy dla zapytania: sen

13 myśli na temat “Koszmarne sny!

 1. Nie wierzę. Sny nie mają żadnej wartości przepowiadania przyszłości, natomiast są bardzo intymnym zapisem splotów różnych myśli. To ciekawe, co napisałaś o Twoich powtarzających się snach. Jawnie jesteś bardzo zadowolona z tego i wielokrotnie podkreślasz, że mieszkasz w jednym miejscu z jednym człowiekiem. A Twoje sny zamiast zadowolenia mówiły „Uciekaj, uciekaj”. Nie posłuchałaś samej siebie.

  Mnie się dzisiaj śnił szwagier. Ostatni raz widziałam go w uśmiechu od ucha do ucha i taki mi się śni. Kojące, choć pewnie chodzi o to, że często zastanawiam się, co u niego.

  Polubienie

  1. świechno kochałam zawsze mój dom i mojego faceta, ale sny się powtarzały często i jak moje miejsce na ziemi nie ma na to wpływu! Może zapisało się coś z dzieciństwa, kiedy było źle.

   Polubienie

 2. Mnie ostatnio śnią się wyjątkowe bzdury… Rzadko pamiętam swoje sny, ale od kilku dni niestety je pamiętam, bo śnią mi się albo nieboszczyki, albo coś złego… Mam nadzieję że to nie wróży żadnego nieszczęścia….

  Polubienie

   1. Fakt, sypiam niewiele, a ostatnio znowu budzę się ok 3ciej… Ale gdzieś te głupie sny miejsce w moich nocach jeszcze sobie znajdują… Nerwy i stres robią swoje.

    Polubienie

 3. Nie upatruję w snach prognoz o przyszłości. Ale za to bardzo często (raz na kilka miesięcy) zdarzają mi się sny, które niezwykle trafnie podpowiadają jak rozwiązać problemy zawodowe (psychologia, informatyka). Niestety coraz częściej zamiast snów miłych i przyjemnych trafiają mi się koszmary, czyli w moim przypadku jakieś nietrafione decyzje życiowe, porażki, itp. Zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, że sny porządkują i czyszczą pamięć z niepotrzebnych treści, chociaż nie zawsze jest to skuteczne. 😉

  Polubienie

   1. „Czyszczenie pamięci z niepotrzebnych treści”oznacza, że zostają usunięte głownie te zdarzenia z naszego życia, które nie miały większego znaczenia, nie były logicznie powiązane, albo sami uznaliśmy je za nieważne. Niestety to nie działa, gdy zdarzenia wywarły jakiś skutek … obojętnie czy pozytywny, czy negatywny. Uporczywe myśli, jak i sny, lubią jednak powracać.

    Polubienie

   2. Wydaje mi się, że ludzie starsi z wieloma doświadczeniami życiowymi są podatni na koszmarne sny. Oczywiście nie generalizuję, ale w starszym wieku robimy często analizę całego, naszego życia.

    Polubienie

 4. Sen mara, Bóg wiara.
  Śnię bardzo realistycznie i z pełnym scenariuszem. Zawsze tak miałam. Nigdy bym na jawie nie wymyśliła takich historii. Ale jakichś wróżb na przyszłość się nie doszukuję.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s