# miliony razy koronawirus!

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

O kilku tygodni budzimy się i zasypiamy z wiadomościami o koranawirusie!

W Polsce jest zakażonych dopiero 17 osób, ale już wybuchła panika i media trąbiąc o tym całe dnie, tę panikę nakręcają.

Mnie też się to już udzieliło niestety, choć nie mam styczności z przyjeżdżającymi z np. Włoch, gdzie jest już bardzo dużo zgonów!

Podobno wirusa wypuścił jakiś wojskowy instytut w Chinach, aby przeciwdziałać katastrofie klimatycznej, bo oto zmniejszyła się emisja gazów w atmosferę i zmniejszył się smog!

Po to aby ludzkość zaczęła żyć w ascezie, czyli wyrzekaniu się pewnych dóbr!

Abyśmy nie latali po niebie tam i z powrotem zaśmiecając środowisko, a teorii jest multum!

Więcej na ten temat można przeczytać tu:

https://krytykapolityczna.pl/felietony/jas-kapela/7-powodow-dlaczego-koronawirus-jest-dobry-dla-swiata-i-polski/

Piszą, że Polacy nauczyli Francuzów posługiwać się widelcem, a Chińczycy nauczyli nas mycia rąk, bo różnie bywało w temacie.

Mówi się wiele do Seniorów, abyśmy pozostawali w domach i nie narażali się na wychodzenie z domostw, bo jesteśmy najbardziej narażeni na wirusa!

Podobno senior siedzący w domu uosabia postawę patriotyczną, ale co jest z seniorami samotnymi, którzy muszą wyjść z domu po zakupy, czy też do lekarza?

Dlaczego rząd nie ogłasza, że jeśli potrzebujemy receptę, to lekarz musi nam ją wystawić na telefon bez wysiadywania w poczekalni!

Ja sama mam już braki w lekach i za żadne skarby nie pójdę do przychodni by się narażać!

Wirus dusi tak, jakbyśmy się topili w tej najbardziej groźnej postaci!

Niby w małych miasteczkach ryzyko nie jest duże, ale są wiadomości, że zapadają na koronawirusa ludzie nie mający styczności z  powracającymi z zagranicy!

Boję się o bliskich, bo żyją aktywnie, gdyż muszą iść do pracy, a dzieci do szkoły w większym mieście i poruszają się środkami komunikacji miejskiej!

Dziś mój Mąż przetarł środkiem odkażającym wszystkie domofony, a ja odkaziłam klawiaturę i piloty, a więc walczymy dla naszego dobra!

Przyszło dziecko ze szkoły i mówi mamie, że ten wirus musi być naprawdę groźny, bo w uczniowskich toaletach od wielu lat pojawiło się mydło!

Jestem bardzo ciekawa jak koronawirus wpłynie na kampanię wyborczą, bo zdaje się, że politycy nie będą tak aktywni, a więc może być tak, że wybory na prezydenta mogą się odwlec!

Zawsze pytałam, co musi się stać, by PiS przegrał wybory i oto mamy koronawirusa!

Adrian już trzęsie portkami!

Na Facebooku dostałam taką prywatną informację, jak powinniśmy się bronić przed zarazą i czytamy:

„Przekazuję informacje od czeskich przyjaciół, pochodzą one od lekarza, który pracuje w szpitalu w Shenzhen. Brał udział w badaniu wirusowego zapalenia płuc w Wu-chan. Zapalenie płuc koronawirusowe objawia się suchym kaszlem bez przeziębienia! To najłatwiej zidentyfikować. Wirus Wuhan nie jest odporny na ciepło, ginie przy temperaturze 26-27 stopni C. Dlatego pij więcej ciepłej wody. Jeśli to nie pomoże, to chociaż nie boli. Chodźcie częściej na słońce, pijcie ciepłą wodę. Nie jest to lekarstwem, ale przydatne, nie obciąża organizmu. Picie ciepłej wody jest skuteczne wobec wielu wirusów. Unikaj picia zimnych napojów, lodu, nie jedz lodów… Zalecenie lekarza dotyczące koronawirusa: 1. Średnica komórek wirusowych wynosi około 400-500 nm, więc każda maska może ją filtrować nie tylko model N95. Jeśli zainfekowana osoba kicha, wirus rozprzestrzeni się na odległość około 3 metrów zanim spadnie na ziemię i tam pozostanie. 2. Gdy już znajduje się na powierzchni metalu, żyje co najmniej 12 godzin. Pamiętajcie, bo jeśli dotykacie jakiejkolwiek metalowej powierzchni (klamki, klawiatury, przyciski w windzie trzeba dokładnie umyć ręce mydłem. 3. Wirus może pozostać aktywny na tkance, ubraniu przez 6 do 12 godzin. Normalne pranie powinno zabić wirusa. Co do zimowej odzieży, której nie można często prać, zaleca się wystawić ją na słońcu, aby zabić wirusy. Nowy koronawirus NCP w organizmie przez wiele dni nie musi wykazywać oznak infekcji, więc skąd wiedzieć, czy dana osoba jest zarażona? Według najnowszych danych okres inkubacji może potrwać do 28 dni w przypadku COVID 19. Tajwańscy eksperci zapewniają prosty auto-test, który możemy wykonywać każdego ranka. Weź głęboki oddech i wstrzymaj oddech dłużej niż 10 sekund. Jeśli pomyślnie zakończysz badanie bez kaszlu, bez dyskomfortu, zatłoczenia, napięcia itp., udowodnione jest, że w płucach nie ma mukowiscydozy, co w zasadzie oznacza brak infekcji. W krytycznych czasach proszę codziennie rano wychodzić na świeże powietrze. Każdy powinien zadbać o to, aby jego usta i szyja ( przełyk chyba ?) były mokre. Pij kilka łyków wody co 15 minut. Dlaczego? Nawet jeśli wirus wchodzi do jamy ustnej pita woda lub inne płyny spłukują ją do przełyku i żołądka. Jak już tam będzie, kwas w żołądku wirusa zabije. Jeśli nie pijesz wystarczająco dużo wody, wirus może przebić się przez drogi oddechowe i wejść do płuc. To bardzo niebezpieczne. Prosimy o wysłanie SMS o koronawirusie innym i udostępnianie go rodzinie, znajomym i wszystkim. (Tłumaczenie z czeskiego)”

Znalezione obrazy dla zapytania: koronawirus

24 myśli na temat “# miliony razy koronawirus!

 1. Nawet w takim malutkim Szczebrzeszynie w szpitalu jest zakaz odwiedzin ze względu na koronawirusa,, przez co nie mogliśmy być przy seniorce gdy umierała… Jedno jest pewne, jeżeli obecna władza nie poradzi sobie z tym zagrożeniem, to Adrian nie będzie miał lekko przed wyborami, ale to akurat dobrze.

  Polubienie

 2. U mnie na prowincji, cisza i spokój. Ludzie żyją swoim normalnym rytmem. Spotykają się, organizują zebrania i nie widać oznak paniki i szaleństwa. Tylko wójt nie całował nas podczas rozdawania kwiatów z okazji Dnia Kobiet 😦 To może akurat było mu na rękę, bo ileż można jednego dnia bab całować… Pozdrawiam

  Polubienie

   1. Uważam swoje stanowisko za bardzo racjonalne. Doświadczyłam w życiu wiele złego i dobrego. Na więcej przeżyć nie mam doprawdy ochoty.
    Patrzę wstecz. Czymże jest zejście w wieku 65 lat wobec tragedii młodych ludzi zmiecionych choćby przez ostanie 2 wojny?
    Obawiam się zależności od innych. Wolałabym uniknąć, aby ktokolwiek zmieniał mi pampersy. Perspektywa długiego konania na raka także mnie nie pociąga.
    A taki korona…? Krótko, pod dobrą opieką i wieczne odpoczywanie 🙂
    Zachowuję ostrożność, a to w wyniku troski o rodzinę.

    Polubienie

   2. Ako w Polsce jeszcze nikt nie umarł z powodu koronawirusa. Ja dziś zadzwoniłam po leki do rodzinnej i ani nie mruknęła, że mam się zjawić osobiście. Uważaj na siebie właśnie ze względu na bliskich.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s