Koronawirus sprawił, że już nigdy nie będzie tak samo!

Ponownie się wzruszyłam, kiedy w tych trudnych czasach ludziom się chce!

Otóż zwołali się internetowo i zaśpiewali przebój Beaty Kozidrak – co mi panie dasz w ten niepewny czas!

Do tej szczytnej akcji, ku pokrzepieniu naszych serc zgłosiło się ponad 700 osób i każda osoba nagrała na komórkę swój fragment utworu.

Wyszło genialnie i chwała temu, kto to zmontował.

Kto ma ochotę niech sobie wysłucha i oceni, a dla mnie jest to tak budujące, że słucham i słucham i słucham.

Nagranie ma już 1 961 058 wyświetleń, a komentarze sympatyków są cudowne, ciepłe, wrażliwe na taką twórczość!

Z tego wynika, że jesteśmy w czasie pandemii jeszcze bardziej łasi na kulturę i przede wszystkim łączenie naszych wrażliwych serc!

Skoro siedzę w domu, bo jestem rozsądna, to wspominam i przeglądam zdjęcia swoje!

Zdjęcia mi przypomniały, że w 2015 roku – 2 Maja rodzinnie pojechaliśmy do wioski – nie pamiętam nazwy, ale w zachodnio – pomorskim.

Pojechaliśmy sobie na smażonego pstrąga, bo w budynkach poniemieckich ktoś sobie otworzył właśnie taką działalność gospodarczą.

Spędziliśmy tam miłe chwile na zielonej łące, przy której płynie sobie rzeczka, ale bardzo wartka niczym strumyk górski.

Napiszę ponownie, że koronawirus nas wszystkich rozdzielił i nie wiadomo kiedy znowu się spotkamy w cudnych okolicznościach przyrody?

U nas – na naszych ziemiach nie brakuje atrakcji, by spędzić miło czas, ale kto wie, czy i w przyszłym roku – wiosną, dane nam będzie się spotkać, aby zaczerpnąć świeżego powietrza, oraz pobyć razem!

Teraz napiszę coś smutnego, że jeśli te wybory zostaną uznane za legalne, bo będą sfałszowane, to już w Polsce będziemy mieli dyktaturę i podwójne państwo!

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

17 myśli na temat “Koronawirus sprawił, że już nigdy nie będzie tak samo!

 1. Lekarze ze szpitali jednoimiennych twierdzą, że nawet jeszcze nie przeszliśmy przez apogeum epidemii, a przecież życie prawie zamarło. Ten czas jest dla szpitali, żeby się przygotować na to, co się stanie, gdy wyjdziemy z domów, bo wirus nie zniknie.

  Polubienie

 2. Każdy dzień jest przyczyną zmian, które powodują, że na końcu nie jest tak samo, jak było na początku, Sagulo. U nas już wiemy jak będzie wyglądało luzowanie restrykcji i jestem trochę rozczarowana. Szkoła ma wrócić dopiero w sierpniu/wrześniu, wszystkie inne zmiany też są powolne, a przez następne dwa tygodnie zwiększyli nam możliwość poruszania się z 2 do 5 km od domu, co nie ma dla nas wiele znaczenia, bo w promieniu 5 km to my już wszystko widzieliśmy, a góry są dalej. Już się nie mogę doczekać.

  Polubienie

  1. Swiechno może powoli zaraza będzie znikać i zostanie opanowana. Rządy wszystkich krajów boją się przywrócić wolności nam, Boją się po prostu, bo wirus jest podstępny!

   Polubienie

   1. Może się i boją, ale kwestia jest taka, że nie da się zatrzymać życia, bo jest wirus. Duża część ludzi siedzi w domach, a to znaczy, że jakaś inna część musi całą resztę utrzymać. Ja należę do tej siedzącej w domu, ale chcę już zbierać własny kapitał, doświadczenia i pieniędzy. Pomoc państwa to nie worek bez dna.

    Polubienie

   2. Luzują restrykcje. Właśnie oglądam, że w Hiszpanii wypuścili ludzi z domu. Ciekawe jak o będzie wyglądało, bo pandemia może wrócić. Wszyscy czekamy normalności i Ci się nie dziwię.

    Polubione przez 1 osoba

   3. Wszystko przesunęło mi się o przynajmniej 2 miechy. I zastanawiamy się, czy po tym całym zamieszaniu będziemy mieli gdzie pić kawę, czy tylko co silniejsze sieciówki zostaną na rynku. Ludzie tu walczą o przeżycie, o biznesy w które włożyli oszczędności. Tymczasem w Szwecji bez całkowitego zamknięcia kraju, śmiertelność jest taka sama jak u nas, w Irlandii. Czyli można było inaczej i skutecznie.

    Polubienie

   4. Sama nie wiem co lepsze. Ilu specjalistów, tyle porad i ostrzeżeń. Szwedzi postawili na odporność rodaków, a u nas na pierwszy plan wysunięto dzieci i posłane ich do przedszkola.
    Hotele bez jedzenia i atrakcji jak np. basen – paranoja.
    Wszyscy jesteśmy zmęczeni.

    Polubienie

   5. Jeśli człowiek zda sobie sprawę, że mówimy tu o chorobie, która jakoś tam średnio (zależy od kraju) na 95% jest do przeżycia, to się człowiek zastanawia, co będzie, jak przyjdzi zaraza w 20% śmiertelna 🙂

    Polubienie

   6. Tego nie wie nikt świechno. Nawet nie mówi się skąd to dziadostwo do nas przyszło. Są spiskowe teorie ale nic z pewnością.

    Polubienie

 3. Może jestem naiwny, ale chciałbym żeby ludzie z tego co obecnie sie dzieje wyciągnęli coś pozytywnego, cokolwiek zrozumieli… Ten rok wszyscy będziemy pamiętali długo, ale może ludzkości taki kopniak był potrzebny.

  Polubienie

  1. Stasiu wiesz jak jest, że ludzie szybko zapominają. Mieliśmy II Wojnę i tez szybko zapomnieliśmy co się strasznego wydarzyło. Mieliśmy Solidarność i została przez tych typów pogwałcona i zdeptana.

   Polubione przez 1 osoba

 4. Bardzo podoba mi się akcji z zaśpiewaniem wspólnie piosenki. Trzeba szukać właśnie takich pozytywów w tym nieciekawym świecie.
  Tez myśle, że świat już nie będzie taki sam po skończeniu pandemii. Mam nadzieję, że będzie lepszy a zło znowu dostanie po twarzy.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s