Musimy wybrać Prezydenta prawego i normalnego!

Niemiłość – Film jak sen

Naprawdę jestem zmęczona polityką i staram się od niej uciekać w inne rejony Internetu.

Szukam dla siebie filmów, które mają jakąś wartość i przesłanie i dziś zapłaciłam za film na VOD pt. „Niemiłość” produkcji rosyjskiej, a ja uwielbiam kino rosyjskie.

Taki skrótowy opis tej produkcji więc:

„Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa („Lewiatan”, „Elena”, „Powrót”), kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny , to obraz bezwzględnej walki między dążącymi do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości.

Borys (Aleksiej Rozin) i Żenia (Marjana Spivak), typowi przedstawiciele klasy średniej mieszkający na przedmieściach Moskwy, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Rodzice nie zwracają na niego uwagi. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka.

Film „Niemiłość” zdobył już szereg nagród, m.in. Nagrodę Jury na ostatnim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes oraz dwie Europejskie Nagrody Filmowe: za najlepsze zdjęcia i najlepszą muzykę. Był nominowany do Złotych Globów w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. „Niemiłość”  był na krótkiej liście do Oscara”.

https://goingapp.pl/evt/1329662/niemilosc-andrieja-zwiagincewa-pokaz-przedpremierowy

Jednak czasami trzeba włączyć telewizor, aby  w miarę  być na bieżąco, bo przecież zbliżają się wybory, a kampanie trwają!

Już mam wybranego prezydenta, a nawet dwóch i stoję w rozkroku póki co jak kiedyś Nelly Rokita!

Może zrobię eksperyment, bo waham się między Trzaskowskim, a Hołownią i muszę do następnej niedzieli się ostatecznie ze sobą rozliczyć!

Muszę wybrać takiego Prezydenta, za którego nigdy nie będę musiała się wstydzić, bo to będzie mój Prezydent i ja chcę być dumną Polką w moim kraju!

Niech się ten horror z prezydenturą Adriana w końcu skończy, bo dziś w mojej głowie przelała się czara goryczy, kiedy Adrian ponownie na swoim wiecu obraził Polaków popierających inne ugrupowania, czyli mnie także!

Powiedział o rządzie PO-PSL: Byli gorsi niż koronawirus.

Ten dyletant nie wie już co mówi, bo koronawirus zebrał ogromne żniwo zabijając tysiące ludzi na świecie, a więc tak się boi utraty władzy, że mu na mózg padło.

Wyraz twarzy  w tym wszystkim jest tak napompowany, że aż śmieszny!

Włączyłam rano Internet i przeczytałam, że na Jasnej Górze niejaka pisówka zrobiła agitację polityczną i nawet nie będę pisała jej nazwiska! Kazał Kaczyński, to się podłożyła – idiotka!

Tak można, tak wypada wykorzystywać ambonę bo brudnej agitacji?

Zaczynam się gubić w tym, co wypada, a co jest ich  strachem, a więc im  mówię – i tak przegracie – pakujcie gacie – ja mam dość i nie tylko ja!

Wiem, że ludzie przed 40 – tką i lekko po – będą głosowali na Szymona Hołownię, a ja mocno starsza chyba na tego ze zdjęcia z cudowną żoną!

Widzę na zdjęciu cudowne małżeństwo, które tworzy rodzinę i chciałabym nigdy się nie wstydzić za mojego Prezydenta i Pierwszą Damę!

Może doczekam i potem niech z tej normalności czerpią moje Dzieci i Wnuki!

Niech się tak stanie już w następną niedzielę!

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą, broda i na zewnątrz

14 myśli na temat “Musimy wybrać Prezydenta prawego i normalnego!

  1. Nie ważne czy Hołownia, czy Trzaskowski, dziś najważniejsze jest to, by ten żałosny pajac opuścił pałac!! Jeździ pacynka Kaczyńskiego po Polsce i rozsiewa nienawiść-tyle ma do zaoferowania Polakom! Pora to skończyć! Ja też chcę w końcu mieć prezydenta a nie dostawać mdłości patrząc na Adriana.

    Polubienie

  2. Znasz moje stanowisko w kwestii wyboru, ale Twój blog ma większą „poczytalność”, więc warto poświęcić swoje preferencje na konto przyszłej Polski. Oczywiście, gdyby patrzeć na sytuacje rodzinne – bo to ważne jest – to poza Hołownią także Kosiniak Kamysz, Witkowski, a nawet Biedroń mają bardziej unormowane stosunki rodzinne niż obecnie nam niemiłościwie panujący „król jest nagi”. Ale czasy są takie, że ci co chcą iść do wyborów nie powinni mieć wątpliwości, należy głosować na Trzaskowskiego, bo to jest jedyna możliwość powrotu Polski na drogę praworządności.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s