Ten rząd oszukuje Polaków! Mamy Dość!

Na początek tej notki:

Rysunek z duńskiej gazety Politiken przedstawiający polską rodzinę, jako komentarz do planów wypowiedzenia przez Polskę konwencji stambulskiej, czyli w Polsce jest wszechobecna przemoc!

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

Obraz może zawierać: niebo, chmura, drzewo, roślina, na zewnątrz i przyroda

Lubię gapić się w niebo z perspektywy mojego balkonu i dziś u mnie niebo było różowe.

Dlaczego różowe, to wklejam za Google krótkie wytłumaczenie:

„Niebieskie światło, przechodząc przez atmosferę póki słońce znajduje się w zenicie (rano i wieczorem) odbarwia się, – przy czym dominować zaczynają czerwone cząsteczki światła. … Czerwony kolor obiecuje pogodny dzień, jasno różowe niebo świadczy o suchym powietrzu czyli o małym prawdopodobieństwie deszczy”.

Wiecie, że wielu Polaków chce prysnąć z tego, jakże od 5 lat dziwnego kraju,  jakim jest nasza Polska.

Czytam w wielu miejscach, że młodzi ludzie kupują bilety i masowo wyjeżdżają z Polski za lepszym życiem, bo tutaj się po prostu duszą i ich życie staje się bez żadnych perspektyw.

Ale nie tylko młodzi uciekają, bo wielu Seniorów pisze, że gdyby byli młodsi, to też by z tego obozu wyjechali i czytamy:

„Jestem już grubo po 70-tce, więc wyjazd z Polski byłby niezbyt rozsądny. Mając jednak z 10 lat mniej chyba poważnie zastanawiałbym się nad takim krokiem. Jesteśmy pod straszliwą okupacją komunistycznej bandy i zmierzamy do upadku. Upadku o wiele gorszego niż zafundowali na komuniści po wojnie. Nie dziwmy się emigracji młodych Polaków, W tym kraju nie widzą żadnej przyszłości i najgorsze jest to, że nie widać szans na zmianę tego stanu”.

Ja pamiętam jak w Sejmie posłanka PiS Józefa Hrynkiewicz z  się darła –  do lekarzy rezydentów – niech jadą!

Minęło trochę i oto uciekają z tej zgnilizny nawet ci, którzy wrócili do Polski po długich latach mieszając za granicą, bo tego nie da się znieść!

Okłamują nas na każdym kroku, bo oto dziś krzywousty ogłosił, że konwencję stambulską skierował do Trybunału Konstytucyjnego, w którym grasują jego ludzie, a więc odkrycie towarzyskie Kaczyńskiego Przyłębska oraz Pawłowicz i komunista Piotrowicz!

Przecież od razu wiadomo, że to wszystko jest szyte grubymi nićmi i Polki usłyszą, że owa konwencja będzie zgodna z prawem!

Albo o co chodzi z koronawirusem, bo czy on nadal grasuje, czy Morawiecki przed wyborami mówił prawdę, że wirus jest w odwrocie i się wypłaszcza.
Tymczasem dziś mieliśmy 615 zachorowań i tylko czekać, aż znowu nas ześlą na kwarantannę, ale latem Polacy śmiało się przemieszczają i jest ich tysiące na trasach turystycznych.
Nie noszą maseczek, bo przecież rząd zapewnia, że pandemia nie jest już tak groźna, a więc znowu nas oszukują dla własnych, politycznych korzyści, a Polacy niech zdychają sobie!
To nie jest kraj już dla młodych i starych! To jest kraj bandycki i na tym zakończę!
Kto lubi filmy o innym życiu, to polecam tytuł „W syberyjskich lasach”.
Film opowiada i człowieku – Francuzie, który miał dość swojego życia w dużym mieście, tego ciągłego pośpiechu, presji, białych kołnierzyków i oto rzucając wszystko wyjeżdża na Syberię wprost nad jezioro Bajkał!
Dla mnie to był cudny film o pokonaniu samotności i uczenia się życia pośród dzikiej natury!
Przez cały film miałam ściśnięty żołądek, bo tak bardzo przeżywałam jego życie i jego szkołę przetrwania.
Dla mnie to było piękne, mądre kino i polecam je każdemu!
Mamy w nim przecudne obrazy przyrody, muzykę  i los człowieka, który uciekł od cywilizacji!
Mimo tak samotnego życia spotyka go tam coś niesamowitego!
Polecam z całego serca!
W syberyjskich lasach Dans les forets de Sibérie (2016) [720p ...

 

18 myśli na temat “Ten rząd oszukuje Polaków! Mamy Dość!

   1. Wiem, że się powtarza. Ale wiem także, że na obczyźnie zawsze będzie się gastarbeiterem. I wszystko będzie ok, do czasu niepokojów lub bezrobocia. Wtedy mili sąsiedzi natychmiast wytkną ci, gdzie twoje miejsce.

    Polubienie

 1. Daleki jestem od uwierzenia w to, że konwencja stambulska, lub jej brak, z dnia na dzień zmienią przyzwyczajenia i mentalność części Polaków w odniesieniu do t.zw. „przemocy domowej”. Do obecnego stanu dochodziliśmy wiekami i będzie można się cieszyć, gdy po kilku pokoleniach coś się zmieni na lepsze. Jak na razie żadna z opcji politycznych nie zajmowała się tym problemem, i nie sądzę, aby to się zmieniło. Tu zacytuję fragment wymiany naszych komentarzy z mojego bloga:
  „… Tego, że; „ona mu nie daje, bo on jest pijany i ją bije po mordzie”, albo na zasadzie symetryzmu: „on nie weźmie, bo ona się zestarzała, przytyła i ogólnie nawet do d… się nie nadaje” – nie będzie przecież rozstrzygała policja, sądy, czy inne do tego powołane instytucje …”

  Polubienie

  1. Andrzeju to jest ten czas, aby przemoc zwalczać odpowiednio przygotowanym prawem. Trzeba z tym walczyć z przemocą i należy wypracować bezwzględne działania wobec przmocowców i katów domowych!

   Polubienie

   1. Ja jestem ciekawa po co PiS sięgnął po tą konwencję po wyborach! Co oni szykują, bo za głupia jestem i jeszcze Antka wypuścili z szafy, co bredzi o wybuchach. To wszystko coś musi znaczyć!

    Polubienie

 2. Kilka lat temu zastanawiałem się czy nie wrócić. Teraz o tym już nie myślę, a przeżyłem w tutejszym kraju już wszystko chyba. Od bezrobocia, przez kryzys ekonomiczny po pandemię o której Polacy nie mają (na szczęście) pojęcia. Chociaż spotykam się tu i tam, na różnych forach z ludźmi, którzy nie wierzą w covid, w to co działo się we Włoszech i oskarżają Włochów o sianie paniki. Teraz się trochę uspokoiło ale nadal nie jest dobrze.

  Polubienie

 3. To co sie dzieje obecnie to koszmar. Śnimy ten koszmar od kilku lat, przez głupców przekupionych nędzna jałmużna. Widzisz to Ty, widzę to ja, ale Ci durnie głosujący na PiS nie widzą niczego. Nie widzą że toniemy w gównie i z każdym rokiem to PiSowskie gówno pochłania Polskę coraz bardziej. Oni niszczą to co w Polakach było piękne.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s