Onkologia w Polsce leży na łopatkach!

Kiedy Tom obciął włosy swojej żonie Joan, gdyż zaczynały jej wypadać po chemii – rozłożyło mnie na łopatki, gdyż wiem, że mój Mąż tak samo by postąpił.
Dwoje ludzi w średnim wieku było ze sobą sporo już lat i stanowili naprawdę świetną parę, która już na końcówce życia była dla siebie nie tylko małżeństwem, ale i wielkimi przyjaciółmi.

Spędzali ze sobą każdą wolną chwilę, siedząc w wygodnych kanapach i kiedy on sączył piwo, to ona lubiła z nim żartować i prowadzili ze sobą humorystyczne dialogi!

Kochali się bardzo i tej miłości nie zniszczyła nawet śmierć jedynej ich córki!

On jej nie odstępował, a ona dbała o niego i oboje cieszyli się swoją obecnością.

Wszystko jednak się zmieniło, kiedy Joan wieczorem poszła wziąć prysznic i nagle wyczuła w jednej z piersi jakiś guzek!

Oczywiście powiedziała o tym mężowi, a on, że jutro zawiezie ją do lekarza i tak też się stało!

Pierwsze badanie i lekarz uspokajał, że to może być tylko cysta, ale zlecił badania dalsze i okazało się, że Joan ma raka!

Piszę o filmie brytyjskim pt. „Ordinary Love”, który został zrealizowany w 2019 roku!

W filmie zagrał świetną rolę Liam Neeson, a jego żonę Lesley Manville!

Nie wiem dlaczego ten film jest pominięty w polskiej kinematografii i przeszedł bez echa prawie, kiedy to jest tak bardzo wartościowe kino, tak świetnie nakręcony obraz o tym, że każda z kobie z kobiet, ale i mężczyźni mogą na raka zachorować!

Akcja filmu rozgrywała się w Irlandii i w filmie pokazano wzorową wręcz służbę onkologiczną, kiedy ludzie nie siedzą w kilometrowych kolejkach po pomoc!

Niedawno rozmawiałam ze swoją Córką, która opowiedziała mi o chorej na raka znajomej.

Opowiadała, że lekarz onkolog spytał się pielęgniarki ile ma na dziś chorych i dowiedział się, że to jest 90 osób tylko do jednego lekarza, a zapisanych na badania było ponad 500 osób!

Takie mamy czasy, że ten cholerny rak nas dziesiątkuje i coraz częściej atakuje nasze organizmy, a lekarze załamują ręce, bo system służby zdrowia w Polsce jest niewydolny i strasznie nieporadny, a przede wszystkim niedofinansowany!

Obecny rząd wolał przelać 2 miliardy złotych na telewizję Kurskiego zamiast na onkologię, a ludzi chorych na raka przybywa w zastraszającym tempie!

Jak może być wydolna onkologia skoro kolejny minister zdrowia odchodzi z resortu, bo się nachapał tyle kasy, że teraz się boi, że dobiorą mu się do dupy!

Filmowa Joan nie musiała tygodniami czekać na kolejne badania, bo miała je rozpisane krok po kroku i w odpowiednim czasie otrzymała serię chemii i badania tomograficzne!

U nas możemy liczyć tylko na Jurka Owsiaka, któremu nasze zdrowie jest ważne, a rząd niech go szlag trafi!

Każda z nas w Polsce może zachorować i każdy z nas, ale leczyć się w tym kraju to droga przez mękę i spodziewam się samobójstw wśród chorych, bo tu się leczyć nie da, tak jak w cywilizowanych krajach, w których życie i zdrowie obywateli jest najważniejsze!

Ordinary Love

Review: Ordinary Love - Cineuropa

I've never seen a film like it: Ordinary Love reviewed | The ...

Liam Neeson's film gets special screening for cancer charity ...

Film Ordinary Love (2019) - Gdzie obejrzeć | Netflix | HBO GO ...

13 myśli na temat “Onkologia w Polsce leży na łopatkach!

 1. Elu, służby zdrowia praktycznie już prawie nie ma. Pisałam o tym nie raz. Jeśli taki abnegat jak ja to widział, to ci a najwyższej pułki też musieli o tym wiedzieć. Ale to nie było najważniejsze. Ani dla ich wyborców. Aż się ciśnie na usta: „niech ich wszystkich szlag trafi”.

  Polubienie

   1. Tyle jeśli chodzi o fikcję. Ja w realu poznałam (osobiście) kobiety, które z premedytacją wychodzą za poważnie chorych mężczyzn, liczące na ich szybki zgon. No i spadek i kasę z ubezpieczenia.

    Polubienie

 2. W Polsce wszystko leży na łopatkach, bo czego rząd PiSu sie nie dotknie to zamienia w gówno. Szpitale są niedofinansowane, brakuje lekarzy a rząd marnuje milion za milionem. Mam nadzieję, że jak te bydlaki przestaną rządzić to następny rząd rozliczy ich z każdej złotówki!

  Polubienie

   1. Te miliony już się skończą. Oni jadą na kredytach i czując że to ich ostatnia kadencja chcą jeszcze sobie troche zarobić. Już w necie krążą informacje, że w 2021 roku może nie być kasy na 500+. Oni już sie kończą.

    Polubienie

  1. Prof. dr hab. n. med. C.Szczylik:
   Pieniędzy na onkologię nie będzie. W kampanii wyborczej nakarmiono wszystkich z wyjątkiem pacjentów.

   Jest dramat. Ci, którzy nas widzicie i słyszycie, nie liczcie na to, że gołosłowie uprawiane w kampanii prezydenckiej przełoży się na fakty. Złożono obietnice finansowania programów propolitycznych wspierających utrzymywanie zespołu politycznego przy władzy za wszelką cenę. Również za cenę długości życia pacjentów onkologicznych. Według mnie to jest na pograniczu przestępstwa.

   Źr./Gazeta Wyborcza

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s