Polska Pierwsza Dama – niemowa!

Zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy rekordowa cena aukcji na WOŚP ...

Kobiety, które mają wciąż światu coś do powiedzenia i tu wspomnę byłe Pierwsze Damy Stanów Zjednoczonych.

Oto Hillary Clinton i Michelle Obama włączają się w głos kobiet na świecie.

Oglądałam taki program, w którym Hillary Clinton wystąpiła ze swoją córką – Chelse

Clinton i opowiadały o tym, jak obie napisały książkę.

Ich współpraca polegała na tym, że córka pisała na komputerze, a matka w brulionie -ręcznie i jak trudno było, to potem połączyć, ale się udało!

Michelle Obama także napisała książkę o tym,  jak wyglądało jej życie będąc Pierwszą Damą, a jej książka ma wielką poczytność!

Na świecie jest bardzo dużo takich odważnych kobiet, które chcą coś od siebie przekazać światu i chyba, co jakiś czas ogłaszany jest taki ranking o najbardziej wpływowych kobietach na losy świata!

A co u nas?

Marnie to wszystko wygląda, bo niby mamy Pierwszą Damę, która jest już 6 rok przy swoim mężu, ale jest niemową i nie obchodzi mnie, że uczyła języka niemieckiego!

Pomyśleć, że kadencja Adriana będzie razem trwała 1o lat, ale nie spodziewam się, by Pierwsza Dama zajęła jakiekolwiek stanowisko w sprawie kobiet i ich losu w Polsce!

Jedyne słowa jakie od niej usłyszałam, to były na początku, kiedy to rzekła, że ona się prezesa nie boi i nastała cisza.

To my podatnicy sponsorujemy jej sukienki, garsonki, płaszcze, kapelusze, apaszki, buty, a nawet majtki i biustonosze i nie mamy z tego NIC!

Najczęściej pokazuje się w środowiskach katolickich, domach chrześcijańskich, ale my Polacy o tym nie wiemy, gdyż żadne media nie podają nam tej jej działalności, a więc pozostaje ona jakby jej nie było!

Strasznie to jest przykre, ale nie spodziewam się z jej strony zajęcia jakiegoś stanowiska w sprawie przemocy w rodzinie, in vitro, bo to po prostu jest taka paprotka przy boku swojego męża, który jest na urzędzie, bo wybory zostały sfałszowane.

Ona sama jest zablokowana przez politykę Kaczyńskiego i może kiedyś, ale ja nie dożyję, ze napisze książkę o swoim mężu nieudaczniku, który w Jastarni wywalił się na skuterze z kochanką – Jolką Rosiak!

A tymczasem tam w Stanach Zjednoczonych kobieta mądra zabiera bardzo mądry głos i czytamy:

„W Stanach Zjednoczonych odbyła się przedwyborcza Konwencja Partii Demokratycznej, podczas której deklarowane są oficjalne nominacje na kandydata w wyborach prezydenckich. Konwencja okazała się wyjątkowa nie tylko ze względu na ton wypowiedzi najważniejszych postaci w świecie polityki, które sugerowały, że od nadchodzących wyborów zależy to, czy utrzymana zostanie demokracja w USA.

Ze względu na pandemię, konwencję przeprowadzono także w nietypowej formie, bo online. Oprócz polityków i byłych lokatorów Białego Domu uczestniczyli w niej także członkowie rodziny George’a Floyda oraz bliscy osób zmarłych przez koronawirusa. Konwencja od swojego tradycyjnego formatu była tak daleko jak to tylko możliwe, a punktem kulminacyjnym wydarzenia okazało się emocjonalne przemówienie byłej pierwszej damy oraz jednej z najbardziej cenionych postaci świata polityki w USA, Michelle Obamy.

 1. Pięćdziesiąte dziewiąte wybory prezydenckie, w wyniku których wyłoniony zostanie prezydent Stanów Zjednoczonych na kolejne cztery lata, zostały zaplanowane na 3 listopada 2020 roku. Urzędujący prezydent Donald Trump ubiega się o reelekcję;
 2. Donald Trump w wyborach z 2016 roku zdobył 3 miliony głosów mniej niż Hilary Clinton;
 3. “Jeżeli myślicie, że gorzej już być nie może, zaufajcie mi, może; i tak się stanie o ile nie uda nam się czegoś zmienić poprzez te wybory” wskazała była pierwsza dama podczas przemówienia;
 4. Senator Bernie Sanders “W tych wyborach chodzi o zachowanie demokracji”.

„Wiecie, że nienawidzę polityki” – rozpoczęła Michelle Obama. Była pierwsza dama wielokrotnie publicznie deklarowała, że była przeciwko temu żeby jej mąż – Barack Obama, startował w wyborach prezydenckich. Jednak z jej dalszych słów wprost wynikało, że nadchodzące wybory, to według niej, coś o wiele większego niż polityka. „Donald Trump nie jest właściwym prezydentem dla naszego kraju. Miał wystarczająco dużo czasu by udowodnić, że jest w stanie wykonać swoją pracę, ale w sposób dla mnie oczywisty, widać, że sytuacja go przerasta. Nie jest w stanie dorównać temu momentowi” – mówiła Michelle Obama, apelując do społeczeństwa o udział w nadchodzących wyborach i głosowanie na Joe Bidena”

Zdjęcie może przedstawiać odzież i odzież Michelle Obama Furniture Couch Human Person

https://www.ofeminin.pl/swiat-kobiet/to-dla-nas-wazne/mocne-przemowienie-michelle-obamytrump-nie-jest-wlasciwym-prezydentem-dla-naszego/l0sbl5z

12 myśli na temat “Polska Pierwsza Dama – niemowa!

 1. Sagulo, na litość Boską, jak możesz porównywać naszą (?) prezydentową z Michelle Obama? Ta ostania po prostu ma klasę, której Agata Duda nigdy mieć nie będzie. I dzięki Bogu, że się nie odzywa! Jeszcze tego mi potrzeba. Mnie wystarczył jej idiotyczny taniec pod skandowanie demonstrantów „Konstytucja”. ścieżki dźwiękowej do tego mi nie trzeba.

  Polubienie

  1. To prawda, że zachowała się jak kretynka, ale myślałam, że wyciągnie jakieś wnioski ze swego zachowania, a tymczasem w Polsce tyle się dzieje i juz nie mam nadziei, że zajmie jakiekolwiek stanowisko, a przecież była nauczycielką!

   Polubienie

   1. Gadała po niemiecku przy dziecku, bo w języku polskim boi się wypowiadać. Jakie smutne ona ma życie, że zakazują jej wypowiadania się w ważnych dla kobiet sprawach! Nawet Danuta Wałęsa była bardziej otwarta na dialog z kobietami! Też napisała książkę!

    Polubienie

 2. O ile dobrze pamiętam to to małżeństwo na długo przed wygranymi wyborami prezydenckimi żyło w separacji (mąż erotuman). Nawet przez kilka miesięcy pierwsza dama zarzekała się, że nie zamierza popierać męża w jego działalności. Może to właśnie jest jej maksymalny protest na jaki może sobie pozwolić? Nie widzę w tym nic złego, a nawet uważam, że dobrze reprezentuje męża za granicą (nie każdy np. by pominął Trumpa i podał pierw rękę Melanii).

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s