Dostało mi się za krytykę opozycji!

Na pewnym forum wczoraj wieczorem wrzuciłam post krytykujący opozycję, czyli Koalicją Obywatelską!

Za tydzień posłowie i senatorzy wybierają się do hotelu luksusowego w Lidzbarku Warmińskim w celu dyskusji o ostatniej aferze podwyżkowej.

Pamiętamy wciąż o tym, że posłowie KO zagłosowali za podwyżkami i za to zebrali baty, a potem nas przepraszali!

Za krytykę tego wyjazdu mi się oberwało, gdyż śmiałam skrytykować ten durny pomysł i ponowne marnowanie naszych pieniędzy z podatków, bo żadna partia nie ma swoich pieniędzy!

W komentarzach przeczytałam, że jak ja śmiem krytykować opozycję, bo ten wyjazd im się należy, gdyż w hotelu nie będzie posłuchów, a ja nie jestem tego taka pewna.

Pamiętamy spotkania towarzyskie u „Sowy i Przyjaciele”, gdzie politycy zostali pięknie nagrani i z tego powodu między innymi przegrała PO wybory!

W komentarzu przeczytałam, że się czepiam i powinnam być lojalna wobec opozycji i jaka jestem wredna wstawiając tak durny post!

Opozycja w Polsce jest tak durna, że planuje ten wyjazd w czasie koronawirusa i potężnej recesji, ale oni zapominają o tym, że COVD wciąż jest groźny.

Decyzja o tym wyjeździe podzieliła polityków KO, co można przeczytać w publikacji „ONET”.

Nie wolno krytykować opozycji, bo są tacy niektórzy ślepi, że wybaczą wszystko, a ja nie wybaczę tego, że głosowali za podwyżkami, bo ich zżarła pazerność na kasę, a nie obchodzą ich  losy kraju pod rządami PiS!

Jadą do tego luksusowego hotelu tylko na jeden dzień i grafik jest taki, że na dyskusję mają zaledwie parę godzin, bo czas jest podzielony między obiadem, a kolacją, a potem wszyscy udadzą się na spoczynek.

Pytam, po cholerę tam jadą, jakby w Warszawie nie było sal konferencyjnych, w których można przegadać swoje sprawy, a salę sprawdzić pod kontem ew. posłuchu i kamer ukrytych!

Opozycja niczego się nie nauczyła i tym wyjazdem pazernych na luksusy, znowu strzeliła sobie w stopę!

Popełniają błąd za błędem i to trudno im wciąż wybaczać!

Nie będę na nich głosowała za 3 lata, bo to są cieniasy i dlatego czekam na ruch Trzaskowskiego, bo może powstaną jakieś kanony dobrego wychowania i uczciwości!

Sama staram się być obiektywna w ocenie polskiej polityki i nie będę świeciła oczami za złe decyzje KO, kiedy PiS na ich oczach rozwalił nasz kraj!

„Parlamentarzyści KO wynajęli luksusowy hotel. Porozmawiają o podwyżkach.

Część senatorów Koalicji Obywatelskiej nie chce jechać na posiedzenie klubu parlamentarnego, które ma się odbyć na początku września w Lidzbarku Warmińskim. Jak wynika z informacji Onetu, politycy mają być zakwaterowani w czterogwiazdkowym hotelu, co budzi emocje wśród polityków.

 • – Dyskusja nad problemem wywołanym chciwością w czterogwiazdkowym hotelu. Jak to będzie wyglądać? – zastanawia się jeden z polityków Koalicji Obywatelskiej
 • Wybór padł na obiekt w Lidzbarku Warmińskim za namową Jacka Protasa, któremu jako marszałkowi województwa zarzucano przed laty, że faworyzuje właścicieli hotelu w konkursach na fundusze unijne
 • Wciąż nie jest pewne, czy do wyjazdu w ogóle dojdzie. Chodzi o zagrożenie epidemiologiczne

O kryzysie w luksusach

„Piękne położenie w zabytkowym centrum Lidzbarka Warmińskiego pozwala poczuć niezwykłą atmosferę miejsca. W tym magicznym miejscu czeka na Gości luksusowy wypoczynek i bogactwo usług dodatkowych” – tak reklamuje się w internecie Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim.

Popularna wyszukiwarka noclegów informuje, że za jednoosobowy pokój w tym obiekcie na początku września trzeba zapłacić minimum ok. 300 zł.

Do dyspozycji gości jest restauracja, baseny, spa, centrum konferencyjne, seanse astronomiczne, a nawet rejsy gondolami.

To właśnie tam za dwa tygodnie mają zjechać posłowie i senatorowie Koalicji Obywatelskiej. Sprawdziliśmy. W dniu ich przyjazdu w Krasickim nie ma już wolnych pokoi. To znaczy, że KO zarezerwowała prawie cały hotel.

Plan warmińskiej eskapady jest dość krótki: 7 września o godz. 10.00 wyjazd z Warszawy, o 14.00 lunch. 15.30-20.30 posiedzenie klubu, o 21.00 kolacja. Dzień później o 10.00 powrót do stolicy.

Politycy będą dyskutować m.in. na temat kryzysu, jaki wybuchł po tym, gdy większość posłów KO głosowała za projektem podwyższającym zarobki polityków i subwencje budżetowe dla partii politycznych.

Ostatecznie Koalicja Obywatelska wykonała w tył zwrot i projekt upadł w Senacie, jednak w ugrupowaniu nadal wrze.

Padają wzajemne oskarżenia i wezwania do rozliczeń. M.in. stąd pomysł wyjazdu i szczerej rozmowy.

Groźba kolejnej wpadki

Okazuje się jednak, że niektórzy obawiają się kolejnej wizerunkowej wpadki. – Dyskusja nad problemem wywołanym chciwością w czterogwiazdkowym hotelu? Jak to będzie wyglądać? – zastanawia się jeden z polityków Koalicji Obywatelskiej, który nie chce publikowania jego nazwiska.

Nasz rozmówca boi się, że tak jak sprawa z podwyżkami bardziej uderzyła w opozycję niż w PiS, tak samo może być i teraz.

Jego zdaniem nie ma znaczenia, że partia rządząca niedawno świętowała zwycięstwo w wyborach prezydenckich też w czterogwiazdkowym hotelu – nad Zalewem Zegrzyńskim pod Warszawą.

– Potwierdzam, że wśród senatorów pojawiły się głosy, że wybór miejsca i czasu może być niefortunny – mówi Onetowi Bogdan Zdrojewski. Wrocławski senator KO wylicza jednak również inne przyczyny, dla których część parlamentarzystów nie pojawi się w Lidzbarku.

Chodzi m.in. o konieczność wyboru nowego szefa klubu senackiego Koalicji Obywatelskiej. Po awanturze wokół podwyżek zrezygnował z tej funkcji Leszek Czarnobaj. Ktoś wymyślił, że jego następcę można wybrać na wyjeździe w hotelu.

– Kilku senatorów jest po poważnych operacjach, więc dla nich ze względu na koronawirusa to ryzykowna wyprawa. Z tego powodu podjęto decyzję, że wybór nowego szefa klubu senackiego dokona się w Warszawie przy okazji kolejnego posiedzenia – słyszymy od Zdrojewskiego.

On sam na Warmię się nie wybiera”.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/parlamentarzysci-ko-wynajeli-luksusowy-hotel-podyskutuja-tam-o-kryzysie-wizerunkowym/49dvchb?utm_source=www.klub.senior.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim

27 myśli na temat “Dostało mi się za krytykę opozycji!

  1. Marku jeśli masz Twittera to Tusk napisał do opozycji, ale przytoczę!
   Trzy warunki według Donalda Tuska dzięki którym PO może wygrać z PiS.
   1. Błędy muszą być domeną władzy, nie opozycji. Kto rządzi, popełnia błędy, te nieuchronne. Opozycja musi być bezbłędna.
   2. Waleczność musi być cechą opozycji. To Platforma musi codziennie skakać PiS do gardła. Nie bać się twardej konfrontacji.
   3. Nie paktować z władzą,
   i nie wstydzić się własnych emocji, poglądów i przeszłości. Nie przebierać się. W żadnym przypadku nie upodabniać się do PiS. Być zawsze alternatywą, nigdy uzupełnieniem.
   Albo jesteśmy dumni z naszych dokonań, albo zejdźmy ludziom z drogi.

   Polubienie

 1. O ile krytykę poparcia ustawy uważam za ważną i słuszną, to takie newsy o tym, gdzie się opozycjoniści mają spotkać uważam już za podejrzaną przesadę. Ktoś biega za politykami i wylicza im, gdzie jedzą i to potem jest temat w gazecie, żeby się ludzie mogli wykłócać na forach. Dlaczego i po co? Jaki zysk mają z tego partie, które się w newsie nie pojawiły? Myślę, że to jest sensowne pytanie.

  Polubione przez 1 osoba

   1. No widzisz, i z pewnością znajdzie się ktoś, kto powie „Ja bym zrozumiał ten wyjazd na dzień, aby doszli ze sobą do ładu! A tak na trzy dni to chyba tylko dla odskoczni i relaksu – bezsens!”. Taki temat, żeby się pokłócić, bo sam w sobie jest o niczym.

    Polubienie

   2. Nie martwi mnie to Sagulo. Dla mnie istotne było zablokowanie wprowadzenia ustawy o podwyżkach, natomiast ośmiorniczek nikomu nie zazdroszczę. Utwierdzam się w przekonaniu, że to temat wypuszczony przez rządzących, który ma podtrzymywać czarny PR opozycji.

    Polubienie

   3. Ośmiorniczki to pikuś świechno, kiedy Morawicki prosi Unię o pożyczkę w wysokości 11 miliardów Euro. Pytam na co, bo może na trumny, bo jesienią mamy umierać hurtowo na koronawirusa!

    Polubienie

   4. To jeszcze raz powtórz i ja: opozycja wykonuje mnóstwo głupich posunięć politycznych. Natomiast to jest temat o niczym, oparty na zawiści, że ktoś sobie jedzie do Lidzbarka Warmińskiego. Taki samograj do żarcia się na forach.

    Polubione przez 1 osoba

   5. Ja obserwatorka sceny politycznej żądam od opozycji uczciwości wobec swoich wyborców. Pobyt w hotelu 4 gwiazdkowym na jeden dzień uważam za niepoważny i dlatego jako wyborca to krytykuję! Nie da się ocenić kondycji partii w ciągu paru godzin, to jest ściema!
    Poróżnione małżeństwo więcej czasu poświęca zgodzie, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości! koniec i kropka!

    Polubienie

 2. Będę szczery.
  1/ Osobiście nie zajmowałbym się takimi pierdołami jak to, czy KO pojedzie tam, czy nie, bo przecież od tego świat się nie zawali, a i kot prezesa nawet nie pierdnie. Co innego temat spotkania.
  2/ Gdzieś jednak muszą się „policzyć kto za Grześkiem”, a miejsce jest niezłe. Bywałem na takich spędach, gdy Polska się reformowała i wiem, że w oficjalnych debatach będzie się eksponował plankton polityczny, a właściwe rozmowy odbędą się w pokojach hotelowych na zasadzie „nocne Polaków rozmowy”.
  3/ Oczywiście, że gdyby prowadzono rozmowy nawet w „pokojach nagrań” to i tak ważniejsze wypowiedzi by były udostępnione przez samych uczestników, bo taka jest Polaka natura, że wszędzie i na wszystkim musi zarobić.
  4/ Wg mnie po świństwach, jakie Schetyna zrobił, m.in. wprowadzając do senatu Ujazdowskiego zamiast szefa ORP, nikt rozsądny już nie usiądzie z nim do rozmów.

  Polubienie

  1. Patrzę im na ręce i będę patrzyła póki żyję i uważam ten wyjazd za bezsensowny i tyle.Nie ma kasy w budżecie już, a ci się rozjeżdżają na parę godzin i niby co tam ustalą, ale może pomoczą się w basenie hotelowym.

   Polubienie

   1. Krytykować łatwo, szczególnie jak wcześniej zrobili to inni. A może w zamian byś podała inne, lepsze rozwiązanie uwzględniające to, że:
    1/ Gdzieś trzeba spędzić w jedno miejsce te kilkaset osób i utrzymać stan gotowości do głosowania na kilka godzin niezbędnych do skonstruowania projektów przez lokalnych baronów (szefów województwa, lokalnych marszałków, prezydentów, itp.).
    2/ Gdzieś muszą się spotkać w.wym., i tp. indywidua, aby „we własnym gronie” omówić krytyczną sytuację i plan działania.
    3/ Gdzieś „muszą się policzyć”.
    4/ Gdzieś muszą przegłosować to co zaproponowali.
    No i jak to widzisz? 😉 😀

    Polubienie

 3. Moim zdaniem (a wiem, że tak myśli wielu dotychczasowych sympatyków PO – KO) miarka się przebrała. Dopóki ta partia się nie ogarnie (w co bardzo wątpię) nie zasługuje na dalsze wsparcie. Zawiedli po raz kolejny. Już samo prowadzenie ostatniej kampanii wyborczej było skandaliczne – pozostawili kandydatów samym sobie, a co tu mówić o wcześniejszych skuchach? Nie potrafią się dogadać między sobą, a powinni stanowić jednolity blok.
  W ten sposób nigdy nie będą konkurencją dla cwanych cyników z PiSu. Cieniasy – i tyle.

  Polubienie

 4. Witaj Sagulo

  Przepraszam Cię za to co napiszę, ale to nie po złości tylko z dobrego serca.
  Tak zerkam na te Twoje wpisy i już nawet nie komentuje, bo wszystkie są takie same.
  Martwię się o Ciebie, bo widzę w nich tylko samą złość, nienawiść i zazdrość. Śledzisz każdy ruch wszystkich polityków i nie tylko i wszystko krytykujesz. To do niczego dobrego Cię nie zaprowadzi.
  Nie gniewaj się na mnie, ale boję się, że to się źle dla Ciebie skończy i w końcu nabawisz się kłopotów, a już z tego co pisałaś je miałaś.

  Rozglądnij się wokół jak jest pięknie, uśmiechnij się, posłuchaj relaksacyjnej muzyki, przeczytaj dobrą książkę, a sprawy polityczne zostaw politykom, bo wierz mi rządzenie Państwem nie jest takie proste jak nam się wydaje i w dodatku jest bardzo odpowiedzialne. Zawsze znajdzie się ktoś komu coś nie będzie pasować. Lepiej się cieszmy, że nie jest u nas taka sytuacja jak na Białorusi, czy choćby w Iranie, czy Iraku. Mamy spokój bez wojen, zamieszek, mamy co jeść, w co się ubrać i co ważne mamy rodziny i bliskich. A jak masz ochotę coś podziałać, to zawsze możesz rozglądnąć się, czy ktoś gdzieś obok nie potrzebuje pomocy lub może jakieś tzw. koło gospodyń?
  Po co sobie nerwy szargać na coś na co nie mamy zbytnio wpływu. Powiem Ci, że ja nie interesuję się polityką i nie oglądam i nie czytam tych wszystkich złych wiadomości i jestem o wiele spokojniejsza i szczęśliwsza 🙂
  Sagulo, agresja budzi agresję, tak powiedział mi kiedyś mój syn i to prawda, bo lepiej przyciągać ludzi do siebie uśmiechem i dobrym słowem niż odpychać i robić sobie niepotrzebnie wrogów.

  Tak na koniec tego komentarza polecę Ci do posłuchania taką krótką 5 minutową refleksję mojego ulubionego Dominikanina, która będzie puentą tego co napisałam 😉

  Ściskam Cię ciepło Sagulo i życzę więcej pozytywnego myślenia oraz uśmiechów 🙂

  Polubienie

  1. Gabuniu jeśli piszę o polityce, to tylko z troski o mój – nasz kraj! Widzisz nie oglądasz TV i oddalona jesteś od polityki,to masz i inne spojrzenie na to wszystko.
   Ja nie umiem nie interesować się sprawami kraju i kiedyś może Ci napiszę – a widzisz miałam rację.
   Zbliżamy się politycznie do Białorusi, ale nie wszyscy o tym wiedzą! Jeszcze chwila a będą nam zabierali nasze majątki, mieszkania jak się ktoś nie spodoba PiS.
   Jest w kraju źle, bo wszystko zmierza do pozbawienia nas wszelkich praw!
   Zamiast samorządów możemy mieć pisowskich komisarzy, ale są ludzie, którym to zwisa i powiewa.
   http://plotkibiznesowe.pl/2020/05/11/nowy-pomysl-rzadu-panstwo-bedzie-moglo-przejac-twoj-majatek-bez-wyroku-sadu/

   Nie gniewam się i dziękuję za Twój punkt widzenia!

   Polubione przez 1 osoba

  2. I jeszcze Gabuniu, byś to przeczytała, bo może zrozumiesz, że nie tylko ja się martwię o Polskę! Takich jest miliony!
   Nie do uwierzenia. Kilkunastu ludzi przy pomocy kłamstw rozjechało Polską demokrację. To żadni intelektualiści, wybitne umysły – to najprymitywniejsi z prymitywnych i to mnie zadziwia. Te kilkanaście osób było w stanie wmówić narodowi, „że Polska w ruinie”, „że wystarczy nie kraść” i że Smoleńsk to zamach, który wymaga zemsty narodowej. Te kilka haseł wystarczyło, aby wygrać wybory i rozjechać państwo. Nic nie zadziałało, a kilkanaście osób zaczęło niszczyć podstawy prawne państwa łącznie z konstytucją i niezawisłością sądów, Trybunałem Konstytucyjnym i Krajową Radą Sądownictwa. Za pomocą kłamstw wmówiono społeczeństwu, że środowisko sędziów to szumowiny społeczne, bez zasad etycznych i przeprowadzono zmiany, które pozwalają na ręczne sterowanie składami sędziowskimi w celu wymuszania wyroków korzystnych dla szeroko pojętej władzy politycznej. Błyskawicznie zlikwidowano służbę cywilną, zrezygnowano z przetargów oraz konkursów na część stanowisk. Wszystkie ważniejsze stanowiska zostały obsadzone kreaturami zdolnymi do zniszczenia wszystkiego i wszystkich, co mają inne zdanie. Padła stadnina w Janowie, zaczęto niszczyć rezerwaty przyrody, a w ciągu kilkunastu tygodni wycięto 1/3 drzew w Polsce. To niewyobrażalne – jakiego spustoszenia w przyrodzie dokonało kilkunastu ludzi pozbawionych wszelkich skrupułów, posiadających ogromną władzę porównywalną z monarchią. Państwo i my okazaliśmy się bezradni na nikczemność, na protekcjonizm, na pazerność liczoną w setkach milionach korzyści finansowych władzy. Społeczeństwo przyzwyczaiło się do kłamstwa, że hasło „dla dobra narodu” oznacza realizację kolejnego świństwa i rozwiązania systemowego, które pozbawia obywateli kolejnych praw i przywilejów. Realnie rządzi państwem kilkunastu ludzi, bezwzględnych, bez skrupułów, cynicznie wykorzystujących naiwność ludzką. Mają poparcie administracji k.k., który zatracił poczucie obiektywnej oceny stanu społecznego państwa i w jakimś sensie uczestniczy w tworzeniu reżimu politycznego. Teraz wyznanie i wiara ma być wzmacniana autorytetem państwa, a nie drogą osobistą rozwoju każdego obywatela. Polska jest w matni, która prowadzi do konfliktów międzynarodowych i my wszyscy za lat parę znajdziemy się w rozpaczliwej sytuacji materialnej. Polskę rozjechało kilkanaście osób prymitywnych, bezczelnych, bez szacunku do dorobku instytucji państwa i prawa i gotowych na wszystko, aby osiągać maksimum korzyści z posiadanej niczym nie ograniczonej władzy

   Jerzy Gogół

   Polubienie

 5. Gabuniu,
  również chciałam zabrać głos, ale nie ze złości lecz z dobrego serca.
  Przyznam Ci się, że od bardzo, bardzo dawna zerkam na Twój blog i porównując Twoją postawę sprzed przerwy i teraz, kiedy piszesz „odkąd zaczęłam podążać za Panem Bogiem, to moje oczy się otwarły na tyle, że mogę teraz zobaczyć jak to wszystko wygląda naprawdę” – to jakbym słuchała dwóch różnych osób.
  Kiedyś byłaś gorliwą katoliczką, teraz zaczyna Tobą kierować fanatyzm.
  Wiem (bo pisałaś), że życie Cię bardzo doświadczyło, ale nie możesz narzucać nam, tym mniej doświadczonym, argumentów swojej wiary. Oczywiście czynisz to w trosce o nas – (jak piszesz) ” broniąc imienia Bożego i wiary Katolickie”.
  Nie, Gabusiu – u Ciebie wiara wzięła górę nad rozumem (jest taki pogląd teologiczny – fideizm – zajrzyj)
  Nie proponuj nikomu koła gospodyń, działalności charytatywnej czy wsłuchiwania się w pogadanki ojca Szustaka – niech każdy sam wybierze, jak chce spędzać swój wolny czas.

  Tak na koniec powiem Ci, że zwracam się do Ciebie w trosce, byś nadal pozostała dawną Gabulą, tą jaką znałam dawniej.
  Życzę Ci zdrowia i wiele uśmiechu na co dzień.

  Polubienie

  1. Odpowiem ja, bo bardzo Ci dziękuję za ten komentarz. Nigdy, ale to nigdy nikogo w komentarzach nie pouczałam blogerki, czy blogera, bo każdy z nas ma swoją stronę w sieci i sam decyduje o czym chce pisać! Dlatego to koło gospodyń mnie zabolało, bo ja mam wnuki i chcę, aby żyły w normalnym kraju bez zawiści i homofobii!
   Niektórym tak jest dobrze i nie interesują się Polską i niech dla nich tak zostanie, a ja dalej będę draństwa krytykowała.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s