Rocznice!

 

Obraz może zawierać: tekst „Z okazji Rocznicy Slubu Niechaj przed laty podjęta DECYZJA ο wspólnym życiu owocuje DZIŚ, JUTRO po wsze czasy. Niechaj daje WAM RADOŚĆ i spełnienie.”

Dziś kumulacja rocznic, ale zacznę od tego, że na poniższym zdjęciu, to ja z moim, przyszłym mężem.

To był chyba rok 1974, kiedy ze sobą  chodziliśmy, a zdjęcie nam zrobiła nasza koleżanka, kiedy 1 maja wracaliśmy z pochodu.

Jeszcze nie wiedzieliśmy, że się pobierzemy, ale w końcu wzięliśmy ślub w 1976 roku!

Jeszcze nie wiedzieliśmy ile dzieci z tego małżeństwa się urodzi, a urodziły się dwie Córki w odstępie 3 lat.

Córki mieszkały z nami 30 lat i w końcu młodsza wzięła ślub 14 lat temu – 26 sierpnia, a starsza 13 lat temu – 25 sierpnia – rok później!

Dlatego piszę, że jest kumulacja rocznic,  a dla nas rodziców, to  także święto, bo przecież , to są wciąż nasze dzieci.

Kiedy każda z nich oznajmiała nam, że wychodzi za mąż, to z naszej strony, czyli rodziców, nie było czegoś takiego, że może poczekaj, może on nie jest dla ciebie itd.

Były dorosłe i same decydowały o swoim, dalszym losie i utworzyły swoje, własne życie, do którego ja z Mężem kompletnie się nie wtrącamy, a tylko wspieramy w trudniejszych chwilach!

Kiedy odchodziły z domu, to ja zachorowałam na tęsknotę, bo oto dom zrobił się taki pusty i cierpiałam z powody „pustego gniazda”.

Mąż radził sobie lepiej, bo on jest w ciągłym biegu i nie ma specjalnie czasu na melancholię!

Pamiętam, że kiedyś wyszłam z domu, by zrobić jakieś sprawunki,  a  kiedy wróciłam do pustego domu, to się rozryczałam i długo nie mogłam się pozbierać ze smutku.

Musieliśmy się z Mężem nauczyć od nowa żyć, bo w domu pełnym ferworu jakoś, to wszystko się układało, a potem nastała cisza.

Trochę nam zajęło, aby dawać sobie przestrzeń i mówić do siebie już w całkiem innych sprawach, ale się udało.

Teraz już tylko obserwujemy z dystansu jak toczy się życie naszych Córek i ich rodzin.

Póki co wygląda to bardzo dobrze i życzę im dalszych lat w zgodzie, zdrowiu, miłości, szacunku do siebie, bo rodzina w życiu każdego człowieka  jest najważniejsza.

24 stycznia 2021 roku – my seniorzy będziemy obchodzili 45 rocznicę, a nasze Córki dopiero 13 i 14, a więc mają przed sobą całe życie i niech się też razem zestarzeją – tego im życzę z całego serca, aby na te starsze lata się wspierali.

A teraz napiszę jak bardzo jest mi szkoda moich wnuków i innych dzieci w dobie pandemii!

Ja pamiętam, kiedy byłam dzieckiem, to swoje wakacje i ferie, a także rok szkolny spędzałam na boisku z przyjaciółmi grając w piłkę, gumę, kapsle i dnia było mało!

Dzisiejsze dzieci są strasznie samotne z powodu koronawirusa, bo przyszło im spędzać czas przed komputerem.

Końca tego horroru nie widać, bo podejrzewam, że kiedy wrócą biedne dzieci do szkoły w tych cholernych maseczkach i z zachowaniem dystansu, to nie jedno dziecko wpadnie w depresję, bo ileż można!

Nienawidzę cię koronawirusie – zniknij – przepadnij i oddaj dzieciom dzieciństwo!

Obraz może zawierać: 2 osoby

41 myśli na temat “Rocznice!

   1. Nie warto się nad tym na zapas zastanawiać, bo na to przyjdzie czas np. przy goleniu i zobacz, że taki Belmondo już też jest starszym panem ze zmarszczkami! 🙂

    Polubienie

 1. Zdjęcie kapitalne! Jedna sekunda tamtych lat utrwalona w obrazie! (jak się dłużej przyglądać, to nawet marsze słychać „puszczane” przez zachrypnięte megafony 🙂 )
  Wszystkiego najlepszego wespół w zespół – wszystkim szanownym Jubilatom !

  Polubienie

 2. Moi rodzice też w przyszłym roku będą obchodzić 45 rocznicę ślubu, a ja z mężem 25, więc też rocznicowo będzie 🙂
  Co do wirusa, myślę, że trzeba się będzie do niego przyzwyczaić, bo już raczej z nami zostanie, trzeba uważać, ale bez paniki, bo już się przyłapuję na tym, że mam na jego punkcie schizę.

  Przypuszczam, że większość dzieci liczy na to, że zaraz zamkną znów szkoły, przynajmniej mój siostrzeniec ciągle o tym mówi 🙂 poza tym siedzenie przy komputerze, to dziś najfajniejsze zajęcie 😉
  Sagulo złóż swoim córom życzenia kolejnych lat w zdrowiu, szczęściu i miłości i niech im Pan Bóg Błogosławi w każdym dniu ich wspólnego życia 🙂

  Polubienie

   1. Dziękuję, a widzisz to się ceni wśród młodzieży i dzieci, chociaż moja 5 letnia siostrzenica też już się nie może doczekać jak pójdzie do przedszkola.

    Polubienie

   2. Nie jest, ale niestety teraz zacznie się okres grypowy i alergii i nie będzie wiadomo, kto ma Korona, a kto coś innego. Nie ma co myśleć na zapas, bo i tak nic nam to nie da, poczekamy na rozwój sytuacji.

    Pozdrawiam serdecznie 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s