Życie zdarza się tylko raz!

Czekam na dzień, kiedy w mediach ogłoszą, że koronawirus się cofa i jest coraz mniej zachorowań na całym świecie.

Jestem bardzo zmęczona tym tematem, a najbardziej jest mi szkoda dzieci, które 1 września wróciły do przedszkoli i szkół!

Dzieci zazwyczaj są ruchliwe i pełne energii, a tu nagle muszą przestrzegać wszystkich zaleceń  i uważam, że koronawirus odbiera im dzieciństwo!

Niektórzy specjaliści już mówią o straconym pokoleniu, które musi żyć w oddaleniu od siebie, bo nawet w szkolnych ławkach!

Zapowiadają, że oto jesienią nadejdzie druga fala tego dziadostwa i naprawdę nie wiem jak to wszystko z czasem się potoczy.

Może znowu będę zamykali szkoły, kina, teatry, a my jak te zombie będziemy siedzieli w domach, a gdzie się nie pojawimy, to będziemy musieli nadal nosić te durne maseczki, w której ja się duszę!

Także mi żal bardzo samotnych seniorów, których z racji pandemii nie odwiedzają bliscy i oni są zdani sami na siebie!

Moja Córka pod koniec wakacji chciała mnie odwiedzić z wnukami, ale to nie doszło do skutku, gdyż wzrosła w Polsce fala zachorowań, a więc trzeba dmuchać na zimne i być ostrożnym, co nas wszystkich zaczyna wkurzać!

Czasami się zastanawiam, czy ten wirus naprawdę istnieje – naprawdę buntuję się, kiedy widzę polityków bez maseczek!

Mój Mąż dzisiaj mimo wszystko spotkał się z kolegami na męskie gadanie, gdyż nie można dać się zwariować, aby od miesięcy nie spotykać się ze znajomymi i przyjaciółmi!

Spotkanie odbyło się na świeżym powietrzu, a bliżej na naszej  działce, którą mamy na spółkę z naszym sąsiadem i jest to miejsce typowo rekreacyjne!

Nie mogę zabronić Mężowi tych spotkań, gdyż co miesiąc odchodzi na wieczność jakiś nasz znajomy, a Mąż ich żegna na cmentarzu!

Niedawno widziałam naszego sąsiada na balkonie – w bloku na przeciwko, który podlewał kwiaty.

Teraz widzę, że kwiaty zwiędły i już wieczorem światło się tam nie pali!

Dlatego trzeba za życia kultywować znajomości i ze sobą rozmawiać, spotykać się, gdyż nasze życie jest tak ulotne!

Trzeba żyć naprawdę ,
żeby oszukać czas.
Trzeba żyć najpiękniej,
żyje się tylko raz.
Trzeba żyć w zachwycie:
Marzyć , kochać i śnić.
Trzeba czas oszukać,
Żeby naprawdę żyć.

Anna Maria Jopek!

Wklejam zdjęcia za zgodą!

Obraz może zawierać: 2 osoby, w tym Karol Modrzejewski, ludzie stoją, niebo, drzewo, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, roślina, drzewo i na zewnątrz

Polski Związek Działkowców - Strona główna

Obraz / mem do cytatu: Trzeba żyć naprawdę, żeby oszukać pędzący czas. Pięknie żyć, w zachwycie. Życie zdarza się raz.

18 myśli na temat “Życie zdarza się tylko raz!

 1. Naszemu rządowi ten Covid jakby z nieba spadł w postaci manny – wszystko nim teraz można wytłumaczyć. Dla nas szaraczków to raczej, jak gromy i pioruny, bo obnażył wszystkie niedostatki kulawego państwa.

  Polubienie

  1. Tak jak napisałam szarabajko, że tylko dzieci żal, kiedy rzecznik od dzieci zamiast dbać o bezpieczeństwo w szkołach zajmuje się pigułkami na zmianę płci!
   Tak mnie to wszystko wnerwia, że czasami mam ochotę rzucić wulgaryzmem!
   Tymczasem jedna dziewczynka chcąca dojechać do szkoły została ominięta w autobusie, bo kierowca stwierdził, że jest limit dzieci! Dokąd to wszytko zmierza, bo to czyste wariactwo jest!

   Polubienie

 2. Wiem, że to prawie obrazoburstwo, ale wśród najbliższych znajomych (łącznie ze mną) nie mam takich, którzy by narzekali na pandemię. Przeciwnie, prawie wszyscy modlą się, aby ten stan trwał jak najdłużej, bo dzięki temu dostali pracę. To głównie informatycy, graficy, jeden księgowy, i 2 prawników. Oczywiście wszyscy w wieku poprodukcyjnym (ok. 50+), za starzy by pracować, za młodzi by umrzeć, czy dostać emeryturę. Są też minusy, kilku z nich zrezygnowało, bo „w domu się nie da” … gderająca żona i dzieci. Jeden z kolegów właśnie skończył pisanie rewelacyjnej książki.

  Polubienie

 3. Jestem pielęgniarką. Pobieram krew osobom podejrzewającym lub nie coronę. Część z pacjentów ma wynik dodatni. Ani ja ani moi bliscy się nie pozarażali (badaliśmy się).

  Koronawirus to kolejny wirus, który z nami mieszka od dziesiątków lat i mutuje cały czas, jak grypa. Osoby o niskiej odporności zachorują i na koronę i na grypę. Robienie szumu wokół jednego z wirusów jest po prostu politycznie korzystne. Szkoda, że cierpią na tym dzieci…

  Polubienie

   1. Ale kiedy ta karma wróci, bo już nie mogę się doczekać rozliczenia polityków za respiratory i maseczki, na których zarobili kosztem nasze strachu.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s