Leworęczni!

Będąc nastolatką zazdrościłam innym dzieciom, które pisały lewą ręką, bo jakoś tak fajnie mi to wyglądało, bo tak inaczej – światowo!

Nawet próbowałam się nauczyć, ale nic z tego nie wyszło.

Mimo to złapałam się na tym, że wiele czynności wykonuję w dużej mierze – właśnie lewą ręką jak na przykład podlewanie kwiatów i sięgam po przedmioty   lewą ręką!

Mój znajomy z sieci napisał o leworęcznych tak, że to jest tylko fanaberia na pokaz, bo każdy leworęczny potrafi pisać prawą ręką!

Podobno leworęczni mają wysokie IQ, czego odmawiam naszemu Adrianowi – niestety, bo to jest typowy „DZBAN”

Wyszukałam w sieci nazwiska wielkich, którzy deklarują się za leworęcznych i teraz się całkowicie pogubiłam!

Lista wielkich leworęcznych niżej!

Czy to jest normalne!

 autor: Brat:

Obrazek
„Jak mnie wkurwiają ci leworęczni… :wsciekly:
Nie mogą tak jak normalni ludzie pisać prawą ręką? :szok:Żeby jeszcze sobie pisali lewą ręką w domu we własnym pokoju, ale nie!
Obnoszą się z tym wszędzie, w szkole, w urzędach, na poczcie – to chore! Chcesz pisać lewą ręką to pisz, ale po co się z tym tak obnosić przed całym światem? 
:grozi:I jeszcze ta propaganda, że to normalne, gdyby to było normalne, to też mógłbym pisać lewą ręką, a nie piszę – bo nie mogę.
Trzeba koniecznie otworzyć jakieś ośrodki leczenia z leworęczności, bo mam już dość tej chorej propagandy, którą serwują naszym dzieciom w szkołach.Chcę żyć w kraju, gdzie nie będę musiała bać się, że jak moje dziecko wyjdzie z domu to zobaczy na ulicy kogoś leworęcznego – przecież jak zobaczy takie „coś” i nasłucha się, że to normalne i „naturalne” to również zechce pisać lewą ręką. :boisie:Już mam dość tego chorego lewactwa i ich tolerancji, chce żyć w normalnym, prawym, zdrowym kraju.
Niedługo zaczną adoptować dzieci i zmuszać je do pisania lewą ręką.Dzisiaj zaczniemy tolerować leworęcznych, a jutro co?
Pedofilia?…. Zoofilia?
 :wlosy:DOŚĆ TYCH LEWUSÓW!!! :wsciekly:
WON!
 :bejzbol:
„30 Najbardziej Sławnych Leworęcznych Osób.

Mańkuci przez długie wieki byli obiektem uprzedzeń, strachu, a nawet stygmatyzowania i agresji.  Zapewne nawet tak wielkie w historii świata postacie jak Arystoteles,  Aleksander Wielki,  Juliusz Cezar, Joanna d’Arc,  Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Napoleon Bonaparte czy Albert Einstein  nie uniknęli szyderstw i niezdrowego zainteresowania  z powodu swojej leworęczności.  Dzisiaj posługiwanie się głównie lewą ręką nie jest już postrzegane jako piętno, chociaż fenomen ten dalej budzi głębokie zainteresowanie – na szczęście już tylko naukowców. Chociaż badnia naukowe nie wykazały zależności ilorazu inteligencji od tego, czy osoba jest prawo czy leworęczna, to aż 20% członków MENSA jest mańkutami. Biorąc pod uwagę fakt, że leworęczni stanowią jedynie 10% całej populacji, okazuje się że to jednak oni mają częściej ponadprzeciętnie wysokie IQ.

Bez wątpienia życie mańkuta nie należy do najłatwiejszych, bo świat przystosowany jest do potrzeb ludzi praworęcznych. Są jednak tacy, którym leworęczność nie przeszkodziła w osiągnięciu sławy, a nawet w zdobyciu najwyższej pozycji w państwie.

Oto lista 30 najsławniejszych dzisiaj leworęcznych osób :

1. Barack Obama

slawni leworeczni barack obama

Pierwszy czarnoskóry prezydent Stanów Zjednoczonych, absolwent prawa na Uniwersytecie Harvarda

2. Bill Gates

slawni leworeczni bill gates

Twórca Microsoft i jeden z najbogatszych ludzi na świecie, filantrop

3. Książę Karol

slawni leworeczni ksiaze karol

Następca brytyjskiego tronu, książę Walii.

4. Książę William

slawni leworeczni ksiaze william

Syn księcia Karola, drugi w kolejce do objęcia brytyjskiego tronu.

5. Angelina Jolie

slawni leworeczni angelina jolie

Aktorka i filantropka, znana między innymi z filmów Przerwana lekcja muzyki, Pan i Pani Smith, Sól.

6. Bill Clinton

slawni leworeczni bill clinton

Kontrowersyjny prezydent USA z lat 1993-2001.

7. Robert de Niro

slawni leworeczni robert deniro

Przez krytyków uznawany za najlepszego aktora od czasów Marlona Brando, wystąpił min. w filmach Łowca jeleni, Taksówkarz, Poradnik pozytywnego myślenia.

8. Tom Cruise

slawni leworeczni tom cruise

Jeden z najbardziej wpływowych aktorów w Hollywood, zagrał min. w Top Gun, Mission Impossible i Vanilla Sky.

9. Justin Bieber

slawni leworeczni justin bieber

Kanadyjski piosenkarz i bożyszcze nastolatek.

10. Julia Roberts

slawni leworeczni julia roberts

Jedna z najbardziej znanych i najlepiej zarabiających aktorek Hollywood, odtwórczyni głównych rol min. w Pretty Woman, Stalowych magnoliach, Jedz, módl się, kochaj.

11. Jim Carrey

slawni leworeczni jim carrey

Najbardziej znany leworęczny komik świata, który zadziwił swą niepowtarzalną mimiką min. w Człowieku z księżyca, Masce czy Truman Show.

12. Keanu Reeves

slawni leworeczni keanu reeves

Jeden z najprzystojniejszych aktorów, odtwórca głównej roli w kultowym Matrixie, zachwycił krytyków rolą w Małym Buddzie i Adwokacie diabła.

13. Paul McCartney

slawni leworeczni paul mccartney

Brytyjski muzyk, członek legendarnej grupy The Beatles.

14. Morgan Freeman

slawni leworeczni morgan freeman

Należy do najbardziej uznawanych aktorów Hollywood, mistorzowsko wcielił się w postać Nelsona Mandeli w filmie Niepokonani czy więźnia Reda w kultowym filmie Skazani na Shawshank.

15. Celine Dion

slawni leworeczni celine dion

Wśród grona sławnych leworęcznych znajduje się też kanadyjska piosenkarka, która wykonała min. nagrodzoną Oscarem piosenkę My heart will go on z filmu Titanic.

16. Oprah Winfrey

slawni leworeczni oprah winfrey

Autorka i prowadząca najpopularniejszy talk-show świata, The Oprah Winfrey Show, a także jedna z najbogatszych kobiet w Ameryce.

17. Nicole Kidman

slawni leworeczni nicole kidman

Była żona innej leworęcznej gwiazdy z tego zestawienia – Toma Cruise’a, jej najnowsza kreacja aktorska to główna rola w Grace księżna Monaco, filmie biograficznym o tragicznie znarłej Grace Kelly.

18. Eminem

slawni leworeczni eminem

Ten sławny leworęczny raper jest jedym z najlepiej sprzedających się artystów świata.

19. Owen Wilson

slawni leworeczni owen wilson

Aktor znany głównie z ról w lekkich komediach, takich jak Marley i ja, Polowanie na druhny czy O północy w Paryżu.

20. Lady Gaga

slawni leworeczni lady gaga

Piosenkarka i kompozytorka nieustannie szokująca swoimi awangardowymi stylizacjami i kontrowersyjnymi tekstami piosenek.

21. Pierce Brosnan

slawni leworeczni pierce brosnan

Czterokrotny odtwórca roli Jamesa Bonda, znany także z mniej wymagających ról, np. w musicalu Mamma Mia, za którą to otrzymał nagrodę Złota Malina.

22. David Bowie

slawni leworeczni david bowie

Brytyjski piosenkarz i kompozytor, jedna z najważniejszych postaci we współczesnej historii muzyki i właściciel jednego z najbardziej charakterystycznych głosów w branży.

23. Bruce Willis

slawni leworeczni bruce willis

Jeden z najbardziej znanych aktorów filmów akcji, odtwórca głównej roli w legendarnej Pułapce, uznanie krytyków przyniosła mu rola w thrillerze psychologicznym Szósty zmysł.

24. Demi Moore

slawni leworeczni demi moore

Demi Moore i Bruce Willis to kolejne na tej liście sławne leworęczne (byłe) małżeństwo Hollywood. Do niezapomnianych ról Demi należą kreacje aktorskie w Striptiz i Uwierz w ducha.

25. Ben Stiller

slawni leworeczni ben stiller

Debiutował w dramacie wojennym Stevena Spielberga Imperium Słońca, dzisiaj bardziej znany z ról w filmach komediowych takich jak Starsza pani musi zniknąć czy Poznaj moich rodziców.

26. Sarah Jessica Parker

slawni leworeczni sarah jessica parker

Aktorka ta sławę zyskała dzięki roli Carrie Bradshaw w serialu komediowym Seks w wielkim mieście. Stylizacje noszone przez Carrie przyczyniły się do okrzyknięcia aktorki ikoną mody, zarówno na ekranie jak i poza nim.

27. Jay Leno

slawni leworeczni jay leno

Amerykański komik najbardziej znany z prowadzenia popularnego talk-show z gwiazdami The Tonight Show nadawanego w stacji telewizyjnej NBC.

28. Whoopi Goldberg

slawni leworeczni whoopi goldberg

latach 80 i 90tych była jedną z najbardziej popularnych aktorek, otrzymała Oscara za rolę w dramacie Uwierz w ducha, później występowała głównie w komediach , min. w Zakonnicy w przebraniu i w Partnerze.

29. Ed O’Neill

slawni leworeczni ed oneill

Aktor, najbardziej znany z roli Ala Bundy’ego w kultowym serialu komediowym z lat 80-90tych Świat według Bundych, dzisiaj gra w innym serialu komediowym – Współczesna rodzina.

30. Lisa Kudrow

slawni leworeczni lisa kudrow

Aktorka najbardziej znana z roli Phoebe z serialu komediowego Przyjaciele. Obecnie gra epizodyczne role w filmach komediowych, min. w PS. Kocham cię i Łatwa dziewczyna.

Znacie jeszcze jakieś inne leworęczne gwiazdy, które nie znalazły się na naszej liście?

30 najbardziej sławnych leworęcznych osób

15 myśli na temat “Leworęczni!

 1. Jesteśmy różnie zlateralizowani* i to nie tylko w obrębie ręki, ale i oczu i nóg. Nie ma w tym nic tajemniczego, a już tym bardziej nagannego. Dla tego…pana, który się dziwi, czemu leworęczni nie piszą prawą rękę, proponuję proste ćwiczenie: niech pisze lewą ręką.

  *Lateralizacja, inaczej stronność – asymetria czynnościowa prawej i lewej strony ciała ludzkiego, która wynika z różnic w budowie i funkcjach obu półkul mózgowych.

  Polubienie

   1. Chodzi mi o to, że IQ nie ma nic wspólnego z leworęcznością, ani praworęcznością. Równie dobrze można powklejać fotki znanych praworęcznych ludzi. Też jest ich mnóstwo. I co z tego wynika? Nic.

    Polubienie

 2. Znam kilka osób leworęcznych i nie powiedziałbym żeby szczególnie wyróżniali się inteligencją 🙂 Co do pałacowego Andrzeja, to jest prezydentem nie dlatego że jest inteligentny, tylko dlatego, że Kaczyński potrzebował posłusznego durnia który będzie bez mruknięcia podpisywał wszystko.

  Polubienie

 3. Podejrzewam, że post napisałaś z „sympatii” do Adriana, stąd odniosę się tylko do ocen opieranych na IQ.
  Otóż takie oceny zostały zarzucone już w latach 60′ ub.w., gdy okazało się, że IQ nie ma nic wspólnego z przydatnością kandydata do pracy i jego funkcjonalnością w życiu. Jeżeli ktoś ma wysokie IQ to to tylko może oznaczać, że szybciej będzie „klikał na kompie”, albo układał kostki Lego, Rubika, itd., itp., … Dlatego dość szybko (jak z płcią) wydzielono ok. 7-8 dodatkowych rodzajów inteligencji do pomiaru których wskaźnik IQ nie miał już żadnego zastosowania. W swojej pracy przeprowadzałem kilkadziesiąt testów, ale w przypadku Adriana bardziej wskazaną by była kilkumiesięczna obserwacja psychiatryczna. Tylko po co? Wyraźnie widać, że ongiś w miarę normalny człowiek teraz odjechał, bo przerosły go funkcje i wymagania.

  Polubienie

  1. Adriana to ja nie cierpię od samego początku jego ukazania się w polityce. On IQ nie grzeszy raczej, a reszta leworęcznych, to jest nawet dość prawdopodobne, że nie ścieniają ha ha

   Polubienie

 4. Whoopi ulubienica moja też w gronie leworęcznych się znalazła.
  Moja bratanica jest leworęczna.Z tego co pamiętam próbowano ją w szkole chyba lekko przymusić do pisania prawą ręką.
  Ale nie mogę już sobie tego dokładnie przypomnieć,bo trochę czasu już minęło.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s